Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Leden 2012

Tak jde čas 1974

17. ledna 2012 v 23:15 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....
Femme fatalle one ....................Svatba a čundr

Kamarád

16. ledna 2012 v 20:08 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště

Kamarád je někdo, komu se můžete svěřit se svými problémy.
Přítel je někdo, komu se můžete svěřit se všemi svými problémy.
Smrt je něco, co vaše problémy vyřeší..Vánoce 1964

16. ledna 2012 v 19:00 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....

Štědrý večer v panelákovém bytě začal rybí polévkou.Matka smažila řízky a její manžel kapra.Dodnes ji děkuji za to , že nepřenesla svojí nechuť k rybám na mne a překonala se natolik ,že když jsem byl malý štítivě brala do rukou kyselou rybu a dávala mi ji do úst.
Seděli jsme u dvou stolů já a sestra u jednoho a matka s otcem a miminem u druhého.Večeře do nás padala rychlosti u nás nevídanou.Čekali jsme až se ozve signál .Z předsíně zaznělo cinkání zvonečku znamení, že Ježíšek profrčel kolem ve svém kočáru plném dárků.Všechny ty balíčky s ponožkami a tričky mne nechávaly chladným,Můj zrak rozjasnila až trilogie od Julese Verna, kterou poslala moje babička z otcovy strany.Zřejmě nepochybovala o tom, že jsem její vnuk i když genetické testy v té době byly jen v knihách o sci-fi.Teprve poslední krabice rozjasnila mé oči.Vláček od firmy Piko .Stará lokomotiva se dvěma vagonky,baterie a reostat to bylo něco v té době úžasného.Dokud jsem si hrál jen tím,že jsem jezdil kolem dokola po kolejích v kruhu tak to bylo dobré.Teprve, když jsem začal přemýšlet proč se vláček na kolejích pohybuje začalo být zle.Moje zvídavá duše mi našeptávala, abych se podíval proč tomu tak je. Jednoho dne ,když jsem byl sám doma,začal jsem pomoci šroubováku a nože zkoumat vnitřnosti lokomotivy.Jak to dopadlo, to si dovede každý chlap představit.Bylo to, jako když holka utrhne hlavu své oblíbené panenky.Jen jsem nechápal proč fotr tak zuřil, když se vrátil z práce domů.Teprve po létech, když jsem kupoval dárky pro svou dceru jsem pochopil, že si otcové v dárcích prodlužují své dětství.Okovy

16. ledna 2012 v 17:56 | Johanz z Mallevilu |  Jája a Já

Po trýznivém dni, kdy moje manželka odjela k dětem(rodiče již nežijí) prý navždy a Jája tak trávila svůj malý triumf, že nad ni zvítězila jsem dostal opět dvě ťafky.


Ráno ve dveřích, když jsem od ní odcházel a zapomněl jsem si vzít klíče mi řekla:

"Nezapomeň si tady klíče"a dodala "Než ti je zase vezmu."

Druhá ťafka byla, když mi na moji SMS:

"Myslím na tebe sluníčko moje." Odpověděla....

"Taky na tebe myslím a bohužel i na to, že si musíme promluvit, nejde mi to stále do hlavy co vše jsi své ženě o mně řekl a kdo ví jakým způsobem:-(

Místo aby slavila svůj malý triumf, že se dokázalo, že jsem své ženě o ni řekl ,začala řešit, jak jsem ji o ni řekl.Přemýšlí a vrtá ji hlavou co jedna žena řekla v rozčílení do telefonu druhé ženě.

Tak jsem si opět přizval na pomoc karty a vytáhl jsem si TAROTOVOU kartu na Jáju.

OKOVY

Stejně jako: 24. prosince 2011 v 13:43

Pravděpodobnost, aby vyšla stejná karta na otázku stejně položenou .Je podle teorie pravděpodobnosti někde u hranice s mnoha nulami.Nakonec každý si to může zkusit.

Takže nezbývá, než brát tuto kartu, jako vážné varování......

Jsem na prahu šestého decenia a nemám náladu ani chuť řešit problémy samiček.
Užil jsem si toho s Natálií až až, než jsem pochopil, že ženy nebudou spokojené NIKDY.
Dosáhnou svého vítězství a ihned otevírají nové fronty, na kterých bojují svými ženskými zbraněmi.
Nepochopí, že muž je tvor křehký a snadno zranitelný na jedné straně a na druhé straně......


Smutek 2.

16. ledna 2012 v 14:37 | Rebeka 2010-11-16 23:56 |  Rebeka


Momentální stav duše ...nevím ....zítra to bude jiné ...
Znáš ten pocit, že jestli se v tvém životě nestane něco, co ho změní, tak se asi zblázníš..???
Poslední dobou mě všechno nutí přemýšlet, o všem o životě který vedu, o hodnotách, které ctím a tom jaký je vlastně můj cíl, kam chci dojít, co chci dokázat a co v životě vlastně hledám. Poslední dobou se cítím tak nějak beznadějná. Nevím jak to popsat, cítím, že něco dělám špatně, že jsme na něco zásadního ještě nepřišla. Jen vím, že to "něco" je něco, co mě drží v téhle beznadějné životní situaci. Připadá mi, že cokoliv dělám je špatné a bezesmyslu.
Mám v životě postavené nějaké cíle a hodnoty asi jako každý v životě, ale nějak jsem ještě nepřišla na to jak podle nich žít. Lídé kolem mě říkají,že mi závidí, to jak vím, čeho chci v životě dosáhnout a vím přesně, co nechci. A jdu si za tím, ale mě připádá, že všechno dělám špatně...
znáš ten pocit..taková ta věčná bezneděj všedních dnů...a ty nevíš , jak se z ní vymanit. Takovej ten pocit, že když se, co nejdříve něco nestane...tak se asi zblázníte. Že Vás musí něco nakoupnout, aby jste si uvědomili, co musíte udělat nebo naopak,co nesmíte dělat. V takové situaci se teď nacházím a věřím, že je nás víc, těch kteří tápou a hledaj se a potřebují akutní změnu.
Celej život něco hledáme, poučujeme se ze svých chyb, abychom mohli udělat další chyby, z kterých se můžeme poučit. Pořád dokola hledáme odpovědi na otázky, zjištujeme jak nejlépe žít, ale jen mě napadá......můžeme někdy žít úplně nejlépe..?????
Jde to ..??? Být se sebou maximálně spokojení..? Já se teď ocitám v situaci, kdy si myslím, že to nejde....
Nějak mě unavuje hledat nejlepší způsob jak být štastná....protože to je možná to, co způsobuje to, že nejsem štastná. Ta věčná nespokojenost, ta touha být lepší a lepší. Možná to je ono, co mě drží u toho dna, ze kterého se neumím odrazit...
Tak se měj ....ať se ti zítra daří..nebo vůbec ať se máš jak chceš ....

Horoskop 2012

14. ledna 2012 v 19:58 | Dagmar Kludská |  Esoterika
Lev

CO ČEKÁ LVA V ROCE 2012
Pro člověka narozeného ve Lvu je to rok pozitivní, tvořivý, pestrý, ale také náročný. Mnoho záležitostí bude vyžadovat bystrost a pozornost. Lvi narození mezi 23. 7. a 2. 8. dosáhnou lepší výsledky s jasnými postoji a plány. Lepší výsledky se dostaví spíše díky trvalé snaze než z důvodu přehnaných ambicí a přílišného plýtvání energie. Jedincům, kteří jsou ješitní na svůj zjev, nepostačí pouze osobní kouzlo, ale budou muset s sebou pořádně hodit. Lvi narození mezi 3. a 12. 8. mohou očekávat zajímavé nabídky, které je však nutné předem ověřit. To znamená více promýšlet každý krok. Ve vztazích se mohou objevit menší trhliny, které se při dobré vůli dají řešit. Lvi narození mezi 13. a 23. 8. se budou zřejmě potýkat s nečekanými změnami. Nemělo by vás překvapit zpoždění různých událostí a rovněž doplňování znalostí, absolvování školení nebo rekvalifikace. Ve finančních záležitostech se nedoporučuje příliš hýřit, spíše šetřit, myslet na zadní kolečka. Kdo hledá práci, neměl by jen pasivně čekat na možné příležitosti. Pouze rozhodnost a obnovená snaha povedou k potěšujícím výsledkům tohoto roku. A hlavně se naučte dělat kompromisy!Woodu

12. ledna 2012 v 22:15 | Johanz z Mallevilu

Mozek se chtěl zavařit a srdce vyskočit s těla.Den za dnem se moje láska ztrácela v nánosech slov, které používala k přesvědčování, že za všechno můžu já.Její touha po zážitcích byla nasycena a se mne zbyla jen prázdna skořápka.Nevěřil jsem, že je možné tak nenávidět.
Zrůda není nic jiného než zrůda.Tak, jak to řekl, její manžel, když jsem ho navštívil.Pane utíkejte od ni dokud je čas.
Kilometry ubíhaly před automobilem a ani defekt na obrubníku neochladil moji touhu po pomstě.Člověk, který miluje doopravdy a je zrazen, umí nenávidět.
Chodím kolem jejich oken s dlažební kostkou a škube mi v rukou.Přece jen nakonec strach a slušnost, (kdo ví čeho bylo více) zvítězily.Dennodenní SMS-ky a potom dlouhé odmlky trhaly mé srdce na cáry.Představoval jsem si v duchu, že ji unesu na nějaké opuštěné místo, kde ji přivážu ke stromu a potom si vezmu život.Jistě by ji prospělo být na chvíli s mrtvolou člověka, kterému rok tvrdila, že je její druhou největší životní láskou.Nakonec zdravý rozum zvítězil a nastoupila magická praxe.Woodu.
Aby Woodu fungovalo musíte mít předmět darovaný z lásky, nebo nějakou osobní věc.Gumový lvíček darovaný na vánoce posloužil dobře.Špendlík zabodnutý do pravé přední tlapky zajistil, že moje drahá nenáviděna milenka upadla a zlomila si tříštivě zápěstí pravé ruky no a to je pro člověka, který se živí pomoci jemné motoriky nepředstavitelně omezující.Pomsta, ale nepadla na úrodnou půdu, protože po vyléčeni si má bývala přítelkyně pomoci inzerátu začala hledat novou oběť.

Vše, kromě faktů, v tomto povídání je smyšlené.

Pozemek

6. ledna 2012 v 17:01 | Johanz z Mallevilu |  Nezařazeno

Územní plán

Před dvaceti léty mi paní V. tehdy autorka územního plánu v naší obci na mou žádost, aby zahradu zařadila, jako stavební pozemek, přímo řekla a teď cituji"Co z toho budu mít já"Byl jsem v té době plný ideálu z nově vznikajícího systému nevěda, že někteří v něm již dávno žijí a nepochopil jsem, že to je žádost o úplatek.Na můj dotaz proč moje zahrada není zařazena, jako stavební, odpověděla, že tam je biokoridor.Snad aby ty žáby, které tady jsou v hojném počtu jeden pár na kilometr čtvereční, mohli migrovat přes silnici a kolejiště k přilehlé skále.
Další uzemní plán opět vynechal můj pozemek alespoň tím, že byl ponechán, jako zahrada a já bych musel žádat o vynětí ze zemědělského půdního fondu,Tragedie v zemi kde tisíce hektarů orné půdy bylo zastavěno logistickými budovami sklady velkosklady a prodejnami velkými jako Václavské náměstí.
Přirozenou hranici obce je potok a tak se můj pozemek zelenal mezi jinou barvou vyznačenými stavebními pozemky, jako ostrůvek klidu, ale bez Finanční hodnoty.Žáby které už opustili toto nehostinné místo dávno spaly v bílé knize ohrožených druhů a paní V. už mezitím stačila změnit jméno i opustit manžela.Práce ji zůstala a tak další územní plán prolomil hranici potoka a dostal se do zátopového pásma o kterém tvrdila, že i můj pozemek je v tomto pásmu ač při tisícileté vodě zůstal šest metrů nad zatopenou loukou na druhé straně potoka.Teď se to už nedalo okecat žádnou migrací ohrožených druhů a můj pozemek se konečně na územní mapě octl uprostřed stavebních parcel...jen by mne zajímalo, jak se mému sousedu podařilo tuto zarputilou obhájkyní předpisů přesvědčit, že biokoridor už není zapotřebí a zátopové pásmo přestalo existovat.Muselo to být hodně drahé, ale když si představíte, že rozdíl činí sedm set korun za metr čtvereční tak kdo by dnes nepustil chlup, když škrtem pera získá minimálně tři miliony....pokud najde kupce..

Vše kromě faktu v tomto povídáni jsou domněnky.


2. Velekněžka...Neznáma budoucnost

6. ledna 2012 v 7:01 | 6.1.2012 pro Jája.... |  Tarot Draků
2. Velekněžka

Neznáma budoucnost.

Kouzelnice udělala další důležitý krok na své cestě růstu: zasvěcení do zodpovědnosti pravého mága.Jako velekněžka se naučila,že je zodpovědná za všechna kouzla , která jako mág udělá. Stojí téměř uprostřed mezi draky Světla a Chaosu, snaží se zachovávat dokonalou rovnováhu, aby kouzelnické znalosti, duchovní růst a život sám byl natolik pozitivní a oproštěný od negativních lidských emocí, jak je to jen možné. Je zde rostoucí porozumění pro potřebu bohyně i boha ženského a mužského neboli pozitivních a negativních energií.Půlměsíc na jejím čele symbolizuje cykly života, kterými musí svět projít. Hůl je zakončena malým osobním drakem, symbolem spojení kouzelnice s Jinými světy a jejich energiemi.Přestože pohledy do budoucnosti v kouli mohou být překvapivé. Velekněžka čelí pravdě s klidem a vnitřní moudrosti.Cítí sílu draků všude kolem a opírá se o jejich dávné vědění a vedení.


Skryté vlivy se týkají práce; budoucí proces formování neni ještě dostatečně určený, a tak se nedá plně předpovědět .Do cesty se vám dostanou mystické vědomosti a praktické informace.Tato fáze vašeho života je vhodnou dobou pro praktická cvičení rozvíjející intuici a jasnozřivost, snažte se o větší introspekci, nahlížejte do svého nitra. Jde o skvělé pro vytyčení nových cílů nebo upřesnění těch starých.

Komentáře.

5. ledna 2012 v 22:37 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště
Pro Evu ...To je ze starého blogu a vůbec se to netýka tebe...komentář se týká starých věcí a jen jsem ho našel na starem blogu a vložil do nového...Tak ještě jednou Tvé komentaře se mi líbí Evo jen tak dál.

Hodnocení(komentáře)člověka,
který nezná SOUVISLOSTI a sám v životě nic nedokázal,
nemá žádnou hodnotu ani vypovídací schopnost.

První jizva 1957

5. ledna 2012 v 22:26 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....
První jizva 1957

Mariánské hory v zimě 1957 sténaly mrazem.Velký kabát téměř až na zem, přešitý z vojenského sukna mne hřál a já cupital vedle svého dědy,který tlačil dvoukolák směrem k dnešnímu FUTURU, kde byla v té době halda dolu Šverma.Vybírali jsme z hlušiny uhlí, aby babička netrpěla zimou.Uhlí bylo dostatek, protože v té době ještě nebyl takový tlak na teplo a lidem stačilo vyhřívat jen jednu místnost.Po návratu mne zanechal děda svému osudu před domovními vraty a odešel na jedno orosené do KRUPY, jeho oblíbené hospody.Potuloval jsem se po čtvrti zcela bezpečně, protože až na tlupy malých ROMŮ tehdy se jim říkalo cikáni, nehrozilo nebezpečí od pedofilu ani dopravy.Jako hyperaktivní dítě jsem co chvíli něco vymamlasil a největším nebezpečím jsem byl já sám sobě.
V mezeře mezi domy za okapovou rourou, která ústila na chodník se něco zalesklo.Sáhl jsem do skrýše a za hrdlo vytáhl láhev prazvláštního tvaru.Byla tmavě modrá s dlouhým hrdlem, na kterém byl patentní uzávěr.Láhev byla prázdna a přes ni byl svět pohádkově modrý.Modré domy,modré tramvaje,modré mraky,modří lidé.Když jsem se dost vynadíval na modrý svět,začal jsem přemýšlet co dál.V té době ještě byla voda jen v místech k tomu určených a každý kdo v domě bydlel si musel pro vodu zajít do mezipatra a nanosit si ji do bytu.Otočil jsem mosazným kohoutkem a natočil vodu až po hrdlo láhve.Uzavřel patentní uzávěr,zkontroloval jestli je taký modrá a láhev odložil na tajné místo za okapovou rouru.V té chvílí na mne babička zavolala z okna, abych zašel pro dědu do hospody a přivedl ho k jídlu. Já pod dojmem důležitosti tohoto úkolu jsem na svůj poklad zapomněl.Odpoledne, když se již slunce chýlilo ke spánku jsem si na láhev vzpomněl a šel ji zkontrolovat.Vsunul jsem ruku do otvoru a v tom mne láhev kousla.Nevydržela tlak vody změněné v led a při lehkém dotyku praskla.Tři stehy na pravém prostředníčku již nejsou vidět, ale jizva ano.Tak jsem se naučil, že i předměty mohou být nebezpečné.Pán doktor sice říkal babičce, že jsem chlapík a při šití jsem ani nemrkl, ale ona se přes to zlobila.Tantra.

5. ledna 2012 v 22:20 | Johanz z Mallevilu |  Poradce mladého muže....

2011-03-10 07:31:24|V naší civilizaci je sexualita hluboko pod svým potenciálem.|Tantra|


Kontemplatívní( rozjímavá,hloubavá,přemítavá ) sexualita umožňuje spontánně vnímat náš vztah k vesmíru.Skutečná"technika"milostného aktu nemá primární důležitost,protože zde není žádný cíl,který by měl být dosahován.Při tomto přístupu jsou muž a žena spontánně na cestě sebe-objevení,aniž by předem něco předpokládali nebo očekávali,ale vášnivě prožívají to co existuje v přítomném okamžiku.V naší éře vysokých rychlostí je jediným technickým požadavkem mít DOST ČASU.Tím je myšlen nejen čas ,který je měřen v sekundách,hodinách,dnech atd.,ale hlavně psychický atribut(který by mohl být nazván stupňěm dokonalosti),který dovoluje událostem ,aby nastaly ve svém čase,vnitřní rytmus ,který určuje postoj beze spěchu.Toto je základní a zásadní postoj,bez kterého je duchovnost nemožná.\Obvyklý postoj k sexualitě je uspěchaná,násilná událost,při které je žensky orgasmus poměrně vzácný a předčasné pohyby urychlující mužovu ejakulaci časté.TANTRICKÝ a TAOISTICKÝ způsob nevměšování-se a ne-zaplétání-ega dovoluje nekonečnou výměnu lásky a zpomaluje mužovu ejakulaci až k bodu vymizení.Tento přístup je mnohem snadnější pro ženy,díky jejich v zásadě pasívní receptívní přirozenosti.Jakmile si však člověk zvykne na tento duchovní postoj k sexualitě,může libovolně prodlužovat akt milování,čimž dovoluje ženě nejvyšší možný stupeń uspokojení a naplnění společně s velice rychlou a hlubokou cestou k sebe-objevení a osvícení.

Pokračování....Učnovská zkouška

5. ledna 2012 v 22:16 | Johanz z Mallevilu |  Pozdravy z minulosti....

Napětí stoupalo ze dne na den a pot netrpělivosti a strachu byl cítít celým učilištěm..Ne všichni jsme měli praktické zkoušky v jeden den a mi dva kamarádi z pokoje na internátu se dostali do jiné skupiny než já .
Měli zkoušku z praktického cvičení na stavbě nové hospodářske budovy hned vedle ubytovny.
Dušan největší pako na světě hned po Enšpiglovi a Vlaďa můj spolužák z devítiletky.Zkouška začala v osm hodin ráno a až do svačiny se nic zvláštního nedělo.Mistr zavelel, aby oba mi kamarádi přenesli velkou tabuli překližky na druhý konec rovné střechy.Dušan uchopil překližku za přední a Vlaďa za zadní konec.
Dušan určoval cestu a Vláda šel po slepu, protože mu výhled zakrývala překližka.Ani jeden ani druhý se nepodívali pod překližku a vykročili kupředu.Najednou Dušan ucítíl, že Vláďa překližku upustil a ona se mu vytrhla z rukou a odřela mu nohy.Ještě než se otočil, začal láteřit.Když se jeho hlava obrátila, slova mu zamrzla v ústech. Vlaďa zmizel, jako kdyby ho unesli ufouni.V jeho ptačím mozku to vyvolalo velké zděšení.To už ale přiběhl mistr, který viděl co se stalo a zároveň se ozval z výtahové šachty řev
"Ty debile já tě zabiju"
Naštěstí byla výtahová šachta o patro níž přepažena dřevěným bedněním a tak kromě několika bouli a úleku se nic nestalo.Večer jsme se společně opili a Dušan musel zaplatit celou útratu i když za to nemohl.

Užij si.

5. ledna 2012 v 21:09 | Jája |  Jája a Já
Život je krásný,, ale někdy dokáže být pěkně tvrdý....Zamračený


2011-02-22 08:52:10

Zdeníku

tak se schází den se dnem a také odchází...tak jako únavu zaženeme nočním spánkem, tak myslím stále jen na Tebe.
Každé ráno kdy se probouzím a uvědomuju si situaci v které se nacházím...jsem tu a můj milý, kterého jsem poznala a myslela, že mi vstoupil do života konečně muž, který mě obdaruje láskou a štěstím není se mnou, když je mi smutno, kdy si chci jen povídat a smát se a třeba se i milovat...mazlit...zlobit...pak přijdou situace životních zkušeností druhých...buď ráda jak to je, užívej si....co to je....?? .ALE vždyť já to vlastně slyším a čtu od něj stále....UŽÍT SI....je to jen.. fráze v životě??co to vlastně znamená??myslíme tím oba i ostatní to stejné????a co vlastně chceme...být šťastní a spokojení, být milováni, být chápáni...aha...být chápáni, to mě zarazilo....chci abys mě pochopil Zdeňku, mou lásku k Tobě, mé potřeby, mé zoufalství, mou samotu...chápu, ale já sama sebe???
Za tu řadu let jsem si zvykla, že to zvládám..třeba vší silou
na úkor své "nespokojenosti" ...nějak jsem si zvykla a uvěřila, že tak to má být, víc si nezasloužím, vždyť jsem vlastně spokojená....nač mít problémy, které mi nědělají dobře a slyším je ze všech stran..Ne já jsem nikdy nechtěla nic a nikho za každou cenu......ani jsem vlastně nehledala, věnovala jsem se svým povinnostem, které jsem si nabírala a nabírala až....jsem si zase zvykla??
A najednou začnu věřit na náhody..prý nic ale není náhoda....tak co to bylo...trest??? PROČ??? Já se snažila neubližovat, tak proč mi zase hází "vesmír" do života potíže a smutek spojený s láskou??????
Slovíčko KDYBY......máš štěstí Zdenečku, že ses naučil a dokážeš být "neodolatelný"....jenže holka jako já za nějakou chvíli zjistí, že je to JEN....pěkná hra s láskou...a já chci víc...i když nevím zda bych to zvládla, už jsem si vlastně odvykla za ta léta a víš sám, že mým životem probíhají stálé povinnosti, které nehodím na nikoho jiného....
Spousta žen by byla asi opravdu z Tebe unešená a braly by Tě za "každou cenu"...navíc je to pohodlné, manželka se stará, ty děláš vše proto, aby jsi měl klid a milenka se má vlastně báječně
...jen JÁ NE
Myšlenky se toulají stále u Tebe....u mého milého, který mě vlastně zradil a já neumím odpouštět.....přesto nevím co to je, ale je mi bez Tebe smutno, prázdno a těším se na chvíle kdy budeš moci přijet, na směny Tvé ženy, které nám pomáhají se vidět a být spolu...jak je to pro mě někdy až ponižující...a přesto Tě miluji Zdeňku...nejhorší je, že nedokážu pojmenovat proč,,,cítím se ublížená....nebudu vyjmenovávat povrchnosti, že jsi na svůj věk hezký - stejně si to o sobě myslíš a zakládáš si na tom
.....byl jsi obdarován hezkou mužnou postavou, naučil ses vyloudit krásný úsměv a líbat se s Tebou je....nádhera, jako pro někoho milování...jenže MY víme, že naše líbání je pouhá vzrušující předehra a pak přichází to co mnozí v životě ani neprožijí milování
Nedovolíš mi nic řešit a proto už dál nebudu polemizovat,protože jsem už od Tebe slyšela mnohokrát, že neděláš nic špatného.............nevím co bude..............Ty půjdeš vždy dál svou cestou kdy Tě naplní vztah milenky....já bych se stáhla opět zpět do své samoty protože zase věřím o mnoho méně.
Jsem ráda, za každou chvíli kdy můžeme být spolu a nenávidím tu opačnou část kdy odjíždíš domů...jak dlouho to tak bude ještě fungovat?
Až nebudu schopna zvládat, že jsem stále ta druhá i když snad pro Tebe v něčem první a jediná

Miláčku...stejně nevím co jsem Ti chtěla tímto dopisem naznačit...jsou to mé hlasité myšlenky..................mám tě ráda snad Tě ještě stále i miluji po našich \ pádech, ale byla bych potěšena, že si mě pro něco vážíš..ty víš jak to myslím

dobrou noc můj milý Zdeníku

Tvá lasenka Jajenka


Krytí

5. ledna 2012 v 20:37 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Den se táhne, jako když teče včelí med ze sklenice.Pesani přepočítávaji andělíčky a škubou při tom nohama, jako chrti na dostizích.Naběhají ve spánku více, než polykač kilometrů Emil Zátopek.Happy je připravená ke krytí a hned, když se probudí začne šmejdit kolem REXE, kterého si jindy ani nevšimne.Je pro ni, jako vábnička plná přírodních pachů.Opačně je to stejně a kdyby byl Rex muž a ne pes napsal bych, že mu touha, z gatí čouhá.
Musím Happy střežít bedlivým okem otce hlídajícího své dospívající dcery, aby mu je nesprznil nějaký potulný obejda.
Je jich tady tolik, jako by jaro už propuklo.U sousedový feny v kotci na zahradě bývá obvykle i několik kňučících nocležníků.Kdyby se podhrabali byla by tam tlačenice, jako v armádním bordelu o přestávce mezi boji.Jediný problém by byl určit rasu pro placení alimentů,ale s tím si příroda problém nedělá a lidé na to mají genetiku....


Transformace

5. ledna 2012 v 20:24 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky


Transformace slunečnicových semínek na calvados.


Venku za okny příroda pochrupuje, přikrytá bílým příkrovem prašanu a já dávám ptáčkům do krmítka slunečnice.Odvděčí se mi tím, že na jaře budou zpívat kolem mého domu a ne někde sousedům.
Také sezobnou všechny housenky, které objeví zakuklené pod starou zkroucenou kůrou.
Pravda číčák, některé neopatrné sýkorky sezobne svými drobnými tesáky, ale to je daň za pohodlí plné misky.
Na podzim porostou krásná jablka plná jablečného moštu, který po transformaci zvané "PATLAMO PATLAMO"(podle pohádky císařův pekař pekařův císař) se přemění v čirou kapalinu, podobnou pramenité vodě, ale se sílou, jako při výdechu tříhlavé saně.To přece stojí za trochu slunečnicových semínek.


Zázrak???

5. ledna 2012 v 20:17 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika
2011-02-16 12:34:04
Podle skutečné události napsal Johanz


Leží už pět let po nezdařeném pokusu o sebevraždu na penzijním lůžku.Před dvěma lety překročila padesátku.
Oči vyvrácené ke stropu místnosti pozorují neviditelnou pavučinu.Z úst ji vycházejí jen nesrozumitelné a neartikulované skřeky.Potravu přijímá z injekční stříkačky a vyměšuje jen do pleny.Naprostá nehybnost.Pět let se odehrává ve vyhublém těle zápas o přežití.
Být či nebýt,rozhodují hluboká zákoutí někde v neprobádaných zákrutech mozku.Žít či nežít to je otázka.Miliardy pokusu uvést tělo opět do provozu.Miliardy pokusu sepnout v hlavě ten správný kontakt.
Dnes odpoledne se to podařilo.Ty z(a)tracené elektrické impulsy našly správnou cestu.Klientka otevřela oči a podívala se na své staré rodiče, kteří seděli u lůžka.Její první slova byla."MÁM HLAD"

Dodatečné informace:
Z minuty na minutu je klienta schopna se posadit mluvit a přijímat potravu.Při zmínce o kostelu a zázraku prohlásila:"Co bych tam dělala?"Nebudu přehodnocovat svůj postoj ke kataleptickému stavu a připojení k přístrojům.
Myslím, že za těch pět let to byla procházka všemi zákoutími pekla a nechci, aby mne v tomto stavu udržovali,ale zázraky se dějí i kolem nás.Do Kateleptického stavu upadla opět po třech dnech "normální existence"a je v něm dodnes.Že by přece jen ROUHÁNÍ.To už nechám vašemu uvážení.Jiste je že v mozku jsou přepínače o kterých nevíme co můžou spustit.

Chaos.

4. ledna 2012 v 22:46 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště
Nejsem žádný velký myslitel, ale když o něco jde, jak říká Bobo umím to vysvětlit.To potěší obzvláště, že její atestace mne ve vzdělání nechávají daleko pozadu.Občas mne něco napadne, jako v tom předchozím příspěvku s TELEPATIÍ to co jsem napsal na konec.Dám to tedy do svého KMETOVIŠTĚ.

V éteru opět vládne klid plný chaosu,
který nemá žádný viditelný řád,
pochopitelný lidským rozumem
a přesto už funguje miliony let.Telepatie.

4. ledna 2012 v 15:29 | Johanz z Mallevilu |  Jája a Já

Místo.....Tesco Ostrava Poruba.
Datum...4.1.2012
Čas.......12:00...cca
Věc.......Telepatie
Kdo.......Jája a Já

Cca 12:00
Procházím mezi regály v Tescu a najednou mne přepadá tak intenzívní pocit její přítomnosti až to fyzicky cítím kolem žaludku.Už už sahám po mobilu a že ji napíší, ale potom tuto myšlenku zaháním.Už je to tři dny co jsem napsal, že toho mám dost.

Přejíždím do Globusu a když beru vozík kouknu na displej mobilu.

12:00 Jája
Jsi v Tescu?Sám?Jsem v autě.

12:12 Jája
Tak nic

12:32 Já
Proto jsem měl tak intenzivní pocit, že jsi blízkoZamračený

12:33 Já
Bylo to šílené.

12:34 Jája
Nepotkala jsem tě nikde v Tescu.Tak jsem pak chvíli po sms počkala v autě.

12:36 Já
Fyzicky jsem tě cítil.

12:37 Já
Asi jsi viděla moje autoZamračenýJá věděl že jsi blízko.

12.45 Jája
Ano viděla jsem auto.Jela jsem s Lidlu do Tesca i do lékárny.

12:47 Jája
Měla jsem strach tě potkatZamračený, ale pak jsem obešla kolečko jestli tě neuvidím.

12:52 Já
MOC MI CHYBÍŠ

12:52 Jája
ZamračenýNemůžu

12:57 Já
ZamračenýJá VÍM

14:48 Já
Pořad PŘEMÝŠLÍM, jak je to možné,že jsem tak intenzivně cítil tvojí přítomnost JÁJO...14:59
V éteru opět vládne klid plný chaosu,
který nemá žádný viditelný řád,
pochopitelný lidským rozumem
a přesto už funguje miliony let.Boty.

4. ledna 2012 v 14:45 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Nové boty na motocykl se mi odíraly velice rychle .Jízda na motorce má svá specifika a jedním z nich je, že aby jste nespadli musíte při zastavování položit nohy na zem.Řekl jsem si, že si boty dám podbít.V opravně obuvi umístěné v Ostravském Globusu mi pracovník vyšel vstříc a řekl mi, že to bude hotovo dřív než skončím nákup.Proč né? Nabít podkůvky znamená dvě minuty práce a navíc nebylo třeba ani nic brousit a podkůvky pasovaly přesně na ošlapanou část bot.Trochu mne sice zarazila cena cena, kterou si řekl za práci.Dvě stě korun.To je tak asi 6000 kč za hodinu práce a navíc moje radost netrvala příliš dlouho a podkůvky přibité obyčejnými hřebíčky s kulatým profilem nevydržely ani první jízdu motocyklem a podkůvky jsem ztratil.
To bylo před sezonou a já už to neřešil a až před vánoci jsem boty zanesl k obuvnici do objektu Panoramy v Ostaravě Porubě a nechal jsem si boty opravit.Obuvnice podpatky seřízla do roviny a sešlapanou část nahradila novou.Na tuto novou část mi NAŠROUBOVALA podkůvky.Prostě profík každým coulem.Cena JEDNO STO KORUN....

Rezime: V Globusu už opravnu obuvi zavřeli a opravna obuvi v Panoramě je pořad plná.Nevím, jak se ten systém jmenuje možná kapitalismus s lidskou tváří, ale jisté je že příště se pokusím zaplatit opravu bot domácími vejci.

Světlo na konci tunelu.

3. ledna 2012 v 12:59 | Johanz z Mallevilu |  Povídky

Vidím světlo NA KONCI TUNELU.Někdo mne chytá za hlavičku a cítím bolest, otevřu ústa a vdechnu vlahý vzduch plný podivných pachů.Do úst mi proniká nějaká podivná tekutina zvláštní chuti.Docela mi chutná a tak rychle polykám, abych ji měl co nejvíc.Už se těším na další.Vypozoroval jsem, že když začnu křičet tak se hned ta dobrůtka objeví.
Cítím kodrcání a houpání a před očima se mi zjevují různé obličeje.Některé vícekrát jiné méně.Vydávají podivné zvuky, jako ťu ťu ťu nebo ňu ňu ňu.Později některé identifikuji, jako svou maminku, která mi pěkně voní a dědu, který smrdí jako popelnice, tabákem.
Nejdříve lezu po čtyřech později po dvou a sahám na věci,které nejsou vždy pozitivně naladěny.Jedna taková láhev plná zmrzlé vody mne kousla tak, že jsem byl hned celý červený.Po cestě jsem narážel i na věci, které nekousaly a když tak jen málo.Třeba různé kamarádky, které neměly mezi nožkama čudlík,tak jako já a když čuraly, tak si k tomu musely vždy hačnout.Později to už mi bylo téměř patnáct roku jsem zjistil, že se jim říká ženy,holky,děvčata.První polibky mi otevřely okno do světa zcela jiných hormonu, než dosud a tak jsem toho využil , že jsem zplodil jednu dceru, která potom se mnou kráčela ruku v ruce cestou za lepším životem.Tak to šlo krok za krokem vyučení ,průmyslovka, manželství, první milenka, druhá milenka, živnost,první vnuk, druhý vnuk,poslední milenka a už je to tady.
Někdo mne chytá za hlavu a nohy .Cítím teplo návratu. Opět vidím světlo NA KONCI TUNELU.Řítím se unášen proudem vzduchu.Najednou je všude plno světla a já se pomalu unášen větrem, snáším na místa, kde jsem celý život žil a hledal cestu.
CESTU ZA LEPŠÍM ŽIVOTEM.
P.S. Teprve tady vysoko nad zemi poletujíc společně s ostatními jsem pochopil, že CESTA JE CÍL

Poslední večer...2010-09-18

2. ledna 2012 v 14:56 | Johanz z Mallevilu |  Jája a Já

2010-09-18 10:13:00 Jája POSLEDNÍ VEČER.


Večer s Jájou
Ženy jsou jiný živočišný druh a já dodávám slovy SAUDKA, že porozumění mezi mužem a ženou je vzácnou souhrou desítek vzájemných podobností.

SMS:18.01
CHCEŠ BÝT VEČER SÁM?JAJA

Sedá si na sedadlo spolujezdce s úsměvem, který je na jejích rtech vidět čím dál tím méně.Bez polibku.Jedu směrem k Shoping parku a tam se věnujeme činnosti, která je zajímavá a voňavá.Zkoušíme parfémy.
Chanel N-5
Vůně dámy.Vůně.která i po desetiletích neztratila na smyslnosti a přitažlivosti.Konečně ji dokáží identifikovat.Líbí se mi, mám rád smyslné vůně ,ale nerad je cítím v tramvaji.Tam jsou vhodné vůně jako je řada Ange od Givvendy.
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že přichází krize.
"Chceš jet domů ,nebo nejdříve něco sníme."
Ptám se.
"Sníme"
Pizzerie hučí pátečním večerem a pilní trubci utrácejí svůj týdenní žold s včelími královnami.Každá si nějakého trubce najde...umí to ...je to dar, který jim dala příroda do vínku.
Žertujeme s číšníkem o cenách pokojů, které jsou uvedený v hodinách a já se ptám jestli ,když by jsme šli na pokoj tři ,dostaneme množstevní slevu.Uvolněně se smějeme a těšíme se na pokračování večera.
"Nemám ti uhnout?"
Ptá se mne Jája, která si myslí ,že si prohlížím ženy, které sedí za ní.Obracím se opačně a dávám si nohu přes nohu.
"Proč sedíš ode mne tak daleko?"
Připomínka mezi sousty vynikající Pizzy,která mi pomalu hořkne v ústech.
"Proč nic nemluvíš?"
Její rty už jsou zase sevřené.
"Protože každé slovo, které řeknu je použito proti mně."
Pokouším se zachránit situaci vtipkováním.Bez úsměvu.
Zaplatím.Číšník, který byl před tím u našeho stolu rozesmáty ,vycítil změnu nálady a tváří se neutrálně.Ještě v autě na křižovatce se rozmýšlím asi tři minuty kam mám stočit volant ?Jestli do postele, nebo do samoty?
Samota zvítězila a odbočil jsem doprava směřujíce k domu ,kde na Jáju čeká jejich osm koček a kocouru.
"Vezeš mne domů?"
Ptá se Jája přiškrceným hlasem tušíc, že se něco nenapravitelně po.....lo.Neříkám nic .
"Neblbni prosím"
Pojedeme k tobě, aspoň ještě naposled."
Prosí Jája myslíc si, že je to vtipné.
"To nemá cenu"
Říkám já.
Bere si kabelku a se slovy já nechci domů odchází.
Je mi to líto, ale cítím úlevu.


2010-09-17.... Proč ne JÁJA


Mít milenku.CO to znamená....?
Chci HLADIT a být HLAZEN a ne být VYHLAZEN.Její změny nálad ve mne vyvolávají nepříjemný pocit znechucení a tento pocit jsem už necítil dobrých pár desítek let a v souvislosti s ŽENOU ještě ani jednou.Dokonce ani když mne opouštěla NATALIE a ani ,když jsem v té souvislosti bojoval z žárlivosti mé manželky.

Tady jsem pochopil, že vskutku nejde jen o sex,který v jejím případě je bez chyby.
Několik SMS-ek z dnešní noci, kdy mé rozladění bylo tak velké, že jsem odmítl její pozdější prosby, aby jsme šli na pokoj.
To se mi fakt ještě nestalo, abych odmítl mazlení ....
všechno je jednou POPRVÉ.

SMS:22.51
Nejsi hloupá tak si to všechno zanalyzuj, že JÁ nemám zájem vyvolávat třenice a víš moc dobře, jak to pokaždé vzniklo a ty z NIČEHO NIC jsi se stala útočnou a to NEPOTŘEBUJI.To se mi ještě nestalo, abych byl tak znechucen tak, že jsem nešel do postele s ženou ,kterou mám rád.Asi stárnu.

SMS:00.57
Jsem jen zrcadlem ženy, se kterou chodím,žena se kterou chodím, která mne miluje, je "milována" a stojí na nejvyšší příčce ,na piedestalu .Stačí mi tak málo.Pro tebe je lepší být BÝK.Neviděla jsi, že mi tvé změny nálad nedělají dobře?Nestačilo ti, že jsem ti již jednou napsal, že toho mám
DOST,jak mi je z toho všeho na nic?Jak se vytáčíš?Nezlob se, ale nevletím k vůli tobě do deprese.Je mi to líto

SMS:1.10
Beru vinu na sebe ,jsi první žena se kterou se mi nepovedlo najít společnou řeč.Ještě jednou je mi to líto,ale snažil jsem se být s tebou co nejvíce a chtěl jsem ,aby jsi se se mnou cítila DOBŘE na procházkách i v posteli.Nestačilo ti to, za co by jiné ženy obětovaly kus života.Chtěla jsi VÍCE.Můžu za to já a beru si s toho ponaučení.Mělo mne varovat už to co jsi nadělala kolem jednoho pitomého slůvka
a JÁ nechci to zažívat pořád dokola.Promiň v podstatě jsem bezproblémový muž.Pro Jáju Zdenek

Její náhlá změna nálady ve mne vzbudila pochybnost, zda ji mám věnovat svůj volný večer,Poslal jsem ji SMS, že mi není dobře (odepsala VIZ v ÚVODU), seděl JSEM v křesle a přemýšlel o tom co se stalo.Tady plně platí Saudková slova, že:
Porozumění mezi mužem a ženou je vzácnou souhrou desítek vzájemných podobností.

KDE JE ZAČÁTEK A KDE JE KONEC ?ŽIVOT V KRUHU VYČÍTEK.


Přes to přes všechno to vydrželo ještě téměř 15 měsíců.

Znova ty vůně.

2. ledna 2012 v 14:46 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

2010-09-15 21:17:18 Díky drahá přítelkyně, že jsi mne naučila používat VŮNĚ......


Slunce svítí do očí a obloha září azurovou modří,jeví se, že bude krásný den. Sousedovi psi v novém klecovém kotci(už vím o čem byl můj sen viz.sny)vytáčejí kruh zajetí a nespokojeně na sebe vrčí.Natěrač překrývá základní šedou barvu brčálovou zelení.Celý dům je obrostlý přísavníkem, jako v džungli. Nescafé nic moc nevoní. Turek je lepší.Z mé kůže je ještě cítit Intimately Night for man od Davida Beckhama a to mi připomíná fotografa Saudka, který včera v televizi na otázku , jak to, že má takový úspěch u žen? Odpověděl

JE TO VŠECHNO VE VŮNÍCH......:-)

Díky drahá přítelkyně, že jsi mne naučila používat VŮNĚ......

Stačí chybný krok...

2. ledna 2012 v 14:18 | Johanz z Mallevilu |  Nezařazeno
Rekonstrukce z Johanz.sBlog.cz

|20|2010-09-14 09:49:13|10|9|0|closed 606961|693|Všechno je jinak|Dnes tu jsme a zítra .....stačí chybný krok|


10.40
Všechno je jinak.Stačí jediný okamžik nepozornosti a z hrdého lva je nemohoucí l(e)víček,, který potřebuje pomoc ....vykašlat se na prací..,propadl jsem se shnilou podlahou a pěkně se potloukl...pravá ruka se nehýbe...snad není zlomená,,,,,srdíčko to naštěstí zvládlo ....muselo ti být strašně, když jsi si zlomila ruku Natalie.Asi půjdu na traumatologií bolí to čím dál tím víc......

14.40
Všechno je jinak .Zlomeného nemám nic a za čtyři hodiny, pomoci jednoho brufenu a procházky s milou osobou přestaly i bolesti.
Že by ty polibky vyráběly i jiný hormon než OXYTOCIN?asi jooo JÁJO

15.40
Asi jo protože to už zase bolí...Wauuuu a líbejte se non stop to přece nejde:-)
POTOM TY POLIBKY PŘESTANOU BÝT TAK POLIBKOVATÉ:-))
Už zase udržím myš:-)

18.05
Bolest je snesitelná,auto řídit mohu a tak šupito do práce .Pro jistotu, ale dnes už zůstanu na zemi.

19.45
Polovina dřeva na zimu je uklizená pod střechou a já jdu s pesany na procházku ke splavu:-))

21.45
Spokojený Lev i spokojení pesani se vrátili z procházky:-)
Jsem zvědav co bude až se Jajina dozví ,že jsem o třináct let starší, no asi se nestane nic, není to vůbec důležité........

23.30
Dobrou noc.
Dnes se nic zvláštního nestalo:-)

Johanz Ostrava déšť, uvnitř teplo ,venku zima.

Ranní blouznění

2. ledna 2012 v 13:19 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky
2010-09-12 Ranní blouznění
Nedávej ty vypálené sirky do krabičky.Jednou se ti to vymstí.
Nezapaluj v kotli benzínem!Jednou se ti to vymstí.
V kotli hučí ,protože ženy jsou zimomřiví tvorové.Já sedím na verandě ve slipech a popíjím ranní kávu u otevřeného okna.Kolem jezdí spěchající do práce.Kdyby jsme nepracovali tak intenzivně asi by jsme se měli lépe.Tisíce úředníku, jejich pomocníků a pomocníků jejich pomocníků.Peněžní modla konkurence vyhání z "provozu" zaměstnance a přelévá je do sektoru zbytečností.Papír a zase jen papír.To je vše co po těch lidech zbude.Popsaný papír.(Plný hard disk)Naprosto zbytečná práce naprosto zbytečný život.Deset ministerstev pro deset milionu obyvatel.Tolik lidí řídí v New Yorku starosta .....

Proto mi stačí čtyři hodiny práce denně "na svém"
Produktivitu práce mám stoprocentní.Kdyby mi to dělala firma zaplatím ...dělníky,účetní,majitele,finanční úřad,sociální zabezpečení,úvěry firmy,benzín,VZP,daně,a v neposlední řadě ZISK....
Sen všech vlád na celém světě....Zdanit svépomocné práce.Práci na černo sám pro sebe.
Jestli se to někdy podaří budu si muset najít práci, abych zaplatil daně za svou práci.