Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Gril za babku, aneb první grilování 2015

21. června 2015 v 19:26 | Dutka Zdeněk |  Fejetonky 222+
Léto v plném proudu a můj plánovaný gril z pozinkovaného sudu je v nedohlednu. Jenže nic není náhoda a tak ne moc nadšeně slíbím sousedce (6km), které manžel vzal auto a odjel na nějakou svatbu, že ji dovezu plechový soudek z ocelových pásků, na místo toho, aby musela budovat na zahradě ohniště.
Jistě to znáte z amerických filmů, jak se u toho ohřívají bezdomovci v zimě.
Je to taková malá verze bezdomovského koše o rozměrech asi tak 50 x 50 cm.

Když jsem tak chodil kolem a kolem v Globusu, upozornila mne kamarádka na gril z leštěného plechu zlevněného z 1490 na 590 Kč. V hlavě mi zablikala kontrolka a já hmátl po jednom z posledních dvou kusů. Nebudu muset stavět žádné ohniště, řezat díry do sudu, shánět, mřížku, a v neposlední řadě dělat k vůli tomu terénní úpravy. Než bych to dokončil, byla by zima a po grilovací sezoně.

xxx
Dnes odpoledne jsme s manželkou v Globusu koupili mimo jiné i extra dřevěné uhlí, z dlouhou dobou výhřevnosti(Weber) a hned ho vyzkoušeli. Vřele doporučuji, deset kousků žhne ještě teď po třech hodinách od zapálení. Vzhledem k tomu, že gril je na vysoké noze, která vypadá, jako komínek, jen je hranatá a dole má popelník, rozhodl jsem se, že udělám na grilu malý dřevěný "domeček" a vyzkouším ho i jako udírnu na dosuzování salámu, nebo předvařeného bůčku. Tak, jak jsme si to dělali na vojně, kde ten polosuchý salám, který jsme měli každý den na svačinu, se nedal jíst.
Do popelníku dám rozžhavené dřevěné uhlí a postupně budu přisypávat piliny z buku, nebo třešně a voňavý dým mi bude stimulovat chuťové buňky poškozené neustálým stravováním se z polotovarů (v zaměstnání).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 donlabuznik donlabuznik | 23. září 2018 v 22:20 | Reagovat

Já jsem si udělal radost a letos jsem na zahradu pořídil nový gril z https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/ostatni-hracky-na-zahradu/zahradni-gril-s-poklopem-er2ok Musím říct, že za tak nízkou cenu jsem moc velkou kvalitu neočekával, ale byl jsem překvapen, je to úžasný gril, na kterém griluji ještě úžasnější jídlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama