Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Duben 2012

Minulost ???

26. dubna 2012 v 21:25 | Johanz z Mallevilu |  "Politika"

Že se to této zemi všechno hroutí je snad jasné už každému, kdo má trochu mozku v hlavě.To, že byla chyba zvonit klíčí v roce1989 to už taky chápe čím dál tím víc lidí. Dnešní úsporné balíčky zaváděné pravicí v naší rozkradené zemi se dají těžko vysvětit lidem, kteří platí nekřesťanské nájemné, které jim počítá společnost RPG(OKD byty),kterou privatizoval(ukradl)Pán BAKALA. Jeho volební dar pro ODS,TOP 9 a VV činil 21 milionu korun.21 milionu, které místo do bytového fondu nacpal do rukou chamtivcům pravice.
Klaus vymyslel privatizaci, ve které se rozkradlo všechno co mělo nějakou cenu. Všechny ty byty Ostrava , Havířov, Karviná, Orlova, Frýdek Místek ale i v jiných krajích, postavili lidé pod vedením KSČ po druhé světové válce.Statisíce bytů a tisíce fabrik, které zajištovaly bydlení a práci, postavených na zelené louce zmizelo v rukách kapitálu a bezohledných lidí.Dnes v těchto bytech, nájemci převracejí poslední koruny a nevědí co mají zaplatit dříve.Fabriky byly zlikvidované zahraniční "konkurenci."
Všechny ty společnosti ČEZ, SmVaK, O2, T-mobil, Vodafone, Farmaceutické koncerny, Pojišťovny,Banky a desítky jiných "firem," nás ždímají, jako dojnou krávu a my mlčky trpíme.
Země, která na tom byla nejlíp ze socialistického tábora dnes končí, jako mršina potraceného telete na vypasené louce.

Napsáno dne:
2011-08-01 09:10:29|11|8|0|open 606961|1092|DOČKÁM SE NOVÉ REVOLUCE?||Autor JOHANZ

Houpačka 1968

26. dubna 2012 v 7:25 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....


Naproti Vítkovického hřbitova bylo místo tak akorát na postavení několika kolotočů a houpaček.
Co na to říkali místní to se asi nedovíme, protože většina s nich byla po smrti a ti co žili těm to moc nevadilo.Mezi atrakcemi vynikaly houpačky.Čtyři byly "normální"a dvě byly na přetáčecím rameni.Po vstupu do lodičky, vás obsluha přivázala za kožené řemínky k podlaze a ruce jste si strčili do poutek se stejného materiálu.Houpy-hou,houpy hou a tam, kde ostatní houpačky měly zarážky, tam přetáčecí pokračovaly v letu.Mých 150 cm a 50 kg mělo co dělat, aby houpačku přetočilo a když se mi to podařilo poprvé bylo to stejné, jako skok z desetimetrové věže do vody.Jednou jsem přemluvil kamaráda Mirka, aby se toho zúčastnil se mnou.Obětovali jsme pár korun ,které jsme měli odloženy na americké žvýkačky Spearmint a které se daly jedině vystřelit ve střelnici a koupili si lístek na houpačku. Kdo ví, jak těžce se dá přetočit houpačka ve které nahoře visíte hlavou dolu, ví o čem píší. V horní poloze musíte zůstat viset úplně volně, protože sebemenší pokrčení kolen vás zbrzdí a zabrání přetočení. To dělal Mirek a vždy se pokrčil a to zabránilo našemu přetočení. Dřel jsem, jako Bulhar na zahrádce a pořad nic. Volám na Mirka"zaber zaber"a nic. Už se blížil čas, kdy obsluha zatáhne za páku, která zvedne brzdicí prkno a nás to zastaví. Teprve když jsem zabral ze všech sil a nám se to podařilo,ztratil Mirek obavu, která mu vždy před vrcholem pokrčila kolena. Pak už jsme letěli, jeden obrat za druhým .Často jsme se potom předháněli, kdo se kolikrát přetočí, houpaje se vedle sebe. Po nějaké době přetáčecí houpačky zmizely a jen dodatečně dodělaná horní zarážka, poukazovala na jejich existenci. Nějaký opilec, vytáhl ruce z popruhu a vypadl tělem z houpačky, která ho utloukla.To byl konec přetáčecích houpaček v Čechách a zůstaly jen klece, ve kterých ovšem člověk nevisel hlavou dolů a nebyl to žádný adrenalin.Toulaví psi 1991

25. dubna 2012 v 21:47 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....

Vánoční večer .

Vyšel jsem ze svého krámku se smíšeným zbožím, který jsem si otevřel hned po revoluci a postavil se pod pouliční lampu , svítící přímo před vchodem do domu.
Z oblohy se jako pírka snášely obrovské vločky sněhu se strukturou babiččiných záclon..Mezi vločkami bylo vidět tak na dvacet metrů daleko.Zima jako na Ladových obrázcích.Vpravo u kolejí jsem koutkem oka zahlédl nějaký pohyb.Snad to nejsou hladové srny? Pozorněji jsem se podíval a vidím dva veliké psy. Pomalu se vynořovali z clony padajícího sněhu a dostávali přesnější obrysy. Zavolal jsem na ně ale nevěnovali mi pozornost. Vpředu šel dalmatin a za nim v těsném závěsu šel bernardýn. Volám na dceru ať se jde podívat, ale než vyšla zpoza pultu byly pejskům vidět jen hřbety mizející v chumelenici.
"Prosím tě jen mne tady zbytečně honíš víš co mám práce?"
Řekla dcera a odešla zpět do krámu.
Ale to ještě nebyl konec a tento snový zážitek má pokračování na druhý den ráno.

Ráno Vylezlo sluníčko a ozařovalo modř zimní oblohy a já vyšel před krámek.Rozhlédl jsem se po okolí, jako každý den a nasál nosem studený vzduch ,vonící kouřem prohřátých světnic.V dálce jsem uviděl kráčet své dva známe ze včerejšího večera.Šli po mé straně silnice a tak museli projít kolem mne.Ve vzdálenosti asi sedmi metru jsem navázal kontakt.
"Tak co kluci, jaká byla noc?"
Zeptal jsem se.
Dalmatin se na mne podíval mírným pohledem a vzbudil ve mně samaritána.
"Nechcete něco k jídlu?"
Dalmatin se zastavil v úrovní mých nohou a s ním i bernardýn.
"Tak pojďte"ustoupil jsem stranou a vedl je na druhou stranu domu ,kde jsem měl štěně rotvajlera a zásoby psích pamlsků.
Nasypal jsem jim do misky suchou stravu, zalil to vývarem z vepřových nožek a přistrčil to k oběma psům.Hltavě vylízali misky a ulehli na podlahu, jako kdyby si mne chtěli adoptovat. Rony je napjatě pozoroval a tiše vrčel. Velikost bernardýna v něm vzbuzovala respekt a on ještě netušil , že z něj bude jednou mohutný pes. Tak chlapci vstávat nemohu si vás tady nechat. Dalmatin se postavil a s ním i bernardýn a bez jakéhokoliv projevu protestu se nechali odvést před dům.
Před domem se rozhlédli , přešli přes cestu a po kolejích šli zrovna proti tramvaji stojící na zastávce . Řidič netrpělivě zazvonil zvonkem . Psi se nenechali rušit došli k tramvaji vylezli na nástupní ostrůvek a tramvaj obešli. Bernardýn se ohlédl a mi se zdálo,jako by říkal.
"Jsme lidé a dostali jsme vycházky z nebe.
" A oba dva zmizeli po kolejích v zasněženém lese...

Sobotní poledne.

24. dubna 2012 v 6:22 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

2011-01-27 09:04:49|Sobotní poledne

Teploměr ukazuje mínus osm stupňů a kopec je pokrytý bílým příkrovem sněhu.Naše kroky se křižují s nekonečnem stop od srn a zajíců.Slunce svítí po dlouhé době šedé oblohy opět na plné pecky, jen nad Ostravou je vidět mračno smogu.Běžkaři narušují svými hlasy polední klid a modrá obloha vyvolává libé pocity.Peggy ryje čenichem ve sněhu, jako kňour hledající kaštany a Happy napodobuje sněžný pluh.V zpovzdálí trčí barevné budovy sanatoria a jen několik postaviček poskakujících kolem ve sněhu dokazuje, že léčebna není opuštěna.Zima zalézá lidem za nehty a pesanům za drápky.Půl hodiny stačí k tomu, abych zase chtěl sedět u počítače a u hrnku skvělé Jacobs Kronung.....|

Chovej si mne prosím

24. dubna 2012 v 6:14 | Andromeda |  Andromeda

Někdy v roce 2010.....


Chovej si mne prosím

Má kočka se mnou bydlí a smutky sdílí,
můj pes je opravdový přítel milý,
když městem mé chmury venčí
a já \ se vidím z venčí a samota se tenčí.

Jsou moje vnitřní totemová zvířata
a jejich láska není růzností prokláta.
Když leží vedle sebe,jsem z nich dojatá,
toužím mít tady koťata a štěňata.

Jsem člověk - nejhorší druh ze všech zvířat
a dovedu milovat i si jen povídat.
Někdy mám pocit, že se mi tiše diví,
že má srst samotou bez člověčí lásky zešediví.

Pes se zaběhnul a kočka včera zemřela
možná jí psího kamaráda něha chyběla.
Nechali mi tady po sobě zprávu,
"Najdi si svou lásku v člověčím davu"
Líná huba holé neštěstí

22. dubna 2012 v 17:08 Poradce mladého muže....

2010-10-06 Jak pozvat holku na rande....Líná huba holé neštěstí.....

Můžete mít cokoliv chcete, pokud to budete opravdu chtít. Nikde není napsáno, že ty nejlepší a nejkrásnější holky mají jen jedničkáři, krasavci, nebo boháči. Život nic nerozděluje podle zásluh, a proto je škoda, že lidé o svých snech jen kecají s rukama v kapsách. Když něco chcete, nebojte se pro to natáhnout ruku.

Jste sami a chcete holku? Doma ji neseženete, ani si ji nevymodlíte, když o tom budete vykládat kamarádům. Začněte si věřit, seberte se a běžte jich pár oslovit. Co můžete ztratit? Nic! Ale získat můžete všechno. Stačí jen chtít a nebát se. Možná budete mít při pár prvních osloveních srdce až v krku, ale to brzo přejde. Možná máte pocit, že plácáte hlouposti, nebo se bojíte, že nebudete vědět o čem mluvit. Ale stačí nějakou oslovit a půjde to samo.

A co sex?

22. dubna 2012 v 17:05 Poradce mladého muže....


2010-10-06 A co sex? Kdo si počká ten se dočká.

Otázka toho, kdy přikročit k prvnímu sexu v novém vztahu, je poměrně problematická záležitost. Jediná rada, která se dá v této záležitosti udělit, je - citlivě reagujte na situaci, dejte na svůj instinkt a nic si nevyčítejte. Dokonce ani to, když skončíte v posteli hned na prvním rande. Britský biolog Barry Gigg tvrdí: "Sex na první rande zvyšuje šanci na trvání vztahu. Při sexu se mění složení chemických látek v mozku, čímž vzniká zamilovanost a připoutanost k partnerovi.

Pokud není sex provozován, síla těchto biologických mechanismů zůstává nevyužita. Za veškerou naší romantickou upejpavostí stojí mozek s chemickou válkou." Z internetového průzkumu provedeného exkluzivně pro pánský magazín Esquire vyplynulo, že muži skončí s novým objevem v posteli v průměru na třetím rande, zatímco ženy čekají sex až od páté schůzky výš.

Silichrom

22. dubna 2012 v 13:05 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Po nemoci jsem zhubl tak že se zase obleču se do kůže. Pominu skutečnost, že Jaja komentovala do sms, že dělam frajera, když jsem si naleštil motorku silichronem, který jsem ráno koupil na burze.Pominu skutečnost, že jsem na Vitkovickém hřbitově viděl dva pohřby mužů kolem 70 a s myšlenkou, že je život za mnou ,jedu vstříc dalším dobrodružstvím.Snad nedostanu smyk na přejete žábě a nepřejedu kočku to by mi J. nikdy neodpustila.Ty hodiny zrychluji svůj let co kdysi trvalo dlouho dnes se zdá hned.
JM

RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA....

21. dubna 2012 v 23:13 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště

2011-04-09 RÁNO MOUDŘEJŠÍ VEČERA....|Ověřeno v praxi|
Jsou věci(kroky), které se nedají vzít zpět a teprve, když člověk o ně přijde pochopí, jak mu chybí.Nekonej bez rozmyšlení v rozčílení.Ráno 21.duben.2012

21. dubna 2012 v 23:10 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky


Obloha se tlačí pootevřeným oknem do pokoje a mačká revmatická kolena stárnoucího psa.Ptácí včera zpívající svou jarní píseň, zaraženě sedí na větvích plných nalévajících se pupenů a mlčí s hlavou zasunutou pod křídlo.Plyšový medvídek na skříni poulí svá skleněná očička a z okna pozoruje tloustnoucí veverky,které se přiživují slepicím na krmení.Slepice netečně pozorují kokrhajícího kohouta a tiše pokvokávají.Kocour leží bez pohybu stejně tak, jak včera ulehl.Vzduch je nehybný jen z komína stoupá dým z nastřádané sluneční energie,která v kamnech opouští kusy hořících větví.Je ráno.

Motorkářský víkend...retro

21. dubna 2012 v 23:04 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

2011-04-02 Motorkářský víkend

Vyrazil jsem po struskové cestě a jen tak tak, že jsem udržel rovnováhu.Sousedův pes zběsile štěkal až vyhnal svého pána z úkrytu garáže, kde dával do kupy druhou motorku pro syna.
Na otázku, zda jede provětrat faldy jen odpověděl, že manželku bolí zuby.Nevím sice, jak souvisí bolest zubů s projížďkou na motorce, ale život tropí různé skopičiny.
Vlčák pocházející z útulku opět vrčení motoru doprovázel druhým hlasem, až se kolem rozhostilo ticho rušené jen brumláním motoru Yamahy.
Na další zastávce jsem zastihl kamaráda brousit zuby kotoučových pil, aby jeho zaměstnanci v pondělí mohli řezat dříví.
Tady po těžké nehodě na motocyklu předloni v létě už nehrozilo, že bude jezdit a tak jsme se jen domluvili v úterý večer na hokej.
Slunce hřálo, jako v létě a tak jsem zamířil do Bravantic na jednoho tmavého BERNARDA.
Celý hostinec byl obložen motorkami všech kubatur. Přijížděli i odjížděli jednotlivci i skupiny. Kdejaký americký motocyklový gang by mohl závidět. Lidí a motorek bylo tolik, že mne přešla žízeň a já po několika kývnutích k známým tvářím jsem raději zase nasedl a vydal se na druhou jarní jízdu.
Malou změnu jsem na sobě přece jen provedl, abych to opět neodstonal.Na ústa jsem si nasadil prachový filtr takový, jaký nosí Japonci, když Tokio zasáhne smog.Ne snad proto, že bych měl strach z radiace z Fukušimy, ale proto, že jsem zjistil, že je to lepší, než jakýkoliv šátek přes ústa a já dýchám ohřátý vzduch i při stokilometrové rychlosti.
Byl to krásný den...


První jarní neděle...retro

21. dubna 2012 v 22:58 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

2011-03-25 První jarní neděle
Polední slunce svými paprsky vyhnalo dnes kolem Opavice v Třebovicích zajímavý vzorek lidiček. Pejskaři s pejsky všech ras vytáhli své miláčky k proudící vodě a zatímco miláčci lítali, jako nadržení, jejich paničci se choulili do předčasně oblečených jarních mikin.Cyklisté tak intenzivně proháněli šlapadla svých bicyklů, že si ani neuvědomovali, že stezka nepatří jen jim, ale i chodcům, pejskům a v neposlední řadě i potulným kočkám.
Paní z batohem na zádech plným kočičích dobrot, nahrazovala kočkám charitu, za což ji byly vděčné několikeré generace místních myší a hrabošů.
Opřený o sloup vykašlával své plíce místní bezdomovec, zatímco jeho bratr ve zbroji doplňoval chraptivým zpěvem místní kolorit dvěma promilemi v krvi.
Záhada byla jestli ty promile byly ještě včerejší, nebo již dnešní.
Řítící se cyklista na kole za dvacet tisíc hystericky křičel"Vezměte si ty čokly" a netušil, že za nejbližší zatáčkou je lidí i "čoklu"dvakrát tolik.Občerstvovací stanice u OKOUNA koukala do probouzejícího se jara zimou zaslepenými okny a její majitel nebral v potaz zpěv přiletěvších ptáků. Ze země trčely na podzim vyhozené narcisky. Sněženky se pletly s bledulemi. Potkávali jsme sběrače medvědího česneku, který je kvalitnější a dostupnější než česnek s ČÍNY a stojí za to si najít jeho stanoviště.Kopřivy ještě spaly zimní spánek a tak sběr vitamínu jsme odložili na příští týden.

Demonstrace

21. dubna 2012 v 7:33 | Johanz z Mallevilu |  "Politika"

Sluníčko začíná ohřívat vzduch a vlak nespokojených lidi už uhání ku Praze.Bohužel v něm nejsem protože mistr ve čtvrtek řekl jestli přijdu do práce v sobotu dopoledne.Neodmítl jsem a jako správný Čech jsem dal přednost košili před kabátem.Jíst se musí a já tu práci potřebuji.Stejně vlak, který pojme 1040 lidí je plně obsazen a možná bych se do něj ani nedostal.
Tato země se z kvetoucí zahrady změnila za dvaadvacet let vlády kapitálu v žumpu plnou prohnilých politiku a vládnou nám opičí samci.Gorily v kabátech .Civilizace je na ústupu a začíná boj kdo s koho.Je to smutné, že mizí něco co odlišovalo člověka od zvířete.Mizí ze slovníku pojmy, jako jsou solidarita, inteligence, laskavost,vstřícnost,láska bližnímu a zůstava jen CO S TOHO BUDU MÍT JÁ.Chtěl bych být mravencem, nebo včelou, kteří pracuji jeden pro druhého a všichni proto, aby společenství vzkvétalo.Ano to je marná idea Marxe, tentokrát vítězí Orwel.BOHUŽEL.

zRaje do pekla 104

20. dubna 2012 v 22:29 | Johanz z Mallevilu |  Titran a Natalie
20.11. 2008, 22:19
Tak co tím chtěl básník říct.
Pouhá dvě slovíčka...co asi znamenají?
Já dnes neusnu...čtyři a osm písmenek.

20.11. 2008, 22:22
Proč sis to nenapsal ? :-))
Vidíš, vidíš.....
Měl jsi to nejdříve napsat mi a já bych Ti to teď mohla říct a mohl ses vyspat v klidu :-)

20.11. 2008, 22:22
Tak už si to příště poznačím,proto jsou to rébusy,aby to nebylo snadné.

20.11. 2008, 22:24
No promiň, ale udělat si rébus pro sebe a zapomenout ho? :-))
Koupím Ti lecithin :-))

20.11. 2008, 22:25
Ty jsi pěkná filuta...
Spleteš písmenko a vyjde ti
Ty jsi pěkná fileta...

Až budeš chtít do postýlky tak řekni já zítra nevstávám....
Lecitinu mám plnou skříň ,ale vždycky zapomenu na co::::::))))))

20.11. 2008, 22:28
Slzím, ale od smíchu.....ten filuta budeš asi spíše Ty než já :-))
Co kdyby sis ho vzal, možná to do rána zafunguje, vzpomeneš si a napíšeš mi to :-))

20.11. 2008, 22:30
Jsem rád, že jsem tě rozplakal smíchem chci tvé slzy, laskat svými rty:)

20.11. 2008, 22:33
Daří se Ti to skvěle, mám pocit, že se usmívám nepřetržitě a začínám si všímat, že na mě všichni tak nějak víc koukají - ve městě, v tramvaji i ve škole....
Asi budu muset na sebe taky kouknout, abych byla v obraze......:-))
20.11. 2008, 22:34
Milá Lilien nechme si nějaké tajemství ...
Nemohu se cpát na noc lecitinem to by se mi zdály sny, po kterých by jsem se červenal:-)

20.11. 2008, 22:36
Ty se umíš červenat? To budu muset někdy vyzkoušet :-))
20.11. 2008, 22:39
Milien tentokrát tě musím varovat...
Ve škole se to dá pochopit tam tě znají ,ale v tramvaji by to mohli být kapesní zloději ,kteří poznají, když je někdo mimo a ten se stane snadno jejich kořistí....

20.11. 2008, 22:41
No na kapesní zloděje teda nevypadali a nějak na mě koukají i ženy....dokonce se některá občas za mnou otočí, to už se asi blíží konec světa? :-))
20.11. 2008, 22:42
Nejen červenat to bezpečně na mně poznáš ,mé myšlenky ,tak žádné mini sukně, výstřihy a rafinované ozdoby a když tak maximálně jedná candela, nebo hlavu pod deku....myslím moji hlavu

20.11. 2008, 22:43
A s tím cos napsal se chceš pusinkovat? :-))
To nemůžeš zvládnout.....:-))

20.11. 2008, 22:53
Počkej teď mne napadlo, jestli by jsi mi s tím trochu nepomohla ?Přece to pusinkování nenecháš jen na mně?
20.11. 2008, 22:54
Na všechno přece musí být dva - Tvoje slova a já s nimi souhlasila, vzpomínáš??????25m2

19. dubna 2012 v 6:25 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

|2010-12-07 Touha vlastnit, ten hnací motor civilizace...

Když jsem byl ve věku, kdy si člověk myslí, že je nesmrtelný, tak jsem neměl příliš mnoho touhy a stačila mi ke spokojenosti dobrá kniha..Přesto, že jsem z domova věděl, jak skromně se dá žít ,přes můj velký odpor k reklamě, jsem naletěl a stal se konzumentem.Stále jsem, ale někde v hloubce své duše věděl, že mne věci nejsou schopny uspokojit.Každá touha, ať už to bylo mít kolo,pěknou obývací stěnu, barevný televizor,zahradu či dům nebo dobré auto, mi po jejím naplnění,otevřela prostor pro touhu novou.Nekonečný kolotoč.Touha vlastnit, ten hnací motor "civilizace"zavádí lidstvo na scestí, ze kterého není vidět konce. Mít VÍC a VÍC .
STOP , jsem si řekl už několikrát a stejně jsem zase spadl do toho kolotoče hromadění věcí.Do té pasti výrobců , obchodníků a bankéřů.
Dnes už vím,že mít dům 35m dlouhý je k ničemu.Postupné opravování a zvětšování prostoru, který se dá obývat je zbytečné.V podstatě by mi stačil ten malý byteček, který je v IKEA v prvním patře a má 25 metrů čtverečních. Je v něm vše co člověk potřebuje k životu .Sprchovací kout,kuchyňská linka,pračka,velká skříň,postel na rozložení, když přijde návštěva,televizor a počítač.Tady se dá přečkat třeskutá zima i velká vedra.No a peníze, které nastrkáte za život do starého domu můžete prolenošit, každým rokem na dva měsíce v Chorvatsku,nebo na cestách..a zase jsem u toho, že při přechodu řeky Lathé si sebou vezmeme jen naše vlastní prožitky a to kdo ví jestli....NIC VÍC


.


Psychospirituální krize

16. dubna 2012 v 22:27 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika

|3|2010-12-03 |Psychospirituální krize.|Naše vědomé myšlenky jsou jenom hladinou hluboké tůně|

Během psychospirituální krize ať už se projeví jakkoli,je zachován náhled na probíhající proces.To je jeden z důležitých rozpoznávacích znaků mezi ní a psychickou nemocí.

Stačí mi pohlédnout zpátky po časové ose a zahlédnu body, ve kterých můj život dostal jinou rychlost a kvalitu .
Již od mládí jsem v sobě cítil jinou kvalitu života, než měli moji vrstevníci.(ne lepší ani horší, ale jinou)
Zatím co oni četli povinnou literaturu, já hltal pod lavici Tajemství Magie.Všechny ty esoterické knihy, popisy života po smrti ,hledání "boha" příčiny a následku,ale taky hluboké pohledy do všech možných vesmírů od největších světových autoru ,jako je Stanislav Lem,Brian Aldris, John Wyndham, ale i Verne a Karel Čapek,ve mne prohlubovaly touhu poznat opačnou stranu života.RUB a LÍC.

Blahoslavení chudí duchem.

Nevěřící se nazývají proto nevěřícími ,že nevěří.Zpochybňuji, každý jiný pohled, než je ten oficiálně přijatý, protože jejich mozek není schopen pochopit, natož připustit, jakoukoliv jinou alternativu.Jakoukoliv jinou možnost života.

Mé experimenty na poli magie se svíčkou a zrcadlem,magickou tabulkou,zvyšování teploty na lidském těle pomoci myšlenky,léčeni rukou, ale i pokusy s opačného spektra magie se většinou setkaly s úspěchem.Přesto některé zážitky, které jsem měl v různých stádiích experimentů zabránily tomu, abych šel dále do hloubky.Tak plavu jen po povrchu a používám těch několik technik, které jsem se naučil k tomu, abych si zjednodušil život.
K tomu co by mělo být cílem každého lidského tvora a to je....

BÝT SÁM SE SEBOU V ROVNOVÁZE

JohanzNaše vědomé myšlenky jsou jenom hladinou hluboké tůně;naše soudy nevznikají zřetězením jasných myšlenek podle logických zákonu,ale mnohdy jsou téměř neuvědomělým dějem,podobně jako trávení.O vzniku nejhlubších myšlenek nemůžeme vydat žádné svědectví.Nevznikají působením vůle.
Láska je iluze,jejíž pomoci se příroda stará o zachování rodu.Každý miluje to,co jemu samému chybí.Nejmužnější muž bude hledat nejženštější ženu a naopak.Vystřízlivění se dostavuje zejména v manželství uzavřeném z lásky...

Arthur Schopenhauer *1788-1860
Trest smrti.

16. dubna 2012 v 20:13 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Nevím co jsme komu udělali, že všichni počínaje narozením jsme odsouzení k smrti.Jeden dříve druhý později.Je to "boží" spravedlnost, že jednomu svítí svíčka dlouho a druhému krátce?
A tak jeden můj známy, kamarád mého kamaráda, kluk, který u mne nakupoval v krámku svačiny, přeplouvá řeku zapomnění na druhou stranu. VRÁŤA ráno odešel do garáže, a když dlouho nešel šla ho manželka hledat.Ležel na zemi beze známek života a ani přivolaná rychlá už mu nepomohla.Krásná a rychlá smrt řekl o mé matce když zemřela, jeden se sousedu.Jenže moje matka měla 75 roků.Krásná a rychlá smrt říkám já, ale přišla příliš brzy.Vráťovi bylo 49 roků.
Pozdravení na druhou stranu posílá Zdeněk.

zRaje do pekla...Vsuvka

16. dubna 2012 v 17:23 | Komentáře.....

Pro netrpělivé( ne pro znechucené)...jsem teprve ve dvacátém dni cesty do ráje. Ten kdo se chce dočkat doby, kdy se cesta do ráje změní na cestu do pekla musí si prostě počkat.Nebo taky nemusí.Jen tak na uvážení, že mám ještě plno jiných aktivit a je jaro a začali tokat tetřevi i když já tokám i v zimě a začal jsem chodit do práce, vidím to tak na dobu vánoční.

Janinka a Vlado komentáře...

1 janinka janinka | Dnes v 10:42 |
To snad ani není možné. Ty JI pořád miluješ a je v Tvém srdíčku.To nikdy nepřestane?Natálie je asi Tvoji osudovou láskou, nechci říci, že ženou. Tak s tím něco udělej a furt jenom nefňukej a nevzpomínej! Kup kytici, klekni před Natálii a řekni, že ji miluješ ..lepší než tady to psát roky a roky pořád dokola. :D
2 Vlado Vlado | Dnes v 15:59 |
Já si to taky myslím co Janina. Je to šílené, sice je to tvůj blog, ale už se tak opakuješ, že snad by jsi měl tato slova psát na "zeď nářků".Jsi nejenom nudný ale i trapný.Pořád kecy a kecy dokola.Tak se raději běž vyzpovídat do kostela, nebo to šeptej do vrby.Nebo si pořádně zašukej a budeš mít na chvilku pokoj.Jsi úplně vygumovaný. Vlado [:tired:] [:tired:] [:tired:]

Původně jsem chtěl tyto komentáře komentovat,
ale snad jen ...

Berte věci takové, jaké jsou a ne jako svoji představu o nich.Chyby v MATRIX

16. dubna 2012 v 14:41 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika

Když jsem si stáhl knihu z názvem "Chyby v MATRIX" do PC netušil jsem, že se v praxi setkám s příkladem, který tam autoři Grazyna Fosarová a Franz Bludorf uvádějí, a to ještě tak brzy.

Všechno co tady popisuji se událo dnes 16.4.2012. 06:30

Dávat šrot potulným cikánům jsem přestal ve chvíli, kdy jsem objevil, že i stovka jsou peníze. Zatím co já jim šrot dával z lítosti nad jejich osudem, oni mi dají velké kulové.Tak se stalo, že jsem zbavoval železný boiler připravený do šrotu, zbytečnosti.

Zabrán do práce jsem se soustředil na odlupování izolace tak, že jsem nevnímal okolí.
Najednou se otevřely dveře vedoucí do koupelny a z nich vykoukla hlava mé manželky.Usmála se na mne a zase dveře zavřela.Viděl jsem ji zcela zřetelně a jen jsem si pomyslil, že mne pořád sleduje.
Po desíti minutách jsem práci ukončil a přes koupelnu vešel do kuchyně a celou dobu jsem mluvil do manželky.
Celou cestu jsem si myslel, že už je vzhůru až jsem přišel do pokoje, Tam spala spánkem spravedlivých. Viděl jsem,jak se probírá z hlubokého spánku.Jen mne v duchu napadlo, jak mohla tak hluboce usnout během několika minut.
Zeptal jsem se
"Co jsi chtěla, když jsi před chvíli nahlížela do koupelny?"
Odpověď mi vyrazila dech.
"Já jsem ještě od té doby co jsi ráno odešel nevstala z postele."
Přejel mi mráz po zádech, protože vím, že to by si nevymyslela.
To jsou chyby.
Chyby v MATRIX v praxi a na živo....

zRaje do pekla 103

16. dubna 2012 v 7:34 | Johanz z Mallevilu |  Titran a Natalie

20.11. 2008, 21:59
Miláč..
Já se už se s vtipnou kaši narodil.Museli mne hned hodit do pračky.
Ty hledáš skrytý význam ?Tak tady ti posílám jeden malý rébusek.

Milá xxxxxx mám xxxx se x xxxxx xxxxxxxxxx :-)

xxxx xxxxxxxx tě Zdeněk

Redakce se omlouvá, když vám vyjde jiný význam.


20.11. 2008, 22:05
Začátek asi vím, jenže konec je asi důležitější a na ten asi nepřijdu :-))
Milá redakce, prozradíte význam rébusku? :-))
Odpovím si sama - ne.
Proč mě tak mučíš??????
Li.

20.11. 2008, 22:10
Milá Lilien mám chuť se s tebou pusinkovat:-)


20.11. 2008, 22:14
To je milé.....moc milé.....
Možná bys mě ani nemusel dlouho přemlouvat :-))

A dál ještě ta dvě slovíčka.....?


20.11. 2008, 22:15
A teď mučím i sebe, protože mi vypověděla službu krátkodobá paměť a druhý díl budeme muset hádat spolu...jen vím že to bylo něco MOC pěkného:-(

HELP ME PLEAS

20.11. 2008, 22:16
O tom nepochybuji......
Tak se nemuč :-))
Třeba na to opravdu přijdeme společně.......

zRaje do pekla 102

16. dubna 2012 v 7:02 | Johanz z Mallevilu |  Titran a Natalie

20.11. 2008, 14:31


Lilien Milien jak se máš ty moje milá lvice?

Už mne to tady nebaví ..................ještě dvě a půl hodiny.....dám si banán, nejnovější japonskou dietu...doufám že to k nám nedojde ...Bez ženské a bez banánu.....Japonci jsou vyprodání z banánu

Tak to po sobě čtu a říkám si že to musí být někdy složité sledovat co píšu....

20.11. 2008, 19:34

Pěkný večer, Lvíčku.

Tak už jsem konečně doma, tak Ti hned píšu...
Nejhorší pro mě je, když Ti nemůžu odepsat....
Dnes jsem byla tak blízko Tebe, včera vlastně taky, asi ještě blíž, jenže jsem nevěděla, že jsi v práci a tak mě parkoviště nechávalo naprosto klidnou :-))
Teď jdu vybalit, pak cvičit, sprcha a asi zobnu hroznové víno :-))
Měj se hezky, Zdeňku.
Li.

20.11. 2008, 20:09


Tak už jsem zase tady a chvilku si budu s Tebou povídat, Zdeňku.
Banánová dieta? O tom nic nevím, ale jelikož jsem nikdy žádnou dietu nedržela, nemám s tím žádné zkušenosti...
Nebo že bych to zkusila? :-))

Koupila jsem konečně lžíci na boty :-)), žlutou...., takže čeká na preméru, tedy na Tebe :-))

Já měla dnes šílený fofr a byla jsem ve škole ještě o hodinu déle, pak mě tatínek té poslední žačky zavezl na Hranečník, takže jsem stihla autobus, jezdí zhruba jen jednou za hodinu :-(

Přemýšlím, jak je možné, že je mi s Tebou tak hezky.....
A to s tím Tvým srdíčkem dnes.....to mám taky tak někdy...., ale to jsem Ti psala už dávno.....

Pa, pa, lvíčku.
Li.

20.11. 2008, 20:39
Milá Lilien

Konečně jsem se na chvílí utrhl a zapnul počítač abych ti mohl odepsat...tvá sms-ka mne moc potěšila i když jsem ji zjistil a už jsem v práci nebyl...taky to dnes bylo hektické a navíc mne to v práci nebaví jako tebe...Banánovou dietu držet nemusíš máš všechno tam kde to patří...protože jsem velký čtenář tak vím věci, o kterých lidé neví dlouho a někteří se o nich nedoví třeba celý život(viz 20 dětí Beethovena,)

Srdíčko se uklidnilo ....ale to je normální stačí dýchat jen si člověk musí vzpomenout jak.

Myslím na tebe a mám tě před očima a chtěl bych .xxx xxxxx xxxx xx xxxx xxxxxxxx xxx možná.

Těším se i na tu lžící tedy pokud mne s ní nebudeš chtít krmit:-))

Proč je ti se mnou hezky na to si musíš odpovědět sama, proč je mi hezky s tebou VÍM...

Nevadí mi, když něco napíšeš dvakrát .Je to u tebe známkou že tomu přikládáš důležitost a u mne, že mne navštívil ten SAS, ALZHAIMER

Je skutečně neuvěřitelné kolik věci se nahromadilo za život ve skříních....Pomalu to začnu likvidovat, aby mí pozůstalí tolik nenadávali mám na to podle sudiček ještě třicet let no sudičky míní a osud mění....

Bude mi moc smutno, když budeš v BRNĚ a určitě to budu cítit napiš mi alespoň kdy odjíždíš a kdy se vracíš....
Zase jdu něco udělat a za chvílí se vrátím....spršit se budu až to dodělám....to znamená asi nikdy:-)

Pajky m...... Zdeněk

20.11. 2008, 21:02

No Ty mě tedy bavíš, lvíčku.
Tos napsal schválně? Myslím těch 20 dětí Beethovena....on to totiž nebyl Beethoven, ale Bach :-))
Tak to raději nikde neříkej, jo? A ještě kdybys tak někde řekl, že jsem to řekla já, tak mám po reputaci v celé ČR :-))

Banánovou dietu bych nepřežila :-)), i když je mám ráda, ale jen občas a musím mít na ně chuť.

Tak Ty bys chtěl .........a možná? Hmmmm......budu si to pamatovat a s úroky vrátím, to si piš :-))
Ty xxxxxx jsou opravdu inspirující. Úplně jsem si dokázala představit co bys to vlastně možná chtěl :-))

Samozřejmě, že vím, proč je mi s Tebou hezky, jen jsem tím chtěla říct trošku oklikou, že je mi s Tebou hezky a nechtěla jsem použít oznamovací větu, víš????

Budeš mít tolik práce, že zapomeneš na mě i na Brno, ale já se Ti občas připomenu, jo?
Jen nevím, jestli Ti můžu třeba poslat sms (myslím v sobotu a domů).....
Odjíždím v 6.30 z hlavního nádraží, vstávám ve 4 a vracet se budu podle toho jak dlouhé bude vyučování, ale nejdříve v 16 hod. z Brna, nejpozději snad v 17hod.
Než vstaneš a trošku se rozkoukáš, budu zpátky :-))

To m...... na konci - to jsi jen zavadil o písmenko? Nebo je to to, co myslím?

Tak pěkně uklízej a děkuji za písmenka.
Jsem moc ráda, že sis udělal na mě chvilku, z.......
Li.

20.11. 2008, 21:32


Lilien

Sorry, ale fakt jsem si myslel že to je Bach, ale pak jsem si řekl, že někdo s tak krátkým jménem nemůže mít dvacet dětí a napsal jsem Beethoven...taky jsem se mohl podívat na internet ....teď jsi odhalila, jaký jsem....Jo ještě jsem si to mohl poplést s tím psem Beethovenem ten těch štěňat měl jak říkají Slováci NEUREKOM

To m..... je to co si myslíš, ale záleží na tom co si myslíš a jak to myslíš(miluji tu češtinu že já se lépe neučil)

Hlavně, že ti píší, že básník použil nadsázku a nepochopím tak jednoduchou věc, jako je oklika.....

Tak nechám okliku oklikou a budu ti říkat xxxxxxx xxxxxx xxxxxx xx xxxxxxx xx xxxxx.zase jsem neměl odvahu po dvou letmých závanech motýlích křídel.

Slibuji ti, že před žádným hudebním odporníkem neřeknu ani slůvko o mém hudebním vzdělání a kdyby nás někdo viděl spolu ,klidně mu řekni, že jsem bíly Ind, který slezl z Himalájí a jehož matka byla medvědice a otec přeživší německý voják.

20.11. 2008, 21:50

Tak myslím, že se budu smát až do rána :-))
To se Ti tedy povedlo.....

Můžeš mi vysvětlit, zda xxxx děláš jen tak od oka nebo to má nějaký skrytý význam?
Já bych o viděla jako skrytá písmenka, ale možná mám moc fantazie :-))

Neměl jsi dnes k obědu náhodou vtipnou kaši?
Li.

Velikonoce.

11. dubna 2012 v 17:00 | Johanz z Mallevilu

Můj VELIKONOČNÍ nástup v novém zaměstnání se odehrál vskutku impozantně.Za celých 12 hodin přijeli jen čtyři klienti.Marně otevíraly kontejnery svůj nenasytný chřtán v touze nakrmit Hrušovskou skládku .Marně jsem leštil puky na zelených montérkách, abych přilákal klienty toužící zbavit se minulosti.Nic se nedělo.
Spider solitair v počítači přeplňoval paměť pozitivními výsledky tak, že už, už, jsem přemýšlel o zvýšení obtížnosti, ale pár proher po sobě, mne od mého úmyslu odradilo.
Zato včerejší den mi to pěkně vynahradil.Začalo to hned zrána v osm hodin a skončilo asi v 19 večer.Nevěděl jsem kam dříve skočit.Vyhublá asi sedmdesátiletá babička s dědečkem o berlích a se stejně starou oprýskanou škodovkou, vyváželi plný pytel starých videokazet. Jsem rád, že jsem éru videomagnetofonu přečkal se dvěma pornokazetami a jedním filmem s Jamesem Bondem.Dnes už mám filmy na hard disku počítače a porno mne nebaví.
"Dědeček je nemocný." Říká druhá, tentokrát korpulentní dáma, vystupujíc s Oktávie s připojeným obrovským přívěsným vozíkem plným sběratelských rarit."On je elektrikář." Říká jeho syn, zatím co vnuci roznášejí "pozůstalost" do kontejneru podle toho, jak jim určím.
"Ten se bude divit až se uzdraví." Pomyslím si v duchu.

P.S. Velikonoce ne velikonoce zelené KUKA vozy krouží městem a mísí v kontejnerech osudy lidí.Za několik hodin se nad těmi, které neprocházejí třídírnou uzavře poklop Hrušovské skládky, která ční, nad městem.Jako hora vypovídající o lidské zbytečnosti.Jako hora, kde končí lidské touhý a marnivost.

Práce

6. dubna 2012 v 21:11 | Johanz z Mallevilu |  Stalo se (m)iDnes.

Neumřel jsem.

Mám prácí pestrou na pohyb i mluvu a jsem tak K.O. že jdu hned spát.
Zítra čtvrtá dvanáctká.
Jinak O.K.

Pro ty kdo nerozumí zo znamená, že jsem nastoupil do práce a nechce se mi psát, protože jsem unavený a spavý a bez myšlenek.
Dobrou noc,

Náhoda?

3. dubna 2012 v 20:00 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika

Stalo se 2009....

Strčíte ukazovátko do hrnce s čočkou a na jeho špičku se vám nalepí diamant.


Procento pravděpodobnosti, že narazíte na své jméno tímto způsobem ,jak se to stalo mi, je stejná , jako že strčíte ukazovátko do hrnce s čočkou a na jeho špičku se vám nalepí diamant.

NÁHODA, NEBO OSUD???

DNES JSEM SI ZKUSIL KLIKNOUT NA JEDNU STAROU PŘEZDÍVKU ,O KTERÉ JSEM SI MYSLEL, ŽE BY MOHLA BÝT OD MÉ EX PŘÍTELKYNĚ

Docela náhodou jsem místo dvou NN v profilu napsal dvě LL místo LINNA10... jsem napsal LLINA10....(Uvedeno jen jako příklad)
Samozřejmě jsem se dostal na úplně neznámý PROFIL , kde v jejích přátelích jsem narazil třikrát na své PŘÍJMENÍ, které je v této zemi dost neobvyklé .
Například v bývalém OSTRAVSKÉM telefonním seznamu jsme byli tři a s toho bylo jedno číslo moje a jedno mé svobodné tety.(z dvou set tisíc tel.čísel)
Nevěřím na náhodu, obzvláště ne potom, když jsem si rozklikl jeden profil se svým jménem a našel jsem tam asi dvacetiletého chlapce, který, jako by vypadl z mé fotografie, kterou mám na svém profilu a její název je "Když nám bylo dvacet"

Zvláštní na co mne asi osud chce upozornit ?
PROTOŽE NA NÁHODY NEVĚŘÍM.
Když si uvědomíte, jaká je pravděpodobnost toho, že zaměníte písmenko za jiné a navíc souhlasí i číslice ,která byla za NICKEM je stejná, uvědomíte si, že tady jde o nějaké hrátky osudu.Šrouby a matice.

2. dubna 2012 v 21:21 Fejetonky

Nikdy jsem neměl zapotřebí vypínat rozhlas snad jen někdy, když omylem zahráli dechovku, kterou já nemusím.Hraje mi v kuchyni jako kulisa, kterou podvědomě vnímám.Člověk si nepřipadá tak opuštěný.Jenže a je tady to jenže, se stala taková věc.Nějaký primitiv napsal refrén, ve kterém jsou šrouby a matice a znovu a znovu.Deset krát za den.Snad v tom refrénu není podprahově zabudována reklama na nějakou pitomost. JÁ zjistím, že ji velice nutně potřebuji k životu, půjdu a koupím si ji.Takže teď se mi převracejí v hlavě šrouby a matice a pomalu tam vládne chaos, protože se pomíchaly a nepasují do sebe. Vzkaz pro rozhlasové diskžokeje.Tak to ne.... JÁ VÁS VYPÍNÁM A ZAPÍNÁM SI BOŽSKÉ TICHO, které občas přehluší projíždějící tramvaj, která mi však nenechává v hlavě ozvěnu.
Co to na nás zkoušíte blbečkové???