Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Říjen 2012

Rozloučení pro Jáju.

30. října 2012 v 12:04 | Johanz z Mallevilu |  Jája a Já

Abych uved věci na pravou míru,
chtěl jsem s tebou žítí v míru.
Však tvůj ostrý jazyk plný jedu,
je to, co zvládnout nedovedu.

Kočky, pes i Danča a malý byt,
V tom všem se dá žít.

Však mezi dvěma lidmi
měla by zníti dohoda...
i v "bídě" musí býti POHODA.

Láska je dar daný bohem,
miluji tě Jásko
SBOHEM
JzM

Mám slzy v očích, když slyším Alleluja v podání Jota a a Michely
Tato píseň mě provází už podruhé v těžkém období mého života.Inzerát

30. října 2012 v 9:54 | Johanz z Mallevilu |  Poradce mladého muže....

Kolem očí vrásky duši mladou, chtěl bych se seznámit s princeznou LADOU. Laskavou a vtipnou plnou zájmu, ať bydlí ve svém, nebo v nájmu. Štíhlou, jedno jaké výšky, v ústech ať znějí ji smíšci. Věk tak kolem padesátky méně, nebo více jen, aby ji hořela ještě dlouho svíce.Rozpačitý

Smrt

29. října 2012 v 21:09 | Johanz z Mallevilu |  Tarot Draků
Karta pro Johanze z Mallevilu.

Karta: Smrt...Transformace.

Velký drak shazuje svoji černou kůží a šupiny a zjevuje se v nové identitě v zářivě bílé barvě. Křídla jsou triumfálně roztažená a hlava zvrácena vzad ve vítězném výkřiku při dokončení úspěšné transformace. Z tmavých, bouřkových mraků přichází světlý sluneční paprsek, který osvětluje okamžik vítěztví. To co možná vypadalo jako bolestná smrt nebo velká ztráta , se nyni ukazuje jako přerod v něco lepšího. Znalosti, vůle a víra v kouzla pomohla přeměnít smetí ve zlato. Drak se jako bájný FÉNIX zvedá se symbolického popela staré existence nebo zkušenosti do nového a světlejšího cyklu života.

Blíží se důležitá transformace. Neplánovaná událost od vás vyžaduje dramatickou a radikální změnu. Iluze se rozplynuly a vám byla ponechána pouze holá pravda. Do cesty vám může přijít děditství, nebo nečekaný přísun peněz.

Rozloučení....

29. října 2012 v 9:37 | Johanz z Mallevilu |  Jája a Já

Mám slzy v očích, když slyším Alleluja v podání Jota a a Michely
Tato píseň mě provází v těžkem období mého života.Ps:
Abych uvedl věci na pravou míru,
chtěl jsem s tebou žítí v míru.
Však tvůj ostrý jazyk plný jedu,
je to, co zvládnout nedovedu.
Kočky, pes i Danča a malý byt,
V tom všem se dá žít.
Však mezi dvěma lidmi
musí znít dohoda...
i v "bídě" může být POHODA.
Láska je dar daný bohem,
miluji tě Jásko
SBOHEM
JzM


Volný čas.

29. října 2012 v 8:26 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Z rozhlasu se line sněhové zpravodajství, až mne s toho zebou nohy. Káva voní, i když můj čich je nánosem chemikálii v potravinách ucpán jako komín plný sazí. Je to tak markantní, že zatím co já jsem necítil kočky mé přítelkyně ani v jejich těsné blízkosti, moje žena vždy poznala po čichu, odkud se vracím. Volný čas, který jsem získal tím, že mne moje přítelkyně opustila a tentokrát na dobro, využiju ve vzděláváni. Čtyři dohody se tady na mne usmívají svou žlutou obálkou s malovaným sluníčkem a šeptají. "Neber si nic osobně." Já k tomu dodávám. VŠE JE TAK JAK MÁ BÝT. Ostatně v kmetovišti je plno vhodných citátu pro tuto situaci.

Zvláštní je že i když se se mnou Jája rozchází pravidelně dvakrát do měsíce cítím, že tentokrát je to doopravdy. Její trpělivost přetekla, jako silně napěněné pivo v letní restauraci, kam jsme ze začátku společně chodili. Já a Jája, Peggy a dnes již mrtvá HAPPY.Káva je dopita a já letím vyměnit pneumatiky. V jedenáct hodin si přijde sousedovic dcera pro lyže. Nabídl jsem ji i hůlky a pytel, ale zabrala, až když jsem ji řekl, že je to grátis. Peggy už se zase na mne lepí a hřeje mi ledvinu, ale já už musím jít. Hezký den přeje JzM

Masturbace

29. října 2012 v 0:35 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....


Když jsem na vánoce rozmontoval svou první a poslední lokomotivu PIKO, abych zjistil co ji pohání a přečetl Kapitána Nema od Juliese Verna, odešel jsem za Mirkem, který bydlel o patro níž a vytáhl ho ven. Pod schody našeho panelového domu v přítmí vchodu do sklepa seděli tři naši starší "kamarádi" a měli své malé pindíky vytažené z kalhot. Ještě nám nic neříkaly jejich vzdechy a nejevilo se nám to jako dobrá zábava a tak jsme raději šli dělat veletoče na klepač za domem. Tam v koulování a hraní různých her jsem dospěl do puberty.

Informace v té době nebyly žádné a rodiče se k dětem chovali tak, jako kdyby děti nosil čáp. Mnozí tomu věřili, a když se setkali s první noční poluci, škubali sebou, jako zašlapnutá žába. Zdárně jsem přešel období nočních poluci a začal si hrát. Kdo říká, že si nehrál ten je nemocný. Jen jedinému člověku bych to uvěřil a to svému nevlastnímu otci.

Když jsem se oddával ve vaně plné vody hrátkám a objevování sama sebe najednou se otevřely koupelnové dveře a v nich stal ON.
"Věro"
Volal na mou matku.
"Pojď se podívat, co to prase tady dělá. "
Jeho hysterický křik bylo slyšet na celý panelák.

Stál tam ve dveřích, jako ztělesněni nevinnosti drába. Naštěstí moje matka zabránila nejhoršímu a dveře, které otčím násilím otevřel, milosrdně přivřela. Co takový vpád nadělá v dětské duši to jsem si uvědomil až později, kdy jsem měl problémy s erekci. Naštěstí jsem to nikdy nevzdal.

Sedm Koček v posteli.

28. října 2012 v 23:47 | Johanz z Mallevilu |  Sedm koček v posteli.

Zápisník Romantického realisty.

Úvod.

Chtěl bych zúročit to semínko touhy, kterou jsem do své duše vložil, jako mladý chlapec.
Touhy, která mne pronásleduje celým životem. Touhy napsat knihu.

O životě a lásce.

Někdo lásku nepoznal nikdy a já mám to štěstí, nebo možná smůlu, že jsem lásky poznal tři.Tři ženy,tři FEMME FATALE, které mi přinesly mnoho radosti i bolesti.
Dnes v letech, kdy už muži berou pravidelně PROSTENAL a věnuji se televízním radovánkam s láhvi piva na břiše, neočekávám, nějaké emocionální bouře, i když čtenáři a hlavně čtenářky mého blogu by mohly tvrdit opak.
Psaním o lásce vyjadřuji to nejkrásnější téma na světě, kterému se nic nevyrovná.
Je to směs romantiky, básní povídek a realismu.

SEDM KOČEK V POSTELI
Johanz z Mallevilu

Osoby:

Wanda...Zdravotní sestra.
Liana.....Učitelka klavíru.
Jája......Pečovatelka.Chovatelka opuštěných koček.První sníh 2012

28. října 2012 v 18:18 | Johanz z Malevilu. |  Fejetonky

Seběhnu po terasových schodech ze čtvrtého patra cihlového domu a vletím v teniskách přímo do mokrého sněhu.Sníh mi vnikne do tenisek a to mne probudí do nového rána lépe než káva v teplém bytě. A sakra, zakleju když nedostanu klíč do zamrzlého zámku automobilu, který stojí před domem mé dcery, u které jsem dnes přenocoval. Půjčili jsme dům vnukovi, který uspořádal párty pro dva páry a za to jej celý vysmýčil. Dokonce vydrhl ocelovým kartáčem dřevěnou podlahu terasy, kde se party pořádala. Zkouším zámek na druhé straně u spolujezdce a naštěstí jde otevřít. Cpu své už málo ohebné tělo přes řadicí páku za volant a dávám pozor, abych si nenatrhl kalhoty.Nová baterie nastartovala motor na první zmačknutí startéru a já s autem zasněženým deseti centimetry sněhu a gumami hladkými jako kopací mičuda, vyrážím do práce.Zadní gumy mi někdo v servisu přehodil za ojete PASIA a ja si toho všiml až za měsíc a v servise jen kroutili hlavou. Cesty v neděli jsou prázdné a jediný zádrhel, když jsem přijel ke Kauflandu byl, jak se dostat z auta ven. Dveře u řidiče dosud nejdou otevřít a dveře u spolujezdce nejdou otevřít zevnitř nikdy , jako kdyby to byla past na stopařky. Naštěstí než se mne zmocní panika, že jsem uvězněn, vzpomenu si, že když otevřu okénko tak se dají dveře otevřít venkovní kličkou. Celodenní strava v průměru za sto Kč je zpestřena toaletním papírem v AKCI. Kopírují činnost dvou žen, které v rukou převažuji dva druhy papíru různých značek a vyberou si ten těžší. Pravděpodobnost, že se vám papír při utírání protrhne a váš prst skonči v důlku se tím o něco snižuje. Dnes jsem si koupil mimo jiné i instantní polévku s rajskou příchutí za 14 Kč.Do toho dám klobásku a celé to v mikrovlnce uklohním do pojídatelné podoby.
Během dne jsem se ještě dozvěděl od své EXpřítelkyně, že jsem debil a všechno chápu jen svým zúženým pohledem. Teď večer tlačím očima hodinky ke dvacáté hodině, kdy mi končí pracovní doba a těším se na svoji milou Peggy, která mne miluje takového, jaký jsem a kterou jsem dva dny neviděl a je ji absolutně jedno, jak se jevím druhým lidem.JzM

Dětství...

28. října 2012 v 13:13 | Johanz z Malevilu. |  Tarot Draků

Vlak uhání vysokou rychlostí k Ostravě a my máme šest hodin na to probrat všechny hříchy světa.Kupátko je obsazeno pěti muži a jednou ženou, ktera mluví polsky. Zřejmě jsem jediný, kdo této řeči trochu rozumí, protože mne odkojily dva polské televízní programy, které jsme chytili u nás doma. Dnes už vím že to je genetické děditství protože ještě v době svého narození jsem měl polský rodný list.Halina, jak se to děvče jmenuje, nezůstáva pranic pozadu v popíjení Rhumu, který jsem zakoupil ve Francouzké prodejně v Praze a nenecháva se námi pěti co nám ujel autobus ze stavby, zahanbit. Brzy přišla na řadu pravá moravská slivovica, kterou mi prodal kamarád v kupé, věda že se ve vlaku vypije.Stalo se. Jemu zbyly peníze a mi láhev ze dvou třetin prázdná. Já byl vždycky takové dobračisko a co jsem měl to jsem dal do společného měšce.

Láska a úcta.

28. října 2012 v 8:38 | Miguel Ruiz.....Čtyři dohody |  Kmetoviště

Možná se zdá, že se opakuji, ale jsou určite pasáže, které se nedají nenapsat do jiné rubriky a tak jsou tady na blogu podruhé.JzM

Pokud s námi někdo nezachází s láskou úctou, můžeme pokládat za dar, jestliže se vzdáli. Pokud takový člověk neodejde, budeme s ním snášet utrpení ještě mnoho let. Když odejde, bude to chvíli bolet, ale naše srdce se nakonec zahojí.

Ps:
Někdo nám může záměrně posílat emocionální jed, ale nebudeme-li to brát osobně, začne působit ještě hůře v odesilateli, ale nikoliv v NÁS.

(Čtyři dohody)

Opět jsem nenaplnil očekáváni.

27. října 2012 v 17:45 | Johanz z Malevilu. |  Jája a Já

Od 18 let....
Milá Rebeko něco je špatně
Tak už jsme se zase rozešli s JÁJOU. Včera večer jsme se milovali za zvuku padajících kapek podzimního deště...a ráno mi řekla do telefonu, když jsem ji prosil jestli mohu přijít na noc, protože nemám kde spát, že jsem zase, a tady opět použila jednu s těch svých invektiv.. Prý chce být sama a poslala si svého syna pro klíče.Snad, abych ji nepřekvapil , že sama nebude.Tady už , ale porušuji jednu zásadu s knihy "čtyři dohody"( NEVYTVÁŘEJ ŽÁDNÉ DOMĚNKY)

Napsala mi že: MOU PŘÍZEŇ PRO ŽIVOT SIS NEZÍSKAL ZDENÍKU-Promiň. Docela jsem zvědavý komu se to povede.
:-(Jo a při včerejším milování mi řekla jestli se nemohu udělat??? No jasně, když jsem ji před tím dělal libacla půl hodiny a ona se svíjela, jako červ nabodnutý na špendlíku, že už se ji potom moc nechtělo milovat...no dojíždím na svou "touhu udělat v prvé řadě dobře ženě"....Nechám ji jinému muži stejně už čeká jen na to až si najde živitele prince, tolikrát mi to řekla...fakt ta kniha ČTYŘI DOHODY se objevila v poslední chvíli.....Jenže, jak říká XXXXX můj mladší kamarád, který měl podobnou manželku, jako je JÁJA....ony se nenapraví i kdyby jsme byli svatí a budou neustále bodat jehly své kritiky do těl svých obětí...to už jsem dodal já..odešel raději od dvou dětí, které miluje a už se nechce vrátit, protože se to nedalo vydržet ....teď má přítelkyni, která prošla životem s opilým manželem a váží si normálního muže....

Pravda JÁJA vždy říkala, že chce ,abych se rozvedl a nastěhoval se k ní, ale její chování ,které neustále jeví známky podráždění a to nejen ke mně VE MNE VYVOLAVALO KROUCENÍ KOLEM ŽALUDKU. Jenže někomu nevyhovíš i kdyby jsi se na uši stavěl.

Nikdy jsem ji to neřekl, protože jsem ji miloval a milovaným bytostem se taková slova neříkají,ale chová se přesně, jako ten uštěkaný Yorkširský teriér, kterého nemá tak ráda.Uštěkaná a popudlivá.Fakt tolik ponížení jsem nezažil od svého dětství.

Promiň Rebeko,že zatěžuji tvůj nelehký osud dalším břemenem a měj se hezky.

CELÝ PŘÍBĚH OD ZAČÁTKU V RUBRICE.......... http://johanz.blog.cz/rubrika/jaja-a-ja

Podzim

27. října 2012 v 9:32 | Johanz z Malevilu. |  Fejetonky

Celou noc slyším bubnování kapek na okapový plech balkonu.Vodní tříšť zamlžuje okna a brání kočkám ve výhledu z druhého patra. Okupují postel svými hebkými těly a jen rázný zákrok JESSI nám umožňuje zaujmout vhodnou polohu ke spánku. Ráno pokračuje ve znamení deště a vnucuje mi otázku co bude dál. Mráz a sníh zaplaví zemi a poblázní duše svým chladem. Každý rok je to složitější. Topení, které jsem považoval před dvaceti léty za radost se změnilo v obtěžující činnost. Porovnávám teplo v zatepleném panelovém domě, kde ještě není třeba topit a teplo mé studené chalupy, kde se topí někdy i v létě. Dávám tolik peněz za uhlí, kolik stojí nájem dvoupokojového družstevního bytu i s inkasem.Bude s tím třeba něco udělat.Dopíjím kafe, poslouchám neutuchající bubnování deště a čekám na zákazníky. Vidím to na dlouhý a smutný pracovní den. JzM

Žena a květiny.

26. října 2012 v 18:32 | Foto-Johanz |  Esoterika

Nejlepší způsob, jak řící: "Děkuji ti bože," je nezabývat se minulostí a žít v přítomném okamžiku, právě zde a nyní.Ať nám již život vezme cokoliv , nechme to být. Když se vzdáme minulosti, umožní nám to žít plně v přítomném okamžiku.vzdát se minulosti znamená, že si můžeme vychutnat sen, který se odehráva nyní. Žijeme li v minulosti nemáme potěšení z toho co se děje právě teď protože si budeme přát, aby skutečnost byla jiná, než právě je.
Jsme živí, tak tak žijme a těšme se z toho.
Řikat "MILUJI TĚ," je výrazem Boha (Čtyři dohody.)

Foto-Johanz

Neberte si nic osobně.

26. října 2012 v 15:07 | Johanz z Malevilu. |  Esoterika

Jaký vlastně jsem(jsi) člověk.
Jaký jsem já a jaký je ten který o mne říká, že jsem "NĚJAKÝ"

Šesti miliardám lidí je úplně jedno jaký jsem.

Několik známých mne odsuzuje, že jsem špatný společník, nudný patron a třeba bezbožník.
Několik známých o mne říká, že jsem skvělý společník a nikdy se se mnou nenudí a jejich chápání víry je podobné, jako to moje.
Slova lidí zamířená ke mně nevypovídají nic o tom jaký jsem, ale o tom jací jsou ONI.

PODLE SEBE SOUDÍM TEBE.

Když skutečně uvidíme jiné lidi takové, jací jsou, aniž bychom si to brali osobně , nemůže nás nikdy zranit nic z toho , co říkají nebo dělají.

Pokud s námi někdo nezachází s láskou úctou, můžeme pokládat za dar, jestliže se vzdáli. Pokud takový člověk neodejde, budeme s ním snášet utrpení ještě mnoho let. Když odejde, bude to chvíli bolet, ale naše srdce se nakonec zahojí.

Ps:
Někdo nám může záměrně posílat emocionální jed, ale nebudeme-li to brát osobně, začne působit ještě hůře v odesilateli, ale nikoliv v NÁS.

Čtyři dohody

25. října 2012 v 10:00 | Miguel Ruiz ... |  Esoterika

Úryvek s knihy ČTYŘI DOHODY od Miguela Ruiz.

Nehřešte slovem.
Neberte si nic osobně.
Nevytvářejte si žádné doměnky.
Dělejte vše tak, jak nejlepe dovedete.


Trest

Skutečně spravedlivé je platit za každou chybu pouze jednou.
Skutečně nespravedlivé je platit za každou chybu vícekrát.
Kolikrát platíme za jednu chybu?
Odpověď zní, že tisíckrát. Člověk je jediný tvor na zemi,
který platí za jednu chybu tisíckrát.
Máme silnou paměť. Sami se odsoudíme a potrestáme.
Existuje li spravedlnost, mělo by to postačovat, Opakování není potřebné.
My se ale pokaždé rozpomeneme a znovu se odsoudíme, shledáme vinnými a potrestáme se.
Máme-li, manželku, partnerku, milenku, kteří nám chybu rovněž připomenou, odsoudíme se ještě jednou.

Je to spravedlivé?

Kolikrát necháme platit svého partnera, nebo partnerku, své děti, nebo rodiče za tutéž chybu?
Pokaždé, když si na ni vzpomeneme, je znovu obviníme a pošleme jim všechen EMOCIONÁLNÍ JED,
který pociťujeme při nějaké nespravedlnosti, a pak je necháme za stejnou chybu platit ZNOVU a ZNOVU...

Peklo

Náboženství tvrdí, že peklo je místem trestu, místem strachu, bolestí a utrpení,
místem kde vás pálí v ohni.
Oheň vzniká z Emoci, které pocházejí ze strachu.

Kdykoliv pocítíme HNĚV, ŽÁRLIVOST nebo NENÁVIST, zakoušíme ve svém nitru oheň .
Žijeme ve snu pekla.
Budeme li považovat peklo za stav mysli, pak je peklo všude kolem nás.
Ostatní nás varují, že nebudeme li dělat to, co podle nich dělat máme, půjdeme do pekla.
Ale špatnou zprávou je že v pekle již jsme, spolu s lidmi, kteří nám říkají, že se do něj dostaneme.
Žádný člověk nemůže odsoudit druhého do pekla, protože v něm již jsme.Telepatie

24. října 2012 v 8:30 | Johanz z Mallevilu |  TÉMA TÝDNE.

Včera jsem viděl v TV, jak si ztěžovala paní X na problémy s ALZHAIMREM. Prý pořád hledá klíče a nepamatuje si, co bylo včera a předvčerem. Prý do ní padají informace, jako do černé díry. Jenže to já mám taky a co s tím. Jednou nenajdu cestu domu a objevím se v úplně neznámém prostředí.Napřiíklad jsem měl sen, že bloudím ve Vídní a hledám autobusové nádraži. Nepoznám děti, manželku ani milenku. Něco je špatně zařízeno na tomto světě. Vesmír, který je sám o sobě dokonaly, stvořil něco tak nedokonalého a pomijívého, jako je člověk. Něco je špatně. Nepamatuji si sice, co se stalo, ale pro změnu mi lidé odpovídají na nevyřčené otázky. Několikrát v poslední době se mi stalo, že jen jsem si v duchu pomyslel na otázku, hned jsem dostal odpověď. Člověk by řekl telepatie, ale stejně je to divné co všechno je mezi nebem a zemí ještě neprozkoumaného.Něco je špatně a chtělo by to restart.....JzM

Deset stupňů ke smrti.

19. října 2012 v 21:26 | Johanz z Mallevilu |  TÉMA TÝDNE.


Říkal mi kámoš, jehož táta pracoval ve výzkumném ústavu metalurgie železa, že cena jednoho litru 96 % lihu je kilo cukru a trochu kvasnic. V té době stal cukr asi šest korun za kilo a kvasnice kilo deset korun. To, že jsme měli, neustály přísun lihu, nemusím zdůrazňovat.
Teď nedávno jsem si potvrdil to, co už jsem dávno věděl, to, co ví každý pokoutní palič, že když zahříváme kvas tak při 66 stupních celsia začne vytékat z destilačního aparátu metylalkohol, a při 76 stupních etylalkohol. Můj tchán vše to co teklo s destilačního přístroje do 76 stupňů, vylil do kanálu a popíjet začal, až od té slavné chvíle, kdy na teploměru naskočila číslice 76. Věděl to, co věděl jeho otec i děda, že ke smrti je deset stupňů celsia.

To vše ti šílenci, kteří rozpoutali Metylovou aféru museli vědět i když sami ten metyl nepálili. Myslím si, že majitel Lihovaru DRAK už někde krmí rybičky, by zakryl DALŠÍ STOPY…..
JEŠTĚ ŽE JSEM ABSTINENT….ale jíst musím... co bude DÁL…Radioaktívní ryby? Kyanovodík místo mandli? Lisované lejno?

Fuj lidi kde to žijeme…. Zlatý socialismus i s jeho chybami….Jogurty a mléko ve vratných lahvích…pitná voda v kohoutku…smažené žampiony za 4.90kčs pivo za 1.70kčs. a a a a a a a a a a Žádní exekutoří, CIGANI PRACOVALI
A za dvacku jsem se opil, jak zákon káže….

Odpočinek.

19. října 2012 v 17:59 | Foto-Johanz |  Foto-Atmosféra
Zátiší...

Podzim 2012

19. října 2012 v 17:48 | Foto-Johanz |  Foto-Atmosféra

Mažoretky

13. října 2012 v 13:53 | Foto-Johanz |  Foto-Atmosféra

Andromeda 04.12.09 20:03:21 Paradigma Nic se nestane náhodou, náhoda je prostě hybatel. Chyba odkrývá pravdu holou a tvoří pravdu novou..... Je Vědecká?Svědecká?Boží?Má nebo Tvá? Náhodou pravda je úplně Svá.

Foto-Johanz

Otevírání sezony 2011

12. října 2012 v 18:43 | Johanz z Malevilu. |  Foto-Atmosféra
JÁJA

Svépomoc

10. října 2012 v 21:14 | JzM
Svépomoc to kouzelné slůvko, které lidem šetří kapsu, ale ničí tělo. Jenže, kdo chce něco mít, nenajde to pod ženskou sukní. Všechny ty práce na starém domě jsem si dělal úplně sám vlastníma rukama. Začalo to podsekáváním vlhkého zdiva, vložením izolace a znovu jeho zazděním. No ve zkratce vysekání starých drátu a zabudování nových z mědi, nové omítky, stavba koupelny s toaletou, která původně byla venku. Přívod vody a její rozvod v bytě. Stavba komínu a zavedení ústředního topení, výměna oken za dveře a potom zpět, když jsem rozšiřoval prodejnu. Abych nezapomněl zbourání starého krovu a postavení nového. Tady jsem si už musel vzít pomocníky, ale plechy už jsem zase dával úplně sám...visící na laně bez pomocníka, vlastnoručně bez jakékoliv pomoci. Nakonec moje chlouba TERASA. Proč to píší. Za celou tu dobu jsem zjistil, že by mi stačilo mít garsonku, ve které bych strávil zimu a tak pomalu začnu stavět trucovnu, neboli NEW MALLEVIL. Teď už na to budu mít dost času a proč to se dozvíte v následujícím fejetonku nazvaném ....Za dobrotu na žebrotu.
Ps: můj Kamarád, jehož jméno nesmím uvádět, postavil dům, jako hrad také tím způsobem svépomoci. Jenže zatím co já se toulal za holkami, on dřel jako magor. Rozdíl je vidět na první pohled. Jenže jak jsem mu říkal už od začátku. Kdo šetří, umře bohatý. O tom to všechno je.
Zážitky i když nás psychicky bortí, nebo nám při nich narůstají křídla ty nám nikdo nevezme a půjdou s námi na dalekou pouť, která už je konečná. Nebudou tam žádné cihly, malta, hřebíky, sádrokarton, trubky.
JEN DLOUHÉ NEKONEČNÉ TICHO.

Ráno 10.10.2012

10. října 2012 v 8:23 | JzM |  Fejetonky

Volný den začal vůni kávy a psího zadku. Peggy se ke mně tulila tak intenzivně až mi načichl knír. Naštěstí ranní sprcha, která nesmí chybět, když mám volný den, změnila tělesný pach na vůní šamponu ADIDAS AFTER SPORTS. Oholené strniště voní po krému s žeň šen-em, který firma Pharmaton přidává jako dárek ke GERIAVITU. S přestávkami ho beru už od svých 40 let. Takže jsem zobl pilulku Geriavitu, céčka a také polknu tribulus terestris. Tyto povzbuzovače mládí nesmí chybět, i když život bez ženy je smutný. Přesto je dobré, když ráno vstáváme dva. Dopíjím svou ranní kávu a vyrážím směr sběrna šrotu. S něčeho člověk musí žít. Co naplat, že jsem koketoval s životem New AGE... konzumní způsob života zatím vždy zvítězil. Hezký den

Rozlady

8. října 2012 v 13:54 | Rebeka |  Rebeka
Tak špatně jako dneska jsem se necítila už mnoho roků.
Čtu příspěvky na Blogu, články úvahy, dívám se na fotky. Nejsem schopně napsat, je to pěkné, je to nádherné, povedlo se, píšeš dobře.

Je mě všechno, zima, teplo, horko, špatně..zavřít oči.
Nic nevidět a neslyšet.
Nemohu se podívat na sebe ani na svět kolem sebe.
Ať už všechno skončí nebo se zblázním se zoufalství, samoty, bez cílů, bez perspektiv ,bez lásky.
V jednu chvíli je všechno bezva. Život je snadný, věci se daří, problémy nejsou zásadní, lidé kolem nás jsou příjemní, cítíme se dobře.
Uplyne deset minut a jako mávnutím kouzelného proutku - najednou nemáme žádné sebevědomí, ztratili jsme odvahu, nic nemá cenu, s každým je těžké vyjít... Co se stalo během těch deseti minut ? Nic. Změnila se nám nálada...
Úžasná síla, během chvilky se změní naše vnímání světa, způsob jak myslíme, jak se cítíme, změní se držení těla, naše schopnost vnímat, poslouchat.
A přitom všechno kolem nás zůstalo stejné - to je síla nálady...

Někdy nevidíme rozdíl mezi prožíváním svého života a mezi tím, co v životě děláme, čeho dosahujeme. Nevidíme, že život má dva rozdílné aspekty a proto se zbytečně trápíme. Čekáme, že naše spokojenost nám přijde, když budeme dobře hrát svou roli, kterou jsme si vybrali, protože nevidíme, že odtud nám přijít nemůže.
Žijeme ve stresu a nejsme skutečně spokojeni.
Jeden z největších omylů osobního rozvoje je snaha být sám sebou. Uvědomit si, kdo jsem, ujasnit si svoje silné stránky, živě si představit, jaké to bude krásné a pak za tím jít. Stát se konečně sám sebou.
Problémem je totiž, že čím více se snažíme být sami sebou, tím méně vidíme, kdo vlastně jsme. A jdeme si za tím ...
Co s tím?
Naše programy a naše práce jsou o pochopení toho, co to je být člověkem a o tom, jak nám toto pochopení umožní, abychom začali prosperovat a náš život vzkvétal.
Tolik času našich životů trávíme tím, že se učíme nové a nové strategie - jak být úspěšný v práci, jak mít kvalitní vztahy, jak si udržet dobré zdraví, jak správně komunikovat, jak vydělat co nejvíc peněz ... kdybych použila analogii s počítačem, je to jako bychom měly obrovský disk a nahrávali na něj všechno možné, o čem si myslíme, že potřebujeme.

Zaplňujeme si disk. A nikdy nebudeme mít všechno a většina věcí je zastaralá už za pár dní.
My se učíme jak se připojit a být online. Jako naše mysl, když správně funguje, má automaticky přístup ke vší moudrosti, kterou v daný okamžik potřebuje.

Jestli chcete prosperovat a vzkvétat, pochopení toho, jak naše mysl pracuje pro vás udělá mnohem víc, než všechny naučené strategie. Na světě jsou jen dva druhy lidí. Vlastníci a oběti. Dokud neuvidíme tento rozdíl, všechna práce na sobě nám k ničemu nebude.
Lidé, kteří vlastní svůj život a svoji energii a lidé, kterým se život děje, kteří jsou oběťmi okolností.
A přitom to není vlastnost lidí, je to jenom jednoduchá, ale zásadní volba. Máme v sobě všichni oba programy a je naše volba, který si spustíme. Volba, kterou můžeme kdykoliv změnit. A která naprosto změní náš život.

Konec ....končím a já také ..ještě tak :

Naše největší překážky ke klidnému a šťastnému životu jsou :
Naše potřeba trpět
Naše potřeba neustále něco dělat
Naše potřeba všechno vědět
Naše potřeba, aby všechno dávalo smysl
Naše představy o tom, jak to má vypadat

Myslím na Tebe a držím palečky, zvládni všechno co si přeješ .....R.


Harley Davidson

8. října 2012 v 10:48 | Johanz z Malevilu. |  Foto-Atmosféra