Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Čekání na ŘP

16. července 2013 v 23:44 | JzM |  Fejetonky


Zpocený cestou v přehřátem dopoledni pro fotografii na nový řidičský průkaz se po návratu na dopravní inspektorát vrhám s radosti mezi sedící jednotlivce na studených schodech. Pot zastavuje svou cestu na slipech a příjemný chládek vysušuje záda.

"Co mi to tady ležíte?"
Slyším hrubý hlas znějící z níže položených schodů.

"Okamžitě vstaňte"
Hlasitě mluvicí uniforma komanduje lidí unavené horkem a posílá je do přehřátých čekáren.

Národ naučený poslouchat neodmlouvá, tak že nakonec zůstávám na schodech osamocen.

"Na vás to taky platí"
Obrací se uniforma na mne. Jako jediný odmlouvám, a žádám uniformu, aby mne šla postavit, protože jsem se přilepil.

Říkám. "Paní, když vstanu a vy odejdete, zase si sednu tak že to máte marné. Taky byste to mohla říct trochu slušně, nejme malé děti, ale dospělí lidé unavení horkem a dlouhým čekáním."
(Já sám jsem nakonec čekal tři hodiny.)

Uniforma si brblá pod nosem, že přece mluví laskavě a odchází.

Sedám si zpět na schody, se, kterých jsem se nadzvedl a pozoruji reakce lidí. Většina těch, kteří neotevřeli pusu na svojí obhajobu, si sedá zpět na "své" místo, ale jsou i takoví, kteří už na to nemají odvahu. Pomyslím si jen, máme se tak, jak si zasloužíme. Vydání náhradního dokladu trvá pět minut, jsem volný a odcházím na svobodu, která už na světě vlastně neexistuje.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 17. července 2013 v 20:40 | Reagovat

Pyšnost je spojená s luxusem a pokora je spojená se skromností, vše je závislé na situaci, ve které se jedinec nebo organizace ocitne, snadno si každý zvykne na luxus a každý má deprese když je luxus rychle nahrazen bídou. Vše je závislé na změnách, život to je změna, snaha zabránit násilně změnám je naivní a marná. Už mnohokráte se stalo, že ten kdo byl ve vězení, se stal vůdcem organizace, a ten kdo byl vůdcem organizace, se dostal do vězení, jsou prostě změny, které jdou pro nás zlé, a změny co jsou pro nás dobré, s tím nemůžeme nic dělat, to je realita kterou nelze změnit. Podívejme se třeba na techniku u fotografie a filmu, na počátku byla skleněná deska, na které byla citlivá vrstva na světlo, potom přišel dírkovaný film a dírkování umožnilo výrobu filmových kamer, dírkovaný plastikový film se vyrábí pořád, i když už jeho produkce je dneska už velmi malá, protože mu začali konkurovat fotoaparáty a kamery, kde je elektronický snímač a informace se ukládají na paměťové elektronické karty. Budoucnost bude v tom, že fotografie a film bude automaticky po nasnímání, uložená na internet, a tak rychle po nasnímání, si bude moci fotografie a filmy prohlédnout kdokoli na světě. Začínají se testovat virtuální brýle, které budou fotografovat a filmovat to co je před námi, a budou nám ukazovat to co je daleko od nás, a co právě snímají jiné virtuální brýle. Všechny tyto evoluční změny znamenají luxus, který je nám k dispozici, v televizi jsem se díval na zprávy, a hovořilo se zde o amatérských chybách, díky kterým to zde stojí za hovno, nejlepší je, že každý kdo amatérsky chybuje, se ke svým chybám nechce dobrovolně přiznat, a poukazuje na chyby svých konkurentů. Populárně řečeno, situace mění nás, a my měníme situaci, jde populárně o překonání plotu, kdy za polotem je nějaká hodnota, po které toužíme, plot lze; přelézt, podlézt, udělat v plotu díru, atd. jde tedy o řešení, díky kterému se plot podaří překonat. Jestliže je zde bída a nezaměstnanost způsobená centralizací, musí se najít řešení jak přejít k decentralizaci, aby zde skončilo období svatých a ekonomických kast, které lidi rozdělovali na elitu a ubožáky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama