Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Pohřeb.

29. června 2013 v 22:04 | JzM |  Povídky


Kolem stromů, které zakrývají výhled k potoku, se plíží nejasný černý stín. Svítí si čelovkou, kterou dostal před léty od manželky k narozeninám. Jeho chůze je nejistá, jako jeho budoucnost. Pod pravou paží nese lepenkovou krabici od bot, ve které ukrývá celou svoji minulost. V levé ruce svírá těžký rýč s násadou ze železné trubky. Jeho kroky jsou pomalé a na zádech nese kříž pokory s nápisem poslední sbohem. Zastavuje se pod dubem, který byl rozložitý už v době, když jeho babička byla ještě dítě a běhala kolem v rozevláté sukýnce, a s červenou mašli ve vlasech. Opatrně pokládá papírovou rakev na zem vedle mohutného kořene trčícího ze země a kope hluboký výkop o něco větší než krabice.
Foto...Internet
Hlína se vrší kolem, jako vzpomínky v hlavě, a sem tam její část spadne zpět. Muž je trpělivý protože ví, že není kam spěchat. Zvedá víko rakve a zamíří světlo čelovky Petszl do jejích útrob. Na rozprostřený papírový sáček, který vytáhl z kapsy, vysypává obsah krabice a opatrně ji prázdnou vkládá do připravené jámy. Usýchající hlína se drolí při neopatrném pohybu, ale dovnitř se nic nedostane. Muž postupně bere do ruky předměty ze sáčku, prohlédne si je a ukládá je na dno krabice. Fotografie přítelkyně Perly, která zahájila tu dlouhou řadu lásek, v něm vyvolá úsměv. To bylo dávno a on ještě věřil v lásku. Lvíček s gumy, sloužící jako přívěšek ke klíčům, kterého dostal od své druhé životní Femme Fattale z lásky a který zároveň posloužil, jako nástroj jeho pomsty v době, kdy ještě netušil, že na to stačí síla myšlenky, zapadl vedle fotografie. Kamínek z Bílovce si lehl vedle zlomeného srdíčka ze stříbrného plechu od letní lásky plné romantiky v ŠENOVĚ. Drátěný motýlek potažený barevným tylem od Motýlka z Orlové mu připomněl krásnou a jemnou ženu, která mu pomohla překonat krizi, když ho opustila Li. Uschla růže s dosud pichlavými trny mu připomněla Růženku, pěknou vdanou paní hledající štěstí v objetích mužů. Do náruče porculánového čertíka s vyplazeným jazykem, kterého dostal od JJ, si ulehla panenka Woodu zbavená karmických přikázání a připomínající mu jeho třetí životní Femme fattale. V té době už dávno věděl, že sílou myšlenky dokáže pomáhat i ubližovat a že nepotřebuje žádné berličky k podpoře svých cílů.
Nasadil na rakev víko z papundeklu, přikryl ji papirovým sáčkem a pomalu na ni vrstvil vykopanou hlínu, ležící na okraji hrobu. Udusal ji do malého kopečku a zasadil kříž, který zarazil do země přineseným kladivem. Ulehl na zem a položil si hlavu na navršený kopec z hlíny. Zhasl čelovku a pohlédl na oblohu.Nad nim svítily hvězdy severní polokoule a on si jen pomyslel o životě "Pání to byla jízda." Byl konec další etapy života. Nad jeho hlavou, na kříží osvětlenem jen svitem měsíce a vzdálené pouliční svítilny, bylo napsáno. JÁJA A JÁ. Jeho dech se zpomaloval, až se zastavil docela. Jen Peggy tiše kňučela a olizovala mu nos, nedědíc co se děje. To jen MATRIX uzavřel další kapitolu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Perla Perla | 30. června 2013 v 17:39 | Reagovat

Pěkné, můžeš publikovat za peníze.
To by Tě snad těšilo víc než zběsilá honba za ujetýma babama. ?
Minulost se nemá pohřbívat, ale pálit. Oheň je očistný.
Po něm nezbude téměř nic. A tak to má být.
Milý příteli, nedej se, a měj mír v duši a racio v ruce.
p.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama