Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Říjen 2011

Bilance

17. října 2011 v 23:03 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika
Hledání pokladů

Tak jsem tentokrát v lese našel akorát bobky od srnky, nebo srnce možná být myslivcem řekl bych zajíce...takže jen BOBKY
Co taky v tak hlubokém sněhu jiného najít...ale provětral jsem si plíce a trošičku mozek.Bilancoval jsem uplynulý rok.Těžko říct jaký byl ....řekl bych, kdybych byl spisovatelem tak NÁDHERNĚ HRŮZNÝ...a kdybych byl psal knihu tak ji pojmenuji,

zRaje do Pekla.....

ale říkal jsem,že nebudu otevírat minulost a tak jen, jako Bilance.
Ten rok mi ukázal ,že jsou ve mně hlubiny ,které bych nikdy netušil....Je to dobře naučil jsem se věci o kterých se píše...

V antických TRAGEDIÍCH

Někdo to nepozná za celý život .Jsem tomu rád i když možná, kdybych nevěděl nelitoval bych, protože bych nevěděl o co jsem přišel.

Takže rok to byl za celý můj život vskutku jeden z nejzajimavějších a nejhodnotnějších a to na obou dvou stranách spektra.2010-01-10 20:50:49

Předurčení děje.

17. října 2011 v 22:44 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště

Vše co nás dnes potkává jsme kdysi zaseli.
Jen reakce málokdy následuje brzy po akci.
A tak výsledek vždy nevnímáme,
jako odezvu na konkrétní čin.
To co se nám děje nyní,a to,co už se stalo,
je následkem předchozího jednání či myšlení......

Život kolem uhání.

17. října 2011 v 22:40 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště

Život kolem uhání, jako šestizpřežení z šolochova
a my trčíme v prostoru,jako hvězdy.
Jen náš život není tak dlouhý,jako je život hvězd.
Co se nestane,už se nemusí nikdy stát.
Je to možná naše poslední šance.
Potom už je jenom prázdnota

Štěstí to pomíjivé nic

17. října 2011 v 22:34 | Johanz z Mallevilu |  Ba-snění...


Štěstí to pomíjivé nic, které se nedá uchopit ani pochopit...
Hledáme ho všichni a když už, už, si myslíme že ho máme,
najednou cuk a mrška se posune zase k někomu jinému.
Nesnadné, skoro nemožné, ale stojí to za to ho hledat.

Taky se pokouším,
hledám a zkouším:-))
Však písek v přesypacích hodinách se míjí.
Není to snadné,
možná se to podaří dříve,
než život uvadne.


Osud nepodává ruku dvakrát.

17. října 2011 v 18:59 | Johanz z Mallevilu |  Kmetoviště

|9.12.2009 00:47:29|


Osud nepodává ruku dvakrát.


Již nikdy s nikým nevstoupíme do RÁJE , to bychom museli mít z PEKLA štěstí.Jsou lidé,kteří vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou.Někteří však chvíli zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích.....My už pak nikdy nebudeme stejní...


Štěstí to pomíjivé nic, které se nedá uchopit ani pochopit...Obličej připravený k plastickému chirurgovi pokud to náhodou patolog nestihne dříve...

Motýlek...6/2010

17. října 2011 v 15:45 | Foto-Johanz |  Foto-Atmosféra

Ráno 12

16. října 2011 v 9:03 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky

Tak jsem se probudil, koukám z okna a zima, jako v Karpatech. Hned jsem pustil do radiátoru teplo, aby jsem se nesrazil .Potom by mi bylo všechno oblečení velké a musel bych si kupovat nové. Moji malí psi si okusuji ocasy, aby jim bylo tepleji a tiše mi závidí vysoký krevní tlak, který zapříčiňuje, že je mi teplo i v boxerkách. Sluníčko vycházející nad obzorem se prodírá přes větve třešně a hází odlesky do mých očí. Bude krásně, ale motorka již smutně vykukuje z foliového krytu. Marně jsem čekal ještě alespoň na jeden sluneční den, abych mohl do přírody zamknout Jistebnické rybníky na zimu a rozloučit se s labutěmi. Chleba s paštikou, který jsem si přinesl obletuje muška, kdo ví odkud se vzala. Plácnutí potvrzuje, že postřeh natrénovaný při hraní stolního tenisu funguje a s mušky je jen miniaturní flíček na dlani. Za chvíli vyrážím do lesa na dřevo, aby zimní měsíce byly v pohodě. Nehorázné ceny uhlí mne přinutily pomáhat si jak to jde. Odmítám cpát peníze do nenasytného chřtánu kapitálu a podporovat lumpárny, kterýma je prosákla celá Strakovka. Nebudu si kazit dojem z krásného rána politickými šplechty, dopiji kafe a vyrážím. Hezký slunečný den .

Nejsi slepý.

15. října 2011 v 23:36 | Andromeda |  Andromeda

05.12.09 15:14:37

Andromeda pro Titrana

Nejsi slepý, jeden básník (Exeupéry) říkal, že správně vidíme, jen srdcem.

POCHOPENÍ?

Pro ANDROMEDU:

Neměl by nás ten ,kdo nás miluje,milovat bez výhrad?
Nechci, aby svět přišel o básníky...
Přemýšlej, jestli stojí za to obětovat své psaní,
svět je přece směsici reality a snění,tím je v rovnováze.

Teprve na tvém příkladu Andromédo, jsem pochopil sobeckost toho, že jsem chtěl, aby se má přítelkyně vzdala svobody.Svobody, kterou si budovala dlouhé roky.Jen čistě pro to, že jsem to považoval za správné.

Je to totéž,jako to co po tobě chce tvůj přítel.Chce ti vzít tvojí svobodu.Tvé psaní, tvé básně a tvůj hluboký ponor do lidské duše.
Láska je krásná,ale nemůže být celou náplni života,musí být jeho doplňkem,motorem,hnací silou, která nás žene kupředu,nabijí nás energií,abychom splnili cíl,který jsme přišli splnit na tento svět.
Láska nám v tom nemůže bránit.

Pro NATALII

Neměl jsem žádné výhrady k tobě,ale nepochopil jsem,že máme rozdílné cíle.Že to co po tobě chci,může být neakceptovatelné a tudiž vyvolavající výhrady na tvé straně,které jsem já nechápal,protože jsem žádné výhrady z mé strany neměl.To, že jsem chtěl zásadně změnit status ,který jsi do té doby měla,(svoboda a nezávislost) byla vlastně VÝHRADA z mé strany tak velká, že jsi ji nemohla akceptovat.

Složité na pochopení???A co je jednoduché???


Synchronicita

15. října 2011 v 23:08 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika
2009-12-03 23:14:27

Procento pravděpodobnosti, že narazíte na své příjmení tímto způsobem, jako se to stalo mi, je stejná , jako že strčíte ukazovátko do hrnce s čočkou a na jeho špičku se vám nalepí diamant.

NÁHODA NEBO OSUD???

Dnes jsem zkusil kliknout na jednu starou předzdívku o které jsem si myslel že by mohla patřit mé expřítelkyni

Docela náhodou jsem místo dvou NN v profilu napsal dvě TT místo TINNA10... jsem napsal TTINA10....(Uvedeno jen jako příklad)
Samozřejmě jsem se dostal na úplně neznámý PROFIL , kde jsem překvapeně
v přátelích narazil třikrát na své PŘÍJMENÍ, které je v této zemi dost neobvyklé.Například v bývalém OSTRAVSKÉM telefonním seznamu jsme byli tři a s toho bylo jedno číslo moje a jedno mé svobodné tety.(z dvou set tisíc tel. čísel)
Nevěřím na náhodu , obzvláště ne potom, kdy jsem si rozklikl jeden z profilu se svým jménem a našel jsem tam obrázek asi dvacetiletého chlapce, který jako by vypadl z mojí fotografie , kterou mám na svém profilu s názvem před dvaceti léty,

Zvláštní na co mne asi osud chce upozornit ?
PROTOŽE NA NÁHODY NEVĚŘÍM.
Když si uvědomíte, jaká je pravděpodobnost toho, že zaměníte písmenko za jiné a navíc souhlasí i číslice , která byla za profilem a je stejná, uvědomíte si, že tady jde o nějakou hrátku osudu.


SMUTEK

15. října 2011 v 22:59 | Andromeda |  Andromeda

Přeji Ti, ať síla prožitého smutku je následována silou ještě větší -Lásky.
Láska stojí mezi Peklem a Rájem.
Myslím, že směr je na nás.


Rady starších 1.

15. října 2011 v 12:42 | Z filmu Minne Vaganti... |  Kmetoviště

"Nikdy si nenech od nikoho mluvit do toho,
koho máš milovat a koho nenávidět.
Vždy to bude ke tvé škodě".

Po autoškole.

15. října 2011 v 8:35 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky
Já jsem objížděl křížovatky, ještě měsíc po autoškole

Než stačí okolní vozy zaregistrovat změnu barvy na semaforu z červené na oranžovou je můj malý neposedný coltík dávno za křižovatkou, Ve Vídní jsem viděl pro Naše maloměsto neskutečnou věc. Celá kolona vozidel se na bliknutí zelené ,dala okamžitě do pohybu, jako když se zvednou stavidla na řece a proud se vyhrne korytem vpřed.
Zatímco u nás obvykle první řidič zaspí, druhý vytáčí číslo a než se rozjedou ,jedou už auta v protisměru jejichž řidiči náhodou neusnuli.
Také autoškola ve špičce u vodárny dokáže nasekat pěknou paseku...snad si ti učitele v autoškole nemyslí, že se novopečený řidič odjetými dvěma hodinami něco naučí mezi rychle se řítícími vozy. Já jsem objížděl křižovatky, ještě měsíc po autoškole a to jezdilo o polovinu méně aut než dnes. Vytřeštěné oči žáku mluví sami za sebe. Jezdit z žákem autoškoly Ostravou ve špičce je nebezpečné a nezodpovědné a zbytečné....Každý se to naučí nejdříve na bočních cestách a hodina či dvě ve špičce jsou jen frustrující pro žáka, ale i pro okolojedoucí řidiče, kteří musí sledovat auta jedoucí stovkou a třicítkou vlekoucí se fabie je pro ně nebezpečná, takže autoškoly ne do špičky.

Fitko

15. října 2011 v 8:30 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky


Denní příděl slunce se vyčerpal v 16 hodin, ale v shoping parku svítí tisíce malých hvězdiček nonstop. Vodopády světla zahánějí tmu, která se zmocňuje lidských příbytku. Desítky lidských nohou dusá v rytmu běžících pásů. Duc duc zní hudba podkreslující buchot dopadajících želez, připoutaných jednou stranou k lidským končetinám a druhou stranou přes kladky k železným závažím. Vyšisované ručníky tříbí vkus návštěvníku, vyšitým logem společnosti, tyjící z lidské touhy po dokonalosti. Předražené vody prolité hrdlem sajících, zhoršují ekonomický profil cvičících. Plastová voda páchne fenolem a svěží teče jen z vodovodu. Přes všechny zápory působí cvičení velmi blahodárně na duši, čímž zajištuje svěží pocity těm, kteří nejsou líní a pravidelně chodí cvičit. Sauna, vířivka a pára jsou již jen třešničkou na dortu aktivity

Dopis pro neznámou ženu:

15. října 2011 v 8:26 | Johanz z Mallevilu |  Poradce mladého muže....Zrovna jsem se vrátil z lovu. Ulovil jsem kuře, vyřízl mu prsíčka a hodil je na pánev. Krmím se tady a datluji jedním prstem mezi soustem a soustem. Oheň pomalu vyhasíná, jako oči starce a z dálky zní klekání. Byl jsem uchopen tvým psaním a polapen osidly jemnosti tvého pera. Cítím potřebu něhy, která ti pryští z každého slůvka, které položíš na papír. Přijímám tvou pobídku a moji snahou bude učinit zadost tvé potřebě. Také já mám stejnou potřebu těchto slůvek, které potěší srdíčko a zrychlí tep srdce. Jen piš k někomu, koho jsi vůbec neviděl. Nedá se odmítnout, nedá se splnit. Psaním k tobě, oslovuji svůj idol, jenže ten se mění podle potřeby, stejně, jako když máš chuť na čokoládu, jednou oříškovou podruhé hořkou a nakonec třeba belgické pralinky. Pokaždé je to čokoláda jen příchutě jsou různé. Je to jako jedná žena, která je pokaždé tajemná a jiná, ale uvnitř plná potřeby něhy. Základní potřeba člověka je láska a kdo to nepochopí, nebo má na srdci balast ze špatných zkušeností, nebo výchovy, je ochuzen o obrovskou škálu pocitů. Jsem rád, že jsem takový, jaký jsem a nebráním se tomu,
Někdy se to do vás zakousne trochu víc, ale i to je součást božího plánu. Nemám rád studené lidí, ani přetvářku. Slova musí proudit ze srdce, jako potůček od pramene a pomalu se rozrůstat v řeku. Pokud potůček spojený z pramínku lásky nezesílí natolik, aby překonal balvany života, stojící mu v cestě je v nebezpečí, že se ztratí ve skalní škvíře nebo pískovém podloží. Teprve když se potok přemění v řeku je v bezpečí že hráz života nezastaví tento proud.
|

Marnost nad marnost.

15. října 2011 v 8:05 | Johanz z Mallevilu |  Nezařazeno
MARNOST NAD MARNOST

Na začátku společné cesty jsou představy, které jsou u obou partneru naprosto shodné. Postupem času se, ale představy začnou odlišovat od reality podle potřeb a přání každého. Cesty se začínají rozdvojovat.
Manželství, nebo partnerství je hlavně o TOLERANCI. Milovat bez výhrad člověka se podaří málokomu, je k tomu zapotřebí obrovské lásky, aby jsme brali svého partnera takového jaký je i z jeho chybami.
Nikdo není bez chyb a je jen na nás, co v nás ve vztahu k druhému člověku převáží.SPOKOJENOST nebo NESPOKOJENOST
.Láska je jako spravedlnost....Je slepá..
Na jednu stranu váhy se kladou POZITIVA a na druhou stranu se kladou NEGATIVA.
O tom co převáží rozhodují naše zkušenosti ,trpělivost, moudrost nebo hloupost.
Proto může být spoustu hlupců spokojeno a chytrých lidí nespokojeno.

Jenže jednou každá cesta skončí ať se škubemae sebevíc.
V tomto výhledu je všechno marnost


Sedím tady sám

14. října 2011 v 23:58 | Johanz z Mallevilu |  Andromeda

2009-12-01 20:54:48

Sedím tady sám opuštěný a skládám pro tebe psaníčko ,které tě potěší ,až si ráno otevřeš mailik v prácí.Vykoukne na tebe můj štastný usměv ,že vzpomínám na to, jak jsme se seznámili a jaká to byla veliká náhoda, že jsem napsal inzerát zrovna v dny, kdy jsem byl plný smutku z mého rozchodu a že zrovna ty jsi mi odepsala.Je neskutečně zvláštní, že zrovna ty ,tak krásná žena se do mne zakoukala a že se ti to se mnou líbí.Byl jsem překvapen tvojí krásou ,když jsi mi poslala svojí fotografii z dovolené. Jsi na ni ůžasná, ale ve skutečnosti jsi ještě úžasnější. Naše první polibky mne naplnují pocitem blaha a naše dýchání z úst do úst je lepší než kyslík na JIPce.Těším se na další pokračování naších příběhu a rád se toho zůčastním pokud tě tím budu naplňovat.

Ps:Nepoplaš se....
Líbíš se mí a cítím ,že se nám spolu bude líbit a těším se moc na jaro, kterého bych se chtěl dočkat s tebou.


Pro Rositu Dendy

Ups:samozřejmě nejsem opuštěný, když mám tvoje psaníčka.

Komentáře Andromeda:

Modlitba pro Tebe óóóó puštěný,O2, O2,O2. Sleduji tvůj příběh bez dechu, je plný milostných povzdechů. Romantická představa o Lásce a Válce je únikem a skutečnost je skutek a statečnost ať máš jich Dost a Dost2009-12-01 23:11:19
Má milá

Pár slovíček na ráno až otevřeš oči
Moc se těším na tvá sladká ústa ,
vonící vzdáleným kouřem,
Moc tu vůní s tebe miluji
Je to tak fascinující ,
jako jsi celá TY

Jsi moje VÍLA
utkaná z pavoučích sítí,
tak jemná a hladká,
štavnatá a sladká.

Komentaře Andromeda:

03.12.09 09:58:46 Bludička

Jsem utkána z tvých pavoučích sítí a čekám, kdy mě tvá ruka chytí a zachytí něžný pád víly bez křídel. Chceš mě mít rád a být můj přítel. Zamilovanost Láskou nazýváš, hledáš a nalézáš, že máš jen - co dáš...
Slunce zhaslo

14. října 2011 v 23:45 | Johanz z Mallevilu |  Ba-snění...
2009-11-28 23:00:30

Pochopil jsem muže, kteří jdou tvrdě za svým cílem bez ohledu na city ženy. Je to obrana před masakrem ,který dokáží ženy napáchat v srdcích mužů ,když se muži citově otevřou. V dětství jsem se pohyboval jen mezi samými ženami a ty mne milovaly bez přetvářky....netušil jsem ,že to může být i jinak.Chyběl mi OTEC, jako vzor .Nedovolím už žádné ženě, aby pronikla do mého srdce.Jednou to stačilo a já jsem PROHRÁL.

Slunce zhaslo
tma rozprostřela svá křídla
nepřijde nové ráno
všude bude jen černo

oči zavřené navždy
nerozlepí žádný elixír
i kdyby ho namíchala
sebekrásnější žena

skončila etapa smíchu
lásky a štěstí už nebudou
vidět perličky zoubku.

Nechci už trápení
nechci už trpění

Nechci už ,
aby si ženy se mnou zahrávaly
jako s hodným medvídkem.

Jsem jenom člověk,
který má chyby
ale má duši a cítí...trpí

Pochopitelně, že všechny rady jsou zbytečné, protože, když to přijde tak nepoznáte jestli je to osudová FEMME FATALE nebo si s vámi zahrává zkušená nymfa...Pohádka pro pejsky

14. října 2011 v 23:36 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky


Tasmánský čert alias Happy alias Fifinka alias Chňapík se rozvaluje v peřinách naplněných prachovým peřím a nechává si zdát svůj psí sen o zvířecím nebi. Po obloze tam plují obláčky podobné psím kostem a ze stromu místo ovoce visí friskies. Z tlamičky ji tečou sliny vyvolané neustálým štěněcím hladem. Zastříhá ušima, když uslyší zakviknutí vycházející z krabice, zbystří a utíká nakrmit své neustále hladové otesánky. Kviu kviu ozývá se z krabice, kde se převalují dvě černá klubíčka. Fifinka zaujme polohu na boku a packou si přihrábne mumínky k sobě. Mumínci zavrtí hlavičkami a s mlaskáním se přisají k mléčné žláze, nalité tekutou dobrůtkou, přetransformovanou ze suché stravy a vody. Všichni zavírají očička a usínají ve vzájemném objetí.Podvečer

14. října 2011 v 23:30 | Johanz z Mallevilu |  Fejetonky
Podvečer

Hrčení fukaru přehlušuje poslední výkřiky vrabců štěbetajících v křoví podzimní píseň. Rozčílené slepice brblají na vrabce, že jim ujídají z korýtka. Kohout v útočné póze brání své hejno. Fukar v obráceném chodu nasává svou porci listí a umačkává ji v plátěném pytli. Slunce se zubatě usmívá na zimomřivě se choulící krčící se lidičky a studený vítr prohání listí po kruhové aréně zahrady. Pes Rex si olizuje staré rány z mládí a z komína se valí pláč mrtvého dřeva. V dáli naříká cirkulárka trhající svými zuby dřevěné šlachy. Kolem projíždí plechová obluda a svými koly přehlušuje všechno ostatní....Civilizace vítězí nad tichemJen s tebou být....

14. října 2011 v 18:24 | Argema |  Písničky pro lásku....
Píseň pro tebeÚhel pohledu 1....

14. října 2011 v 12:30 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika

"Co je to PRAVDA ?

Co je to Lež ?

Úhel pohledu je

BABYLONSKÁ VĚŽ"

Jemné metody sebevraždy

14. října 2011 v 10:11 | Kurt Tepperwein |  Esoterika


Nebudu tady opisovat celý článek, který vyšel v časopise Medium 3/2010 jen snad, že se svých zkušeností se mohu pod něj s klidem podepsat.

Kouření.
Nadměrná konzumace alkoholu.
Neomezený přísun kalorií.
Nedostatek pohybu.
Negatívní myšlení.
Negatívní obraz sebe sama.
Hektický způsob života.
Nevyvažené soužití.
Nesprávné zaměstnání.
Překyselení těla.
Mé odmítání a můj odpor.
Nedostatečný příjem tekutin.
Negativní čtení,poslouchání,sledování.
Osamělost,dlouhá chvíle.
Pocit ztráty smyslu.

VÁLEČNÍK-Klikatá cesta

13. října 2011 v 22:34 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika
Theun Mares

Camine,no hay camino,
se hace el camino al andar

Poutníče ,není žádné cesty,
tu prošlapávaš,když po ni kráčíš

Válečník je muž,jenž se naučil milovat život se všemi bohatstvími,která mu přináší-

PŘEDEVŠÍM CESTU,po niž se ubírá.

Pro válečníka neexistuje větší radost než srdnatě kráčet po CESTĚ.
Kráčí uchvácen obdivem ke všemu,vzdává v srdci radostné díky za ono nádherné PRIVILEGIUM a vše co potká zahrnuje svou POZORNOSTÍ ,LÁSKOU A VDĚČNOSTÍ....


Úsměv kněžny.

13. října 2011 v 22:16 | Johanz z Mallevilu |  Ba-snění...
Miláčku

TVÉ polibky jsou,
jako smetanová pěna slíbaná z kávy latte
popíjené v den slunovratu.

Toužím laskat TVÉ rty dotekem motýlího křídla.
Slíbat TVŮJ pro mne panenský pel s TVÝCH úst nabízejících tolik rozkoše.

Chci počítat NAŠE polibky do věčnosti.
Miluji chuť TVÉ rtěnky od diora a vůní TVÉHO dechu od boha.

Toužím vidět na TVÝCH ústech, úsměv něžný,
jako pohyb letící vážky nad modravou vodní hladinou,
úsměv kněžny.

Úhel pohledu

13. října 2011 v 22:11 | Johanz z Mallevilu |  Esoterika

2010-06-06 10:11:56

PARAPSYCHOLOGICKÉ FENOMÉNY

Úhel pohledu....

Je známou skutečností,
že události,které se zdají být bez souvislosti ,
se někdy ukáží,
jako příbuzné,
když zvolíme nový úhel pohledu.


Pokročilá věda se nedá odlišit od magie
Arthur Clark