Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Září 2013

Propast

28. září 2013 v 23:14 | Karelm Zich |  Jája a Já
Karel Zich Upraveno....

Ta vášeň tvá ta mě nutí klít
já nevím zač se mi chceš stále mstít
prostě máš chuť se mnou jít
až na vrchol
a tam mě nechat být.

Foto ...Johanz

Nová Karolína...zrcadlení

28. září 2013 v 20:18 | Foto...Johanz |  Foto-Atmosféra

Esoterický festival?

28. září 2013 v 20:16 Fejetonky

Ani náhodou.
Sedmdesát korun pro mne za vstupné byly vyhozené peníze, cela aula pavilonu c2 na výstavišti černá louka vřela halasem. Tři malé boxy, ve kterých se konaly přednášky, byly oddělené jen papundeklovým paravánem. Jednoznačně...hluk hluk hluk. Několik kartářů a chiropraktiku k tomu prodej všech možných tretek kamínku mastí a dokonce i plynových spotřebičů.

Vyjímal jsem se tam ve svém černém ohozu s přívěškem se symbolem draka na hrudi, jako Bažant mezi slepicemi. Neviděl jsem nic, co bych nekoupil v kterékoliv prodejně esoteriky. Jediné co jsem chtěl, kříž vyjadřující satanův původ samozřejmě nikde nebyl. Tento symbol magické vůle, je koncentrovanou silou živoucího chaosu i symbolem nezdolného lidského ducha, který nehodlá sklonit hlavu a volá do zbraně. Lidský duch nemá zapotřebí ustupovat od ničeho, co se rozhodl provést.

Při zastávce u kartářky, která vykládala Dračí Taroty, stejného druhu, jako mám já, jsem se s ní pustil do řeči. Můj zrak neodolatelně přitahovala jedna karta z roztaženého balíčku a tak jsem se dovolil, jestli se mohu podívat.

Death , její karty byly v angličtině.

Smrt... Transformace

Velký drak shazuje svoji černou kůží a šupiny a zjevuje se v nové identitě v zářivě bílé barvě. Křídla jsou triumfálně roztažená a hlava je zvracená vzad ve vítězném výkřiku při dokončení úspěšné transformace. To co vypadalo, jako bolestná smrt nebo velká ztráta se nyní ukazuje jako přerod v něco lepšího. Znalosti, vůle a víra v kouzla, pomohly přeměnit smetí ve zlato.
Drak se jako bájný fénix zvedá ze symbolického popela staré existence, nebo zkušeností do nového a světlejšího cyklu života. Iluze se rozplynula a mi byla ponechána jen holá pravda.


Matrix

27. září 2013 v 20:44 | Mio |  Kmetoviště

Je neuvěřitelné, jak se vzorec lásky podobá vzorci šílenství.

Podzim 2013

26. září 2013 v 21:27 | JzM |  Foto-Atmosféra
Foto...Johanz

Bůček versus Hamburger

26. září 2013 v 21:01 | Fastfoody. |  TÉMA TÝDNE.


"Není nad dobře prorostlý bůček ze závodní jídelny." Řekl Pepík
" Já si raději dám Hot spice v KFC" Kontroval Jirka
" Ale pánové vaši jedinou radosti v životě zůstalo jídlo a plné žaludky vám nedovolí vyvijet jinou iniciatívu než cestu k autu a zpět." Řekl Zdeněk
"Jste oba o deset let mladší , sedite doma na prdeli, zatím co já jedu na lyže vy, chodite kolem plotny a uždibujete sotva dopečený řízek."
Pravda jste klidní, jako želvy, ale za jakou cenu.Ženská po vás okem nezavadí a na kalhoty potřebujete kšandy.Možná toho sním více než vy, ale znám tajemství, které vám teď zjevím.
Jediný způsob, jak zůstat štíhlým ve světě Fastfoodu je být pernamentně "neštastně" zamilovaný.Váš emocionálni stres už se postára o vaši figuru.
Ty jsi blázen, který je dvakrát ženatý a podívej se co to s tebou dělá chodiš buď z hlavou v oblacich, nebo u země.Za tu cenu budu radějí s pupkem obrážet fastfoody.Řekl Petr
Co dodat říkám, " Raději do pekla v náručí krásné ženy, než do nebe obalený tukem s KFC"

Skřípění tramvaje.

20. září 2013 v 8:26 | Bydlení na vesnici. |  TÉMA TÝDNE.
Ve čtyři hodiny jede první tramvaj vezoucí ty, kteří ještě nejezdí auty, a burcuje celé údolí ze spánku. Šišatá kola mnohdy skřípou, jako zubní vrtačka a mi se zdá o dynamitové patroně, kterou bych uložil pod blízký most. V pět hodin začínají jezdit auta do práce a v šest náklaďáky z blízkého kamenolomu. V sedm hodin zvoní budík zcela zbytečně, protože bez antidepresiv se stejně nedá spát. V osm hodin nasekat dříví a rozdělat oheň, je po tom, když jsem šlápl do kuřinců už to nejmenší. Slepičí kvok kvok kvok dák by nasralo i němého a jejich důkladnost v ukrývání vajíček je nekonečná. Nadstavení pasti na myši, které se stahuji s přicházejícím chladnem do domu je snadné. Loni, když jsem měl pět koček, tak se neobjevila myš ani jedná. Bohužel jejich nepozornost při mrouskání a nepřehledná zatáčka u domu děla s koček placky. Naštěstí to tři koťata přežily a snad budou přes zimu lovit. Vosy v podkroví jsem vychytal tím, že jsem k výletovému otvoru nadstavil hadici vysavače a po čtrnácti dnech bylo po problému. To se sršněmi jsem se trápil déle a sežrali mi kus polystyrenové izolace. To že spadl komín mi nevadí, stejně jsem chtěl postavit nový, ale když vám přes novou střechu začne kapat na hlavu to už je na pováženou.

Matka v Matrixu

17. září 2013 v 22:42 | JzM |  Sen nebo jiná realita?

Už si ani nepamatuji, kdy zemřela.
Zapamatovat si datum byla vždy moje slabá stránka. Sedím v autobusu je mi kolem šedesátí. Zdá se mi, že něco není správné. Vždyť autobusy tohoto typu jezdily před čtyřiceti léty. Najednou mám silný pocit, že na zastávce přistoupí moje matka. Proderu se kupředu a vidím ji, jak nastupuje předními dveřmi. Říkám ahoj mami a sedám si vedle ní. Dělá, jako by vyhlížela někoho z okna. Míjíme zrovna fotbalové hřiště plné mladíku v dresech. Mluvím do ní a ona nereaguje. Hledám občanský průkaz, abych ji dokázal, že jsem to já její syn. Nenacházím nic než její úmrtní list, na kterém se ji snažím dokázat, že je to ona. Ve snu je možné všechno. Nebo, to MATRIX zase jednou něco popletl a posunul mne v čase a prostoru? Kdo ví. Její přítomnost je tak živá, že ještě dlouho po probuzení vidím její tvář před svým zrakem. Zřejmě mne upozornila na to, že bych měl zajít na její hrob, který jistě pustne, přesně tak jak říkala. Až já jednou umřu, tak tady nepřijde ani noha.

Potrat

7. září 2013 v 23:09 | JzM |  TÉMA TÝDNE.

Povalil ji na starou matraci v opuštěném domě, kterých bylo po válce všude dost. Mužů bylo málo a tak se tomu ani příliš nebránila. Důstojník Československé armády. Byl to fešák a uniforma mu slušela, Chtěli to oba podle příkazu přírodních zákonu.
"Nedostala jsem měsíčky"
Řekla mu za necelý měsíc. Nepříjemně se zasmál, jako když si chlapi vypráví vulgární vtipy a řekl.
"To je tvoje věc"
Co s teď a co potom. Začala řešit dilema, o kterém spermie, která vyhrála ten nejdůležitější závod v životě, neměla ani potuchy.
Jenže od jisté doby rostoucí spermii začalo byt divné, že má problémy s plaváním v plodové vodě a mnohdy si připadala, jako na rozbouřeném moři. Jednou teplo podruhé zima a neustále nárazy.

Později už jako dospělý jedinec s nějakým jménem se dozvěděl, jak to bylo. Koupele, které ji poradily babské tlachy a skoky s kuchyňského stolu měly poškodit a vypudit to nechtěné dítě. Měly z něj udělat jen matnou vzpomínku na chvíli radosti a ne celoživotní trauma. Nepovedlo se ji to a tak jsem se narodil z jejího lůna JÁ.
Je čas začít hledat cestu zpět .Cesta potratu se končí tam kde začala.
Prach jsi a v prach se obrátíš

Tak za sebou celý život vláčime břemena, která na nás nakladli rodiče ať už vědomě, nebo nevědomě. Břemena, která na ně nakladli jejich rodiče.A tak formou genetického kodu si neseme v sobě váhu celého lidstva, v malé šroubovité spirále, která se jmenuje GENOM.
JEN MÁLOKDO SE DOKÁŽE VYMANIT S TÉTO GENETICKÉ ZÁVISLOSTI.