Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Prosinec 2014

NOVINKY.CZ...CENZURA

30. prosince 2014 v 13:37 | Dutka Zdeněk |  Cenzura
Tak se mi pomalu rysuje čí píseň zpívají novinky.cz. Po jemně ironickém šlehu na Obamu jsem byl zablokován. Když k tomu přidám, že Právo je sponzor filmu asi šestí dílu ANGELIKA na ČTV, kterí plivou síru na našeho prezidenta a obhajují pravici,není co řešit. Průzkum podle hesla, poznej svého nepřítele se jim jistě daří.

Ps:
Koukám, že mé zablokované komentáře budou potřebovat samostatnou rubriku.Jak pravím tak konám a mám novou rubriku hned pod "politika" s názvem "Censura"

Dobrý den,

dnes jsme vám na jeden den zablokovali přístup do názorového fóra na službách Novinky.cz a Sport.cz kvůli příspěvku:


Citace z Novinek.cz
"Dynamická ekonomika "Máme velkou výhodu oproti Rusku, že jsme dynamická, vitální ekonomika, což oni nejsou. Závisejí na ropě. My závisíme na ropě, iPadech, filmech a na čem si jen vzpomenete," zavtipkoval Obama, když se snažil ukázat, že americká ekonomika má mnohem širší základy.

Můj komentář
CO Z TOHO JE SKUTEČNĚ POTŘEBNÉ? Ipod? filmy? Obama je chytrý, jako opice, která drží přes mříže banán. Drží a neví, že je v zajetí."

Tento příspěvek odporuje pravidlům názorového fóra Novinky.cz.

S dodržováním těchto pravidel jste vyslovil/a souhlas při registraci.

Pokud budete i nadále vkládat příspěvky, které jsou v rozporu s pravidly, přístup do názorového fóra vám již nebude obnoven.

Hezký den
redakce

Některé další absurdní cenzúry........Viz Komentáře pod článkem

Vaňkův kopec -8C

29. prosince 2014 v 2:02 | Dutka Zdeněk |  Stalo se (m)iDnes.

Ze dne na den přituhlo a na Vaňkáči se začalo jezdit. Sjezdu chtiví lyžaří, zaplnili okolní parkoviště a vytížili oba dva vleky. Nedalo mi to a při odjezdu z nedalekého lesa, kde se chodíme procházet po dobrém obědu, jsem se zastavil, abych nasál atmosféru nadcházející zimy.

Zmrzlík...Foto Dutka

Mé lyže ještě spí dlouhý spánek na půdě, a i když mne žena přesvědčuje, abych je snesl dolů, tak si říkám, že pokud to nebudou Alpy tak mi to už nestojí za to. Uvidím.

Vaňkův kopec Foto Dutka

sTisk 25/12 Napětí v zemích ohrožených Islámem se stupňuje.

25. prosince 2014 v 21:08 | Dutka Zdeněk |  "Politika"
Zpráva sTisku:

Když jsem si přečetl na novinkách o tom že Norové budou mít nové pasy,


byla to evidentně příprava na takové situace, které jsou odpovědí na zvyšovaní agresivity a pronikání Islámského státu (IS) na území nejen Evropy.
Dnes o více než měsíc později příbylo mnoho mrtvých na jejích bedrech.
Islamisté se slovy ALLAH AKBAR otevřeně vyzývají k vraždění lidí, jiného náboženského vyznání a bezvěrců(ateistů)
Co je mi záhadou, že se politici některých Evropských zemí, nechtějí probudit ze svého multikulturního snu. Je to, jako kdyby byli zhypnotizování a nedokázali si vytvořit svůj názor, který lidé, kteří nespadají pod " kavárnu" už mají vytvořený dávno.

V Německu vzniká hnutí PEGIDA, ke kterému se připojuje čím dál tím více lidí.(Hnutí PEGIDA, (Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abendlandes), tedy Vlastenečtí Evropané Proti Islamizaci Západu)


Každo týdenní demonstrace proti islamizaci Evropy, vytváří osýpky na tvářích zaprodaných politiků, kteří nejsou ochotni hájit zájmy svých zemí. Koho píseň potom zpívají? Nevidí snad postupující nebezpečí islamizace???

Jestli se k tomu nepostaví, jako Norové tak si zahrávají z ohněm ve vlastní zemi.
Islámský stát postupuje v mnohém, jako nacisté před druhou světovou válkou,
ale Němci se nesmí nechat odradit svou vlastní minulosti, když je ve hře jejich budoucnost, ale budoucnost celé EVROPY.

P.S. Ve Švédsku za protesty proti islámu, můžete jít do vězení a tak nezbývá,
než protestovat se zbraní v ruce, a že MOLOTOVŮV kokteil je zbraň, je každému jasné.

Nevím jak poznat odkud maji IS ty pistole, ale moc bych se nedivil kdyby to bylo z ČESKÝCH zbrojovek


Stromeček 2014

24. prosince 2014 v 21:41 | Dutka Zdeněk |  Foto-Atmosféra

sTisk 24/12 Novinky cenzura na vánoce.

24. prosince 2014 v 11:24 | Dutka Zdeněk |  Cenzura
Dnes 25.12.2014

Zpráva sTisku:

Když jsem včera odlehčeně komentoval nějakou bezvýznamnou zprávu z novinek.cz a v diskuzí reagoval na předchozího diskutéra, který psal o filmu PELÍŠKY, který zrovna běžel v TV dostal jsem BAN na jeden den.Viz odkaz.
Docela mne to zarazilo za co všechno jsou novinky schopny udělit BAN. Když si tady pročítám některé příspěvky které jsou naprosto nelidské ponižující lidskou rasu atd. Nebudu psát kdo tak píše, všichni to víme.
Ale k věci.
chtěl bych poděkovat CENZOROVI novinek za asi už šestý BAN, který mi byl udělen. Přeladil jsem se na PARLAMENTNÍ LISTY a později na PROTIPROUD a skvělé jsem si početl názor lidí kteří to mají v hlavě srovnané trochu jinak. Veselé vánočni svátky v klidu.


P.S. Pokud se tento komentář nehodí novinkám do krámu tak adios muchachos jak říkáme my latiníci :-)

Datum: 24. 12. 2014 11:20:47

HA HA HA ať vám shoří stromek jestli je to něco proti
Tento příspěvek odporuje pravidlům názorového fóra Novinky.cz.
CO TAK MUHEHE, KUŘÁTKO A JINÍ...

Fakt z toho kdo to rozhodl číší ubohost na sto honů.

TO JSEM SI ŘÍKAL, ŽE UŽ TU Na Novinky.cz DNES NEPOLEZU,
Protože někteří pitomci,např.kteří píší o přemkovi že zemřel další rudoch... MI KAZÍ NÁLADU.


---------- Původní zpráva ----------
Od: noreply@novinky.cz
Komu: PERKUSIK@seznam.cz
Datum: 24. 12. 2014 10:40:47
Předmět: Zablokování uživatelského účtu

Dobrý den,

dnes jsme vám na jeden den zablokovali přístup do názorového fóra na službách Novinky.cz a Sport.cz kvůli příspěvku:

"Do perdele, já to neviděl ty pelíšky a to už jsem kandidát kremace:-)Nevadí příští rok to bude zase, teď jedu do kravína pro mléko na zítřejší kakao zaparkuju a schovám klíče a potom si dám trochu air koňaku, víno, kapra se salátem, chinzáno, hrách, fazole, zelí, cukroví a hlavně rumové koule a pak se z toho pesoru a je po vánocích. Tak je to.:-)"

Tento příspěvek odporuje pravidlům názorového fóra Novinky.cz.

S dodržováním těchto pravidel jste vyslovil/a souhlas při registraci.

Pokud budete i nadále vkládat příspěvky, které jsou v rozporu s pravidly, přístup do názorového fóra vám již nebude obnoven.

Hezký den
redakce

sTisk 23/12 Mráz přichází z Bílého domu.

23. prosince 2014 v 16:15 | Internet...Podplukovník v.z. MUDr. Marek Obrtel v.r. |  "Politika"
Naprosto bez komentáře snad jen, že nejsem sám kdo to vše vidí.Vážený pane ministře,
z důvodů, o kterých se rozepisuji v přiloženém třístránkovém dopise, který je součástí tohoto dokumentu, Vás žádám o odejmutí vyznamenání z vojenských operací AČR pod hlavičkou NATO.
Děkuji Vám za pochopení a důrazně Vás žádám o Vaše souhlasné stanovisko.
Pplk. v.z. MUDr. Marek Obrtel
v.r.

V otevřeném dopise Ministru obrany ČR a vládě ČR

Vracím válečná vyznamenání, protože se hluboce stydím za to, že jsem sloužil zločinecké organizaci, jakou je NATO v čele s USA, a jejím zrůdným zájmům po celém světě.
Chci tímto svým gestem také jednoznačně vyjádřit svůj naprostý nesouhlas s politikou USA, uplatňovanou vůči Rusku, zemím EU a všem svobodným a suverénním zemím světa nyní i v minulosti a zejména s jejími důsledky.
Chci také tímto demonstrovat nesouhlas s postupem vlády ČR a ostatních kompetentních orgánů v otázkách přístupu k dezinformačním kampaním a záměrnému informačnímu embargu na klíčové události ve vztahu k současné geopolitické a vojenské situaci ve světě, přičemž viním všechny odpovědné subjekty také za naprostou nečinnost v otázkách zabránění vzniku globálního konfliktu (zejména) mezi USA a Ruskem na území Evropy.
V neposlední řadě chci tímto skutkem podpořit prezidenta republiky, Miloše Zemana, v jeho úsilí o objektivní pohled na stěžejní otázky vnitro i mezinárodně-politické a v jeho boji "proti všem" za zachování suverenity a identity českého národa a jeho globální bezpečnosti.

V armádě jsem nebyl "outsiderem"

Vystudoval jsem Vojenskou lékařskou akademii a stal se vojenským lékařem s diplomem Univerzity Karlovy v Praze, jsem podplukovníkem AČR v záloze a během činné služby jsem léta vykonával i jedny z nejvyšších postů ve zdravotnické službě armády, vždy na tabulkových místech s plánovanou hodností plukovník.
Mezi ty nejvýznamnější pak patřil post velitele kontingentu AČR v Afghánistánu a náčelníka 11. polní nemocnice AČR tamtéž, zástupce velitele operačního velitelství vojskové zdravotnické služby, nebo významné funkce v rámci Sekce vojenského zdravotnictví Generálního štábu AČR.
Během mé kariéry jsem v rámci vojenských operací poznal problematiku Bosny a Hercegoviny a dalších zemí bývalé Jugoslávie, Afghánistán, velmi krátce také problematiku Iráckého konfliktu, ale zejména pak Kosovo.
Službu jsem vykonával vždy nejlépe, jak bylo v mých silách, v souladu s mým přesvědčením, že takové činnosti nelze "dělat napůl"....
Již zde jsem ale, zejména v souvislosti s konfliktem v Kosovu pojal podezření, že naše cesta (působení v bojových uskupeních pod hlavičkou NATO), není správná.......

Jsem především lékař

Vždy, když jsem dospěl k pocitu, že "cosi není v pořádku", utěšoval jsem se tím, že pracuji jako lékař a mým posláním je pomoc nemocným, raněným a zasaženým včetně místního obyvatelstva všude tam, kde naše jednotky působily. Tato slabá útěcha mi ještě několik let bránila v tom, abych naplno prohlédl a pochopil, že to, co dělá NATO, ale zejména USA, v mnoha zemích celého světa, je nejvyšší stupeň zvrhlosti a opojení mocí, ale především jde o účelově vykonstruované konflikty a zejména záminky k jejich spuštění a americká imperialistická politika v nich nezná hranic. Každý, kdo se jakkoliv postaví na odpor mocenským zájmům USA, byť by tím hájil identitu, ekonomiku a suverenitu svého národa, musí být "vymazán z mapy světa".

Mráz přichází z Bílého domu, tedy i z NATO

S mezinárodní politikou USA se dlouhodobě nemohu ztotožnit a poté, co jsem se aktivně začal zajímat o kořeny, podstatu, průběh a důsledky akcí, vedených od druhé světové války organizacemi a strukturami USA po celém světě, ji naopak zásadně odsuzuji. Pro mne má jednoznačně podobu bezohledného, zištného a nenasytného imperialismu, který se nezastaví před nikým a před ničím. Jejími důsledky jsou pak především "spálené země" a miliony mrtvých po celém světě. Příčinou jsou mocenské zájmy světového hegemona a dnes také zoufalá snaha o zabránění definitivního krachu amerického impéria (který je však standardními prostředky neodvratný, což je pro Evropu a lidstvo tou největší skutečnou, avšak tak málo zmiňovanou hrozbou) !!!

Na misích jsem hodně mluvil s místními lidmi

Ať jsem sloužil kdekoliv na světě, nikdy jsem se nevyhýbal kontaktu s místním obyvatelstvem, ať už šlo o kontakty v rámci poskytování zdravotní péče a nebo o prosté rozhovory v rámci náhodných setkání a nebo vzájemných návštěv. Z toho důvodu jsem nikdy nebyl odkázán pouze na informační zdroje blízké NATO, ale byl jsem schopen situaci analyzovat a posuzovat ze všech možných úhlů pohledu. V zemích bývalé Jugoslávie jsem měl navíc tu výhodu, že jsem v krátké době zvládl i místní jazyk na takové úrovni, abych byl schopen základní komunikace. Toto všechno mi mimo další aspekty umožnilo pochopit a přesvědčit sám sebe o naprosté nesmyslnosti a mnohdy zrůdnosti počínání NATO a zejména USA v rámci řady uměle rozpoutaných konfliktů za účelem destabilizace zemí, které nechtěly hrát roli poslušných loutek a vazalů USA. A součástí této mašinerie jsem se, Bohužel, stával i já.

Převážnou většinou politiků v ČR pohrdám a nevážím si jich

Obecně bylo a stále je mým velkým problémem respektování nadřízených, kteří jsou nekompetentní, nevzdělaní, nekonzistentní ve svých názorech, jedním slovem neschopní. Naopak si nesmírně vážím takových "šéfů a velitelů", kteří jsou "na svém místě" a pro takové bych pracoval obrazně řečeno, do úmoru....
Během svého profesního života, jak armádního, tak později i civilního, jsem poznal velké množství takových nekompetentních politiků a nadřízených, kteří svůj osobní prospěch a kariérismus, spojený s pokrytectvím, nevědomostí a populismem, vyměnili za čest, vzdělanost a snahu o poctivou práci pro společnost.
Toto mělo vždy, na kterékoliv úrovni, velké, někdy i fatální důsledky. Stejně jako je tomu v rámci naší vrcholné politiky, kdy politici v roli loutek světových mocipánů naši zemi zadlužili, rozprodali, rozkradli, vnitřně rozvrátili, pohřbili veškeré morální hodnoty a uvrhli nás do chapadel takových mocenských struktur, jakou je mimo jiné například NATO v čele s USA. Politici vedou, nebo alespoň trpí, masivní dezinformační kampaň, zamlčují řadu zásadních faktů, majících vliv i na naše životy do budoucna, poklonkují americkým "šéfům" a mlčky trpí jejich prapodivné krvavé praktiky, čímž přivádějí naši zem na pokraj zkázy. Mimo jiné také tím, že nejsou schopni vnímat integritu Evropy včetně Ruska, jako protiváhu americkým snahám o zotročení světa pod svou nadvládou v době, kdy ekonomický potenciál USA bere za své a je jen otázkou času, kdy se celý americký systém zhroutí a nebo USA vyprovokují fatální válečný konflikt, ke kterému zneužijí Evropu jako válčiště (potřetí v historii).
Jak diametrálně odlišný je pak postoj a vyjadřování našeho prezidenta, Miloše Zemana, který přes obrovskou vlnu nevole jak USA a Bruselu, tak i domácí proamerické "zaprodané kliky", podává věci tak, jak jsou, nazývá je pravými jmény, poukazuje na skutečné viníky a souvislosti a nebojí se nahlas říci, že Evropa, to je také Rusko, ale ne USA....a další a další skutečnosti. Prezidenta Zemana si za to nesmírně vážím a vyzývám všechny, kterým není osud nás a naší země lhostejný, aby mu vyjádřili svou hlasitou a trvalou podporu proti "americkým praktikám CIA, uplatňovaným nejen velvyslancem Schapirem", proti červeným kartám pražských kavárenských zaprodanců a proti politice "nohsledů z Bruselu". Je to námi přímo zvolený prezident, tak si jej nenechme brát.....

V novodobé "studené válce" stojím na straně Ruska

Tolik odvahy, abych odešel bojovat proti dalšímu produktu zoufalého amerického imperialismu - tedy samozvané Ukrajinské vládě na východ Ukrajiny - nemám a nemělo by to ani žádný smysl, protože v tomto konfliktu jde o zcela něco jiného, než o hledání a uplatňování lidských práv a svobod, tedy o hodnoty, "pro které" USA již zdevastovaly tolik zemí světa.
Tolik odvahy, abych jednoznačně prohlásil, že v novodobé studené válce a ve věcech s tím souvisejících, stojím na straně současného prezidenta Ruska, kterého si nesmírně vážím za to, s jakým nadhledem, zdrženlivostí a rovnováhou odráží provokace Západu a jak věcně a průhledně reaguje na všechna nařčení a lži kolem veškerého současného dění, tolik odvahy ale mám.
Člověk nemusí být příliš velký odborník na věci politologické, sociologické, vojensko-politické či jiné související, aby si udělal vlastní názor na to, kdo je agresorem a proč, a kdo se brání. Na to stačí zdravý selský rozum, trocha inteligence a schopnosti spojovat věci do kontextu a hodiny studia dostupných pramenů a materiálů z různých zdrojů.
Já jsem si vlastní názor již dávno jednoznačně udělal a stojím si za ním.
A proto nemohu a nechci nadále nosit svá válečná vyznamenání z operací NATO, kterými jsem prošel a která mi byla udělena zločineckou organizací v čele s USA. Dokud budou Spojené státy a jim podobní vedoucí silou NATO, není pro ně na levé straně mé vojenské uniformy místo.
Vážený pane ministře obrany, žádám Vás o odnětí všech mých udělených medailí NATO, za což Vám předem děkuji.
Podplukovník v.z. MUDr. Marek Obrtel
v.r.

sTisk 23/12 Allah akbar není Abraka dabra

23. prosince 2014 v 9:29 | Dutka Zdeněk |  "Politika"


Den za dnem přibývá útoku muslimské komunity vůči zbytku světa. Pátá kolona islámu v Evropě čítající miliony muslimů, kteří nechtějí zemřít, jako nevěřící, rukou svých souvěrců se ráda přidá a začne noc dlouhých nožů. Evropané nepřipraveni na tak zrůdnou ideologii, pro kterou nepřítel má jedinou cenu, když je mrtvý, budou umírat po tisících.
Neozbrojení Evropané zbaveni zbraní pochybnými zákony a zbraňovou amnestií si mohou tak jedině pomoci bejsbolovou pálkou, která má dosah jen asi jeden metr. Až budou umírat blízcí a přátele nejen obyčejných lidí ale i politiků tak ti teprve pochopí, jak zrůdné bylo zbavit lidí střelných zbraní s odůvodněním, že se bude páchat méně zločinů. Nakonec se tyto dějí i registrovanou zbraní. Strach politiků v Evropě a hlavně v Česku z ozbrojených lidí dal IS obrovskou výhodu proti ostatním, kteří zastávají politiku soužití. Teď už nám zbývá jen to kouzelné slůvko Abraka dabra proti Alláh akbar.
Jakou má to slůvko moc proti zfanatizovaným hrdlořezům, se uvidí. Už to začalo.
Dodatek:

Zatím co Američané dělají všechno proto, aby rozbili jednotu Evropy, aby ji snáze ovládli a uvalují sankce na jejího přirozeného spojence Rusko, tak nám na celém kontinentu vyrostla armáda všehoschopných lidí, kteří se změní jediným slůvkem v bojovníky za náboženskou čistotu. To slůvko je ALLAHH AKBAR Pátá kolona je připravena.
Jak přibývají vrásky.

21. prosince 2014 v 23:29 | Dutka Zdeněk |  Foto-Atmosféra

ŠAMAN
Autor Dutka Zdeněk
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,
plný síry.
Ty,
z pekla,
zrozená v břichu,
umyté ruce,
krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,
ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,
má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,
vráželi do srdce dýky.


sTisk 19/12...Americké základny kolem hranic s Ruskem

19. prosince 2014 v 20:24 | Dutka Zdeněk |  "Politika"


Zpráva sTisku:
Nedělejte paniku. To si fakt myslíte, že Rusové jsou tak slabí, že se složí hned když někdo zaplaví trhy levnou naftou? Obzvláště, když vědí, že je to uměle vytvořený problém spekulantu, podorovaných vládou USA? Nehledě k tomu, že plynovod do Číny se staví na plné pecky a Rusko přes všechny peripetie skupuje zásoby zlata. Rusko to není rozmazlena Evropa, která je navíc vedena "nejlepšími" politiky, kteří si jezdí jeden za druhým, pro pokyny do USA. Bál bych se spíše o budoucnost Evropy než o budoucnost Ruska a v Evropě bych se bál o Česko, kterému už nezbylo z jeho původní sběstačnosti nic, než řepka olejka. za chvílí se převrátí cena benzínu na opačnou stranu. Nebo by jste snad slyšeli nějakého ekonoma, který při zdražování ropy tvrdil, že to za sebou potáhne ceny dopravy, že by nyní tvrdil opak? Ne...jen budou mít rozvozci větší zisky. Dají snad řidičům něco navíc? Ne.
Tak ať jdou všichni ti prognostici a akademici včetně politologů do prde..le se svými odhady, poplatnými okamžiku, bez ceny v čase.

Jak je Rusko expanzívní lze vidět na první pohled...Pro nechápavé, protože i ti se občas vyskytují je to myšleno jako IRONIE...


Veselé vánoce 2014

19. prosince 2014 v 12:58 | Dutka Zdeněk |  Foto-Atmosféra

foto Dutka Zdeněk alias Johanz z Mallevilu

sTisk 17/12 pohodlní policisté.

17. prosince 2014 v 15:05 | Dutka Zdeněk |  "Politika"
Bože daj lehko.

Před chvíli, asi deset minut, jsem odjížděl od obchodu HRUŠKA VE VŘESINĚ U OSTRAVY.
Policisté si tam podle mne, ale i podle pokladní, která reagovala na můj dotaz se slovy, už jsou tam zase, zřídili svou pozorovatelnu s pohodlným a bezpečným vybíráním pokut.Příjezd a odbočení k prodejně je zastaven dvojitou plnou čárou asi patnáct metrů za křižovatkou a že to nikdo nedodržuje je jasné. Nemá totiž odůvodnění. Daleko nebezpečnější je se otáčet na přilehlé křižovatce, abych se dostal do svého směru.
Když jsem odjížděl tak jsem otevřel okénko u spolujezdce a zavolal na policistu,který na onom parkovišti perlustroval nějakou mladou řidičku.
"Vy asi nemáte co dělat?"
"Je tam značka? Je! " Odpověděl.
Ano je,tak se postarejte o zrušení, je tam jen proto, aby jste mohli vybírat pohodlně pokuty a jste tady zaparkování pořád." Domluvil jsem a s nechtěným protočením kol jsem odjel. Odbočil jsem správně a na křižovatce, kde musí být dokonce zrcadlo, protože je nepřehledná se otočil. Když jsem jel kolem tak jsem mu z vrchu zatroubil a zamával, aby viděl že dodržuji předpisy.

Prostě naprosta a zbytečná buzerace a číhání tam, kde se nemůže nic stát. Notabene je tam 30 km rychlost a zátáčka, takže tam jezdí všichni pomalu.


sTisk 16/12 Zlatý rubl.

16. prosince 2014 v 23:58 | Dutka Zdeněk |  "Politika"
Novinky.cz


Zpráva sTisku:

Jediná cesta, jak to vidím já, jako laik je okamžité vyhlášení směnitelnosti rublu za zlato a to za pevnou částku. Předpokládam, že by se trh uklidnil a rubl by začal stoupat. Vždyť ty bezcenné papírky ať už to jsou dolary, nebo rubly, nebo dokonce koruny, reagují jen na hrátky jistých kruhů, kteří mají potěšení z uvádění světa v chaos. Tak že jediná cesta, ale jak jen to Putinovi sdělit???Úžasný

Dvířka z borovice a "revoluce.".

16. prosince 2014 v 20:29 | Dutka Zdeněk |  Nezařazeno
Když si představím, jak jsem začínal v roce 1985 ano 1985 jako jeden s prvních, možná úplně první "soukromník" na Severní Moravě, a jak jsem si myslel, že soukromničeni přinese této zemi prosperitu a jak to dopadlo, tak se fakt biju do hlavy pro můj idealismus. Jak jsem ráno ze svého obchodu se smíšeným zbožím to už 1989 jezdil do pekáren pro čerstvé pečivo a měl v tom malém krámku,, kde dnes mám jen PC a šatnu až 15 druhu láhvového piva. Jímá mne nostalgie a smutek, jak to po 89 roce dopadlo. Jak jsme tady mohli na základu, který komunisté opustili bez boje, vybudovat České Švýcarsko a nakonec jsme díky panu Klausovi a jeho slavným větám a KUPONOVÉ PRIVATIZACI, dopadli jako Ghana, nebo jiný rozvojový stát. Pozdě plakat nad rozlitým mlékem. Však to historie pojmenuje správně.

Kousek minulosti:

Průřez jedním měsícem mého života. 1990...

Napsáno 2013...
Bylo žhavé jaro a teplota stoupala ke třiceti stupňům. Měl jsem malý obchůdek se smíšeným zbožím, který jsem otevřel ve svém starém domě hned jak to bylo po revoluci možné jako jeden s prvních na Ostravsku. Dům který jsem nedávno koupil, praskal ve švech a já nestačil zásobovat zákazníky pivem. V době, kdy ještě nebyly markety jsem zajistil 17 druhu piv… Horko stoupalo s přibývajícími dny až na mne přiletěl soused, že mu došla voda ve studni. Starý páprda, starší než dnes já se tak rozčilil, že mne odpojil od studny.
Teď začalo martyrium. Bez internetu, vody s obchodem otevřeným od 9 do 21 hodin bez zásobovače a prodavačky, jsem se rozhodl připojit se k obecnímu vodovodu. Podotýkám, že vodovod byl na druhé straně za silnicí a tramvajovou tratí tak 15 metrů. V průběhu čtrnáctí dnů jsem vyřídil stavební povolení, našel vodovodní potrubí pomocí proutku v místě, kde si to už nikdo nepamatoval, sehnal jsem protlakařskou firmu až s Krnova, nechal udělat zákopové jámy pro stroje, nechal vykopat výkop k domu, sehnal plastovou hadici coul a čtvrt, sehnal odborníka na propojeni potrubí ze severomoravských vodovodu a kanalizaci, zajistil asi šest povolení, hlídal cikány, kteří kopali výkop, prosadil ještě jeden protlak, protože při prvním se firma s protlakem vynořila příliš vysoko a tisíc malých drobností. Mezitím jsem ráno jezdil do pekáren pro pečivo a během dne, kdy mne v krámě vystřídala manželka jsem nakupoval minimálně za deset tisíc korun zásoby do obchodu. Zajištoval práci pro stolářskou dílnu a po nocích vyráběl kuchyňské linky, abych splatil stroje a úvěr, který jsem dostal na dům.
Za čtrnáct dní byl protlak hotový a já ještě domluvil se sousedovým synem, že se připojí, když mi zaplatí polovinu nákladu. To vše jsem si mohl dovolit proto, že jsem byl posedlý prací a měl jsem vidinu cíle a víru, že ho dosáhnu.
Stejnou víru, s jakou jsem v si roce 1985 prosazoval, vymáhal a protlačoval to abych mohl dělat "soukromníka" v době 5 let před "revolucí"
Podařilo se mi to, protože jsem měl cíl a víru, že toho dosáhnu. Byl jsem "PRVNÍ SOUKROMNÍK"...minimálně v tehdy Severomoravském kraji, Když mne vyhodili z jedněch dveří, tak jsem tam vlezl oknem a znovu a znovu. NIKDY SE NEVZDÁVAT BYLO MOJE HESLO.
Nebyl nikdo, kdo by znevažoval moji práci, slabošskými slovy o tom, že jsem pitomec, který nic nedokázal. Matka byla daleko a XXXX jsem ještě neznal. Dnes mi ta čůza, kterou jsem miloval víc, než sebe sama a která žije ze sociálních dávek přes dvacet let, řekne, že jsem v životě nic nedokázal. Cítím se uražen a znechucen jejím znevažováním výsledku mé práce.
Nejsem apriori nadstaven na to, aby se lidem nedávaly peníze, ale až na jeden rok, kdy jsem byl bez práce, jsem se staral o sebe a rodinu pomoci sebe a manželky. Nejsem na vrcholu, ale ani na spodku sociálního žebříčku.
Ps: Pana Bakalu a kapitál, považuji pro tuto společnost za naprosto nebezpečnější než hordu bezdomovců, nebo i domovců propíjejících své sociální dávky. Nedovolím, ale nikomu se nade mne povyšovat a ani nechci nikoho ponižovat, pokud mne nepřinutí se bránit. Jsem sečtělý, vnímavý a citlivý s širokým rozhledem a fungující intuici.
Sorry foto se moc nepovedlo...

Ráno 16.12.2014

16. prosince 2014 v 10:12 | Dutka Zdeněk |  Fejetonky 222+
Z vyhaslého kotle na mne kouká tma prosvětlená několika zářícími uhlíky, které slibují nepoužití zápalek.
Přihazuji reklamní plakáty různých marketů, které mne pravidelně zásobuji svými otravnými texty, a lákají mne, jako bezdomovce na polévku zadarmo. Neustále slevy vyšponovaly ceny tak vysoko, že už si je nekupuji ani v akci. Miloval jsem studentskou pečeť a při ceně 53 kč za 180 gramů jsem zjistil, že se bez ni pohodlně obejdu. Nekoupím si ji, ani když je v akci za 22 kč.
V kotli uhlíky zapálily papír a ten suché dřevo, které mi nachystali naši mladí, kteří pomalu přebírají žezlo mých povinností.
Kohout netrpělivě bubnuje zobákem na padací dvířka, která ho brání před nočními dravci. Vybíhá vítězoslavně s kurníku a ohlašuje svým kykyrykem začátek nového dne. Prohání své mladé
(něco mezi kuřetem a slepicí), ale ty ještě neví, co chce. Stará už je stará a mladé jsou mladé. Musí své touhy rozchodit vlastně rozběhat.
V kotli hoří zásoby z letní sluneční výhně uložené do dřeva a já si stavím na čaj.
AHMAD TEA London s hrdým nápisem baleno v Arabských emirátech, mi zasely do hlavy pochybnost, odkud ten čaj vlastně pochází? Při dnešní globalizaci bych se nedivil, kdyby objel pět krát zeměkouli, než přistál v regále TESCA. Naštěstí barví dobře a cena je ještě přijatelná a tak nehrozí, že si ho budu muset pěstovat sám. Zatím.
PC se rozjíždí se skřípěním, jako stará tramvaj v zatáčce a na mne vyskakuje obrázek, že nemám originální kopii Windows. Po pěti létech používání je to pro mne záhadou, protože vedle v pokoji u PC, kterému vládne manželka, nic takového nevyskakuje. No uvidíme. Možná je to jen pokus nějakých hackerů přispět si na své konto nějakou korunou získanou formou, bože daj lehko.

Dávám si do čaje jedovatý cukr s modlitbou, aby ještě za mého života, nepřišel nějaký aktívní pitomec které si volíme za své zástupce a který se potřebuje zviditelnit, na to, že je to bílá droga a nechtěl ho zakázat. Nejhorší je, že se tito námi zvolení zvolenci, snaží změnit i boží zákony,
viz: zakázat trávě růst. Tito říditelé naší společnosti by patřili spíše na psychiatrickou kliniku k dr. Chocholouškovi, protože alkohol, prostituci a trávu se ještě nikomu nepodařilo zakázat.

NAROZENINY 2014

13. prosince 2014 v 13:41 | Manžel |  Wanda a Já
Tak je to tady, ZASE ZAČÍNAT DALŠÍ DESETILETÍ.Zamračený


sTisk 7/12 Vysvědčení pro Zemana 3- ???Braňme prezidenta.

7. prosince 2014 v 15:08 | Dutka Zdeněk |  "Politika"

Neděle, 7. prosince 2014, 15:06:10


Zpráva sTisku:
Pravice zuří, že nezískala post prezidenta, který by podepsal cokoliv. Američtí poradci zklamali na celé čáře. Jenže Kalousek svojí politikou si zadělával na průser velmi dlouho, vlastně od doby kdy se v jeho režií potopila KDUČSL a on pak založil TOP 09. Tento sebestředný člověk by se spojil i se samotným ĎÁBLEM, (americkou ambasádou) aby se vrátil po krachu další jim založené a téměř zničené strany TOP 09, na výsluní. Totéž platí i o Bursíkovi s jeho potopením strany zelených, což jsem předvídal v den, kdy byl zvolený do čela této strany. Nyní se Bursík opět objevuje v řadách KDUČSL v čele další strany určené k zániku a to je LES. Tito dva ničitele země a stran, ve kterých se objeví, mají tolik drzosti, že vždy najdou lidi, které ošálí svými slovy a zatímco většina lidí hodnotí jejich skutky, Ti lidé hodnotí jejich sliby. Jsou to mastodonti politiky, která už nemá v Čechách nárok na úspěch obzvláště po tom, co dokázali za 25 let zničit.Občanská válka, aneb Zemanova pravda

Souvislosti:
Lenka Procházková na Parlamentních listech.
Úryvek:
Dnes 7.12.2014
Ukrajinou je to pro mne tak nepochopitelné. Jak to, že ty lidi, když máme internet, si údaje nenajdou. Vždyť polovina z nás umí rusky, vždyť se můžeme dívat i na ruskou televizi, abychom měli druhý obraz - nemusíme jim věřit úplně….ale je dobré si to srovnávat a hledat pravdu. Hledat!! A ne přebírat jeden názor. To nám pak zakrní mozky a jsme schopní opravdu vraždit se mezi sebou, Slovani. Mě to připadá strašné. Nebo ti Češi, kteří tam padli, už tři nebo čtyři, je jich tam asi 25, z Ostravska především. Jak to, že se o nich nemluví s úctou. A když Zeman řekne, že je tam občanská válka, což je absolutní pravda, tak jak to, že mu oponují, že se mu posmívají? Že to berou jako jeho prohřešek, říkat pravdu? Já musím říci, že ne se vším souhlasím, nejsem slepá, v něčem mám jiný názor než pan prezident, ale v tom hlavním on říká pravdu. A především my musíme hájit prezidenta, kterého jsme si zvolili v prvních svobodných přímých volbách! Vždyť ho zvolily skoro tři milióny lidí a teď nám pár Bursíků a Kocábů bude říkat, že ho musíme odvolat? Že se tím má zabývat ústavní soud? To je neuvěřitelné. Oni chtějí nabourat ústavu, oni chtějí zrušit přímou volbu prezidenta a tomu musíme zabránit, že si to v parlamentu někdo koupí - Babiš třeba, Schwarzenberg už doufám ne. Zeman je člověk, který zná historii, je bezpochyby vzdělaný a je dobrý politik a stratég. Nemusí mi být osobně sympatický, ale beru jej jako prezidenta na svém místě."

sTisk 6/12 Braňme prezidenta.

6. prosince 2014 v 20:20 | Dutka Zdeněk |  "Politika"
Někdy mi připadá, že lidé nemají zájem na tom přemýšlet vlastním rozumem a papouškují to, co zaslechli někde v mainstreamu. ČT poplatná svým konáním neznámo komu, protože její chlebodárci jsou jednoznačně poplatníci TV. Za těch 7.5 miliard ročně, které ČTV pobírá, by si lidé zasloužili minimálně objektivitu, když už tam nejsou redaktoři, kteří by mohli nosit hrdý název novinář.
V poslední době nás ČTV tlačí do názoru, že vše špatně pochází z Ruska a nejhorší člověk je prezident Putin, samozřejmě po prezidentu Zemanovi. Viděl jsem několik přenosu prezidenta Putina a říkám, že RUSKO může být hrdé na svého prezidenta. Jak jsou jejich odpůrci ubozí, ukázala akademická obec UK, když více méně přikázala svému rektorovi Zimovi, aby se omluvil za svůj výrok o tom, že demonstraci s vajíčky při uctění památky všech 17 listopadů, nazval nepřiměřenou.
Poptáme se sami sebe, jestli ty červené listy, kterými protestující mávali, koupili, když šli kolem papírnictví. To nebyl spontánní protest, ale příprava a pokus o puč. Jenže se organizátorům nepodařilo nadzvednout občany ze židlí a připojit je k protestům a to z jednoho důvodu, že to byla pitomost. Ostatně ohlasy na internetu mluví o něčem jiném než o podpoře MODRÝCH, KTEŘÍ MÁVAJÍ ČERVENÝMÍ PRAPORKY.
Nebudu psát o tom, že do toho je zapojena Americká ambasáda a váleční štváči v čele s Kalouskem a Švancenbergem. Nakonec snad má prezident svou rozvědku a jestli ne tak může najmout paní Nagyovou, která byla osvobozena a jistě bude hledat práci...

Na závěr jen odkaz na petici za podporu prezidenta Zemana


Podzim.

4. prosince 2014 v 11:51 | Dutka Zdeněk |  Foto-Atmosféra

sTisk 1/12 Ministr Chovanec hledá potvrzení své existence.

1. prosince 2014 v 22:58 | Dutka Zdeněk |  "Politika"

Novinky.cz Pondělí, 1. prosince 2014, 22:48:57Zpráva sTisku:
Každý má právo žít a umřít tak jak chce. Je to právo dané bohem, které se člověk neustálými zásahy snaží změnit. Jak zoufalá je to snaha vidíme denně kolem sebe.
Zákazy, které otevírají černý trh, jsou kontraproduktivní.
Stejně, jako sankce, které ubližují těm, kteří je vyhlásili.
Jenže každý úředník, a to ministr vnitra Chovanec je, musí odůvodnit svoji existenci.
Nechápe snad, že jeho existence je jen dočasná jako všech. Nebo se chce zalíbit svým chlebodárcům?(Mimochodem ho platí lid této země, na to by neměl zapomínat)
Kdyby to každý pochopil, nenadělali by tolik brajglu.
Takže zatímco většina národa ví, že jsou to naprosto zbyteční lidé, oni sami si myslí, že jsou nepostradatelní.
Jenže na každého běsa, který kope kolem sebe a ničí životy jiných, jenom proto, aby zaměstnal své podřízené, se vaří voda v kotli. Smrt si přijde pro každého.
Sebeslavnější člověk odejde a zbydou po něm snad jen fotky v archívů. I po prezidentech zůstane jen prach.
Méně je někdy více.
Policisté se chovají podle politické objednávky,(zákonů) které vznikají ze shora uvedených důvodu. Nikdo se není schopen vyznat v těch tisících protichůdných zákonů. Přitom by stačilo pár zásad. Takové upravené desatero.