Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Červen 2016

sTisk 29/6/2016 Citronová krize, jezte rybíz.

29. června 2016 v 7:33 | Dutka Zdeněk |  Nezařazeno
Když stojí citron osmdesát korun a vymačkám z něj pár kapek šťávy, přijde mi to jako plýtvání penězi a začínám přemyšlet, jak to bude dál. Evropa ve vleku USA přestává být spolehlivým obchodníkem a řítí se směrem k hladomoru, kdy jediné co budeme jíst je řepný olej v režii pana Babiše.
Přesto neztrácím naději a domácí pěstování citronů,brambor,ovoce a zeleniny, vidím jako velmi nadějné. Nejsou to malé citronky, jak by si někdo pomyslel co se mi povedly vypěstovat. Bohužel zatím je to jen první vlaštovka, která se jistě rozroste v héjno.


Co píší na FB

22. června 2016 v 17:52 | Dutka Zdeněk |  "Politika"

Johanz Z Mallevilu

Zpráva sTisku: 10/5/2016
Pane Eben....Všiml jsem si už Vaši malé poznámky na taneční soutěži, kterou jste moderoval, že vaše smýšlení nebude tak neproblematické. Říkám ženě co se sere do politiky a pak jsem na to zapomněl.
Po Olomouckém vystoupení jsem pochopil, že to nebyla náhoda. Možná jste tehdy špatně vyhodnotil potlesk publika(herců) a pustil se do nerovného boje své oblíbenosti a oblíbenosti Prezidenta Zemana.
Je neobhajitelný názor těch, kteří si myslí, že jsou něco více a rozdávají si sošky mezi sebou navzájem.Jsou to komedianti, kteří mohou být naživu stejně, jako jiná složka našich spoluobčanů jiné barvy, díky přerozdělení prostředku.
Přesto nás, kteří je živíme nazývají, souhrně tito lidé plebsem...
Obě tyto skupiny lidí, vzešly ze stejného chovu , když objížděli země v maringotkách a přetahovali se mezi sebou o slepice na polévku.
Pán Eben není tak kouzelný, jako pán Gott jehož písničky budou poslouchat lidé ještě za sto let.
Pan Eben byl kouzelný svou nestranností a zdánlivým charakterem. Po spadnutí této slupky zůstal jen komediant stejný, jako ministr obrany...A jiní..

Když kukačka zakukala.

22. června 2016 v 10:04 | Z Internetu |  Nezařazeno
Ne jen politikou jest živ člověk.

Včera jsem se svými kamarádkami vyrazila na večírek. Manželovi jsem řekla, že se vrátím o půlnoci. Ale večírek byl fantastický, a bylo to tak skvělé, že jsem zapomněla na čas. Když jsem se vrátila domů, byly 3 hodiny v noci. Vcházím do bytu jako myška, otvírám dveře a v tom slyším tu zatracenou kukačku v hodinách, jak kuká 3x. Když jsem si uvědomila, že manžel se při tom kukání může probudit, zakukala jsem ještě 9x. Rychle jsem si lehla a usínala s myšlenkou na to, jak jsem inteligentní. Ráno běhěm snídaně se mě manžel zeptal, kdy jsem se vrátila z večírku. A tak říkám, že přesně o půlnoci, jak jsem slíbila. Nic neříkal a ani nevypadal, že by měl nějaké podezření. Manžel se na mě po chvíli podíval a povídá. "Víš, musíme vyměnit ty naše kukačkové hodiny." Zbledla jsem strachy a ptám se pokorně " Ano a proč, miláčku?" A on na to "Víš, dneska v noci kukačka zakukala 3x. Potom nevím jak to udělala - vykřikla Ó Bože! Znovu zakukala 4x, vyzvracela se v předsíni, zakukala ještě 3x a upadla se smíchem na podlahu. Kuknula ještě jednou, šlápla na kočku a převrátila stolek v obýváku. Potom mě poslala do prdele a svalila se vedle mě. Pak zakukala naposledy a začala chrápat!

Pro kritiky socialismu v Československu.

16. června 2016 v 18:13 | převzato z internetu. |  "Politika"
PRO KRITIKY MINULÉHO REŽIMU :
********************************************
Ukažte mi jediný národ na světě naší velikosti, který před rokem 1989 dokázal vyvíjet a vyrábět trysková letadla, dopravní letadla, atomové reaktory, lokomotivy, trolejbusy, autobusy, traktory, radary,
motocykly, osobní automobily, špičkové zbraně, tkalcovské stavy,
zemědělské stroje, turbíny, nákladní automobily, námořní lodě, tanky, špičkové sklářské a porcelánové výrobky, podílet se na výzkumu vesmíru, vyrábět kvalitní ocel a hutní výrobky vyvážet do celého světa..
Národ, který by byl naprosto soběstačný v zemědělské a potravinářské výrobě, bez jediné koruny dluhu, naopak se značnými pohledávkami v zahraničí ...atd. atd. Dnes nevyvíjíme a nevyrábíme NIC. NIC. Nepatří nám v naší zemičce ani rezavý hřebík ve zdi..

BYLI JSME VELMI SCHOPNÝ NÁROD, to však vy nechcete slyšet, jen si trváte na svých nesmyslech. O potřebě provázanosti s "vyspělým západem", který si nás ochočil jako levnou pracovní sílu a odbytiště pro jejich "šunty výrobky".
STOP INTRIKÁŘŮM, ZRÁDCŮM A VYKOŘISŤOVATELŮM!
(převzato)

Bůh existuje, aneb tachyony v pohybu.

12. června 2016 v 18:56 | JzM |  Kmetoviště

Došel jsem k závěru, že žijeme ve světě, jehož pravidla byla stvořena inteligencí. To, co dnes nazýváme jako náhoda, v budoucnu nebude dávat žádný smysl. Náš svět funguje podle plánu vyšší univerzální inteligence. Není to dílem náhody.,

Onou vyšší inteligencí tak podle všeho musí být Bůh.


Ps. Hrdý a svobodný člověk, nepotřebuje v hledání boha obezličku církve.

Vzpomínka na minulost.

11. června 2016 v 8:46 | JzM |  Fejetonky 222+
Bolesti na hrudi mi zvěstovali, že počasí, které nás tak dlouho laskalo ve své náručí usoudilo, že už toho má dost. Vítr a déšť, který bubnuje na polykarbonátovou střechu zimní zahrady mne upozorňuje na nutnost pomalu začít stěhovat počítač na zimní stanoviště. Peggy a Happy mé dvě malé jorkširky nejeví známky života a leží naproti v křesle. Občas otevřou oči aby zkontrolovali jestli je vše na svém místě a opět usnou. Pes Rex vykoukne z kotelny otvorem v rámu dveří a rychle ucukne, když mu na hlavu spadne sprška deště. Potřepe mokrou packou a zaleze zpět do vyhřátého pelíšku. Malé zachráněné kotě se dusí játrovkou, kterou dostalo na snídani a porozhlíží se po kapsičkách s masem a rybí příchutí, na které je zvyklé. Dvě slepice jsou zavřené v "kurníku" protože začaly zanášet a mne nebavilo prohledávat zahradu plnou stromů a keřů kvůli dvěma vejcím. Zadní část zahrady je pokryta vysokou trávou a postupně se mění v džungli plnou různých forem života. Nemám už sílu ani chuť věnovat se té beznadějné práci s údržbou jen proto, aby sousedi, nebo náhodně projíždějící měli laskavý pohled na okolí, tak jak jsou zvyklí z města, kde tlupa zaměstnanců za minimální mzdu udržuje pořádek. Jdu nařezat dřevo, aby bylo teplo a těsto na chléb, který si pečeme sami od doby, kdy se cena za bochník přehoupla přes čtyřicet korun, mohlo kynout. Je to o úplně jiné kvalitě a chuti. Dopíjím kávu zakoupenou v Kauflandu s velkou slevou a přemýšlím jak budeme zase jezdit do Vídně za nákupy, když přestanou obchody slevy poskytovat a Jakobs Kronung bude stát 239 kč tolik, kolik mají u slevy uvedeno.

Volání mrtvých: Chyběl jsi mi bráško.

11. června 2016 v 7:44 | JzM |  Sen nebo jiná realita?
Hraji na hřišti voléjbal a zvoní telefon. Omlouvám se spoluhráčům a zvedám neznámé číslo. Ozyvá se ženský hlas a říká. Sejdeme se před domem a já abych nebyl za pitomce co nepozná kamarádku souhlasím. Na schodišti je srocení sousedů a dveře do bytu otevřené. Vstupuji dovnitř a v kuchyni stojí moje matka a říká.
Blanka se zase s Táňou pere. Jdi do ložnice.
Vstupuji do ložnice a tam na posteli leží moje sestra, už jako dospělá.
Dívá se na mne, posunuje se na bok a rukou mi ukazuje ať si vedle ni sednu.
Lehám si vedle ni na okraj postele a slyším, jak říká. "
Chyběl jsi mi bráško"
Dívám se na ni a odpovídám.
"Ty mi strašně moc"
Cítím nával něhy a štěstí že se objevila.

Sestra zemřela na zápal mozkových blan, když mi bylo 23 let to je přede 40 léty a toto byl první sen, ve kterém se objevila.

Jak říkám, volání mrtvých

Máme právo se bránit, nebo musíme strpět útoky nabušených alfa samců plných testosteronu.

8. června 2016 v 12:24 | ZDENĚK DUTKA |  "Politika"
Je mi 64 let, miluji svou ženu a zahradu a děti a svou Jorkširku a nechci už nic jiného, než se dočkat v klidu kremace, ke které se blížím mílovými kroky. Z pěti parte vyvěšených na Vítkovickém hřbitově, byli čtyři zemřelí, mladší než já.
Převozník na druhý břeh čeká na svou příležitost. Splnil jsem svůj úkol na této zemi, postavil jsem dům dokonce 2x,zasadil strom a zplodil potomka.
To ovšem neznamená, že se nechám odstranit psychopatickým řidičem, který se neumí ovládat.


Jak to bylo:

Bezohledný řidič se vřítil padesátkou na parkoviště u Porubského LÍDLU , tam kde já jezdim krokem, protože tam chodí staří lidé a ženy s kočárky, středem šestimetrové silnice tak, že jsem neměl kam uskočit a zabrzdil těsně přede mnou.
Když jsem se ohradil, že tady je parkoviště popřel to ač je tam značka. Obešel jsem jeho auto zadem ke svému, které nyní stálo v jedné rovině.
Řidič na mne zařval přes své otevřené okénko jestli se mi něco nelíbí a já odvětil, že jezdí nemožně.
Stal jsem už u svého auta a strkal klíč do zámku, když jsem spatřil, jak se ke mně žene vzteky rudý alfa samec, asi tak třiceti pěti letý, z rukama sevřenýma v pěst.
Jeho mocné pěsti ve mně vzbudily strach, přece jen už v 64 létech nemám na to, abych se ubránil, navícjsem po operací srdce.
Naštěstí s tlukoucím srdcem až v hrdle jsem stačil utéct do auta.
Tam jsem chvíli přemýšlel a rozhodl se mu ukázat, že svaly nejsou všechno a příště, že by na takové chování mohl doplatit.
Vytáhl jsem z pod sedačky svého Deringera(bydlím na polosamotě a jel jsem střílet do Corada)a ukázal ho přes okýnko tomu nabušenci.
Rázem se proměnil v užalovánka a začal volat policii.

Dnes jsem se dozvěděl od sousedky, že se na mne policie vyptávala jestli nejsem agresívní.

No všichni ti kolem mne co za těch dvacetpět let co tady žijí zemřeli stářím, jeden se upil a jeden spáchal sebevraždu.
Podal jsem,ihned ten den, když se to někdy v březnu stalo, policii vysvětlení, jak to bylo a nebudu na tom nic měnit.
Snad jen varování pro toho alfa samce, který na mne vyběhl. Svaly nejsou všechno a pokud máš hodně testosteronu jdi se vybít někam do války je jich kolem dost.

Když se na to podívám okem esoterika, tak dostal Alfa samec od osudu varování.Možná bylo poslední.
KARMA je neúprosná.

V některých případech dostaneme odpověď ihned a v jiných už ani nevíme čím jsme se provinili.

WWW.johanz.blog.cz

Pomoci Ostravských (bubnů tam tam) jsem se dozvěděl, že alfa samec, který mne napadl z Nissanu rezavé barvy, dělá řidiče sanitky, chraň pán bůh jeho pacienty)

Myslel jsem, že je to naopak a ožralci či jiná havěť, napadají saniťáky. To se bude zaměstnavatel divit až se to dozví.

Komentář:

Je víc než smutné, že se takhle chová profík - tedy řidič sanitky. Na idiota za volantem lze narazit kdekoli. Když jsem ještě chodila do práce, pokaždé jsem čekala na semaforu, až mi "padne zelená" a teprve pak jsem přecházela k tramvaji. Stalo se tam několikrát, že řidič byl asi barvoslepý, nebo spěchal natolik, že na přechod vjel na svou červenou. Pomníčky u semaforu to dokládají. Jednou mě tam jeden málem porazil a já se lekla a ohnala se deštníkem. Poctivým na tyči. Křápla jsem ho přes kapotu, Vyletěl, řval na mě a tykal mi - přibližně třicátník (mě je 63) a pak ječel, že mu tu škodu zaplatím. "Fajn, tak zavolej policajty", když tykal on, tykala jsem také. Sedl do auta, nazval mě krávou a odjel. Bohužel, není to ojedinělý případ. Kamarádka na stejném přechodu dopadla hůř, rozdrcená pánev, zlomená kyčel a pak invalidní důchod.
Ale jak se bránit?