Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

12 Zásad duševního zdraví.

8. června 2012 v 12:53 | Mudr Petr Hofman-Tajemství čínské medicíny. |  Esoterika

1. Pamatuj, že každé utrpení, i to největší, jednou přejde. Veškeré dění v toku času je proměnlivé. Po dešti vychází slunce, i po té nejkrutější zimě přijde zase jaro!

2. Tam kde nemůžeš pomoci ani změnit chod věcí, nestarej se zbytečně o cizí záležitosti.

3.Nepropadej panice kvůli zodpovědnosti. Tvá schopnost a odolnost poroste tím více, čím méně se poddáváš spěchu, vzrušení a pesimismu.

4.Vyvaruj se boje proti představám. Mnozí se vyčerpávají v boji proti překážkám, které existuji jen v jejich fantazii. Nezaplétej se do neplodných zálib, které nevedou k cíli. Pamatuj, že síla je jen v jednoduchosti, proto netříští své síly.

5.Nežij v minulosti, nepřemýšlej mnoho o budoucnosti. Žij přítomnosti. Nic důležitého nezměníš! Znáš snad někoho, kdo se nikdy nezmýlil? Chybám se nevyhneš, přijdou-li, naprav je - není většího vítězství.

6.Rázně odlož nenávist, závist a touhu po destruktivní kritice. Kritika, která současně nepřináší pomoc a náznak, jak zlepšit špatné, je někdy horší než původní špatná věc.Tato tři zla výrazně překážejí osobní spokojenosti.

7.Netrpělivost, posměch, fanatismus,fatalismus a pesimismus ničí duševní harmonii.

8.Zažeň myšlenky o důstojném "usazeném" stáří. Buď stále zvědavý a zvídavý, snaž se uchovat smysl pro romantiku, dobrodružství a recesi. Neboj se v žádném věku nových setkání a nových úkolů.

9. Důvěřuj lidem a měj je rád. Neočekávej od nich dokonalost, ani ty nejsi dokonalý. Snaž se ocenit jejich individualitu. Jen málo lidí je vyloženě špatných.Úsměvem a duševním pohlazením prosadíš víc než přísnosti a tvrdosti.


10. Pozoruj své okolí a všimni si, že tvé problémy jsou v zásadě stejné, jako problémy mnoha jiných. I lékař trpí bolestí, i policistu někdy dusí strach, i král pláče při smrti svého syna.Nekomplikuj si trvale svou životní roli, prostuduj ji dobře, snaž se ji rozumět a využít ji ze všech sil k pomoci těm, kteří jsou na tom ještě hůře. A pak svou roli hraj s důvěrou a odvahou, ale hlavně vždy se smyslem pro fair play.

11. Pokud ti něco vadí a můžeš to změnit, učiň tak, pokud to změnit nemůžeš,netrap se tím dále.Pokud ti něco vadí na druhém člověku, tak se s tím smiř, anebo se mu vyhni-tak jako řeka, když narazí na horu.Snáze přeneseš vrcholek hory či změníš tok řeky, nežli změníš povahu člověka. Tvoje mysl musí mít vždy jasný cíl a stanovisko, nelze být "trochu těhotný" či sedět na dvou židlích. Nechť je i tvoje řeč jasná - ano,ano či ne,ne.

12. Poznávej sám sebe, nauč se mít rád sám sebe, jaký jsi a uměj sebe přijmout, uč se naslouchat svému tělu a duši a jejich signálům.Ten kdo pozná druhé je chytrý, avšak ten kdo pozná sám sebe, je moudrý.A pamatuj, že bojovat proti celé armádě je daleko snazší, než bojovat sám se sebou.

Opět s toho všeho plyne jedno poučení.

Buď sám se sebou v rovnováze. JM

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marie Marie | 10. června 2012 v 0:43 | Reagovat

Velmi pravdive :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama