Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Červenec 2014

NAROZENINY 23.07. 2014

23. července 2014 v 20:35 | JzM
Foto z bazaru na Černé louce...
Deset měsíců na nemocenské mne dotlačilo k narozeninám. Dnes je to 62 let co moje matka plakala vztekem, že musí rodit. Nepovedlo se ji zbavit nechtěného a tak jsem tady. Prožil jsem 62 let bez války a doufám, že svět se nezblázní natolik, že se toho ještě dočkám. Když jsem byl mladý, míval jsem sny, ve kterých mi létala modrá letadla nehlučně nad hlavou. Vždycky jsem si myslel, že to jsou genetický uložené vzpomínky. Dnes si nejsem jist, jestli to nebyly vzpomínky na budoucnost. Za ten život jsem prožil tolik zajímavého, že už mi toho moc nechybí. Tak jsem si dnes koupil s manželkou, která se mnou vydržela 39 let několik rostlin, které krásně kvetou a ty zasadíme kolem domu. Je to levnější i pěknější než nová omítka. Psát o tom co jsem zažil v životě je zbytečné je toho tady dost na blogu ať již ze vzdálené minulosti v rubrice, vzpomínky na minulost, nebo čerstvé zážitky v rubrice Jája a Já, nebo Titran a Natálie. Ostatně všechno, až na malé procento z toho co píší jsem zažil já. V poslední době od rozchodu s JJ jsem omezil psaní a více se věnují focení. Jezdím na motocyklu a autem po krajině se svou Peggy a užívám si klidu. Postavil jsem si foliovník 12x3.5 metrů a pěstuji si nejen zeleninu. Píšu do diskuze na WWW.novinky.CZ Když to zhrnu všechno dohromady na jednu hromadu a zamíchám, tak mohu jen konstatovat: MOHLO BÝT HŮŘ.
Tak zase za rok. SNAD...JzM

Ps: Abych mohl žít dál musím zmoudřet, ale abych pravdu řekl moc se mi do toho nechce.

Colors of Ostrava.

20. července 2014 v 20:12 | JzM |  Foto-Atmosféra
Zatím co se Ostrava baví hudbou, jak je vidět na předchozich fotografiích , tak zahraniční společnost, vlastníci bývalé Moravské chemické závody vypouštějí nedělní příděl jedu.
Po dobrém obědě je třeba dostat nějaký zákusek a já předpokládam, že to není rajský plyn, kterým se kdysi uspávalo v nemocnicích, co utíká s komínu. Spíše mi to svou barvou připomína CYKLON B, kterým nacisté travili lidi v plynových komorách koncentračních táborů.. Tak ti, kteří bydlí na Fifejdach jsou takoví nedobrovolní zajatci. To není Ošklivé káčatko, které uníká z komínu, ale Jedovatý drak, který dští síru a když ji vdechnete, zadělaváte si na rakovinu plic.
P.S.Možná se mýlim a je to neškodný mrak parfému, kterým se společnost rozhodla osvěžit Mariánským Horám a Fifejdam, Hošťalkovicím, Třebovicím ale i stotisícové Porubě ovzduší...JzM

Foto Johanz Nikon D3100... bez použití nástrojů na úpravu fotografií.
Jak dlouho to budeme trpět.

Tak to vypadá o tři km dále od ohniska spadu:


Kočičí ráno.

20. července 2014 v 9:41 | JzM |  Fejetonky

Sluneční výheň, kterou slibují meteorologové zatím nenastala přesto už se rtuť teploměru přehoupla přes 25 a to ještě není dest hodin. Kočky si prohlížejí teritorium, které zdaleka přesahuje hranice pozemku a koukají, kde by chytily nějakého kosa. Moje pochůzka po zahradě je jim podezřelá a sledují mne bedlivým zrakem, jak vybíram slepičí hnízdo pod stromem. Zapomenuté vejce si volá o smaženici, ale odkládam ji na chladnější dny. Přemýšlím co s načatým dnem a ani nescafe mi neporadí kam, když není s kým. Jsou dvě alternativy. Zůstat doma v chládku starých zdí, nebo vyrazit na motocyklu někam k vodě a udělat několik nezbytných fotografií. Vyhráva alternativa číslo dvě. Vářím si cestovní kafe a ukládam do schránky na motocyklu nezbytné pití. Chápu, že hostinští musí vydělávat, ale 100procentní zisk za jeden Free Bernard mne už odrazuje. Nemluvím o ceně za kávu 30 kč, kterou si udělám za 5 korun.Jsou příjemnější věci kam investovat. JzM z tropického rána .

U Hlučínské štěrkovny. 17.07.2014

18. července 2014 v 18:57 | JzM |  Foto-Atmosféra
Slunce zapadá za obzor, ale úmorné vedro nepolevuje. Odmítl jsem trávit čtvrtek kolem Trojhalí a Karolíny a dál přednost jízdě na motocyklu a pobytu ve vodě s kamarádkou Lenkou.Peggy dala dvacet metru, ale do druhého kolečka jsem ji musel nutit.
Dáva přednost Free pití a pohodě.
Poznal jsem zajímavého člověka, ale jeho povolání mi bohužel nedovoluje napsat nic blíže, protože je jediný v celém širokém dalekém okolí a dal by se snadno identifikovat.
Na jeho tváři jsem viděl odmítnutí, když Peggy na stole chlemtala Bernarda. Jeho slova o tom, že moc ty malé psy nemá rád mne přesvěčila, že ještě nemá tolik potřebné empatie, kterou by ve svém povolání potřeboval, ale nedonutila mne k tomu, abych ji sundal se stolu.
To on má problém ne já.
Pomyslel jsem na mou ženu, jak se trápí vedrem v práci. Krásný den.

Foto JzM Nikon D3100

Musím si vždycky líznout první než mi to pániček vypije.

Nekoukej po holkách Puntiku
...

Festival v ulicích . Colors of Ostrava den druhý.

16. července 2014 v 21:01 | JzM |  Foto-Atmosféra
Dnešní den jsem se cítíl mnohem lépe a také jsem zjistil, že hudbu slyším dobře, ovšem musím stát jen v určitém úhlu ke skupině. Taky to nebyl takový rachot, jako včera pán Mišík.S fotkama se již tak nedařilo a tak jen pár.Na přehlidce Gastrofestivalu jsme přišli do nejlepšího a tak ochutnávkou jsem zakončil příjemne odpoledneš.

Portrét. Tak vážnou ženu jsem ještě neviděl a tak jsem si nadzvedl prsty koutký úst a hned to bylo lepší....
Nevymřeme.


Copak je lepší? Piáno nebo skateboard?
Krásné počasí,krásné ženy,krásne děti,Pěkná hudba, co více chtít.

Ale si to užívám i v noci.:-)

16. července 2014 v 10:34 | JzM |  Sen nebo jiná realita?

Po včerejším cestovatelském snu, ve kterém jsem nestihl loď ,protože jsem nasedl na trolejbus, který jel na opačnou stranu města a taxik, který mne vezl do přístavu v opuštěné ulici píchl pneumatiku, jsem dnes na přeplněném koupališti, možná shromaždišti. Viděl svou matku, jak si povídá se svou sestrou. Stěžovala si na fotografa, který ji pořád fotí. Potom přistal vrtulník, který je na přepravu osob a Mirek můj kamarád z mládí nasedl do kokpiktu letadla. které startovalo a na zavřených dveřích mu visel ještě chumel lidí. To že jsem potom spadl do vody a málem nezachránil fotoaparát mne už "naštvalo". Naštěstí přišla Peggy a její klapot drápku na plovoucí podlaze mne probudil.

Festival v ulicích . Colors of Ostrava den první

15. července 2014 v 22:08 | JzM |  Foto-Atmosféra
Hluk a dusno mne přivítalo v centru Ostravy.Úplný opak toho, co jsem ještě před půl hodinou zažíval uprostřed lesa na stezce pro cyklisty. Pravda, jak už jsem jednou napsal našel jsem tu cestu náhodou, když jsem přehlédl značku zákaz vjezdu motocyklů a od té doby mne to tam táhne. Ještě, když jsem odjížděl na festival bylo ve stínu třicet. Naštěstí si pěkná sprška pohrála s ovzduším tak, že se dalo dýchat. V centru ovšem nepršelo a tak to jistila klimatizace. Pořadná rána, když jsem otevřel dveře automobilu. Nebýt toho, že jsem se domluvil s Lenkou tak jsem to otočil zpět a jel znovu do lesa.Moje žena byla chytřejší a na terase se rozhodla trávit lesní směs.
Pár fotek z amosféry dne.
Při výjezdu z lesa se nám otevřel nádherný výhled.

Tento se mi povedl, jen nevím jestli je to labuť, nebo káčatko.

Odpočinek od úmorného vedra a hluku venku.

Silně zředěný dav. Jen mi kmitla hlavou myšlenka co by se stalo kdyby začalo hořet. Brrrr
Pro mne stačí. Hlavu jak meloun, potničky i v očích a 60 fotek Nashledanou a dobrou noc. JzM

Večer u rybníka.

6. července 2014 v 21:14 | JzM |  Foto-Atmosféra
Žáby skřehotají s plná hrdla, aby přehlušily muziku linouci se z WW golf se zapnutým motorem. Mladík s rukou v sádře se konečně dočkal přítelkyně, která zřejmě bydlí poblíž a odjel neznámo kam.Kolem se rozprostřelo úžasné ticho, jaké může být jen po bouřce. Zvuky přírody uspávají duši do klidu a já si dávam hlavu do klína mé sedící ženy.