Autor vychází se směsi doměnek a faktů a nezakláda si na tom, že má pravdu, protože pravda je závislá na úhlu pohledu.

Všechny příspěvky podepsané autorem vyjadřují jen jeden jeho názor,
který viděný jiným úhlem pohledu může být naprosto odlišný a psaný v jiném čase může vyznít naprosto jinak.

Pochopení, znamená mít rozšířené vidění.JzM

Zřím tě.(Avatar)

Píseň pro všechny krásné ženy.

ŠAMAN
Autor Johanz
Jsem šaman zrozený z víry,
že osud je SATAN,plný síry.
Ty,z pekla,zrozená v břichu,
umyté ruce,krví z hříchu.
Svíce pozvolná již zhasíná,ŠAMAN tvé činy PROKLÍNÁ.
Osud je předem určený,má i světlé okamžiky.
V hříchu jsme se milovali,i vráželi do srdce dýky.

Moravice 29.5.2010 1 díl.

26. září 2011 v 23:18 | Johanz z Mallevilu |  Povídky

DÍL PRVNÍ-Splav ve Vítkově bouřil jako při povodních|"Při povodních nebylo tolik vody, jako teď, když přehrada odpouští vodu a čeká se na další déšt" řekl starousedlík u splavu v Podhradí.Co se dá dělat prohodil jsem ke kamarádce a prázdnému okolí ,které se při "oficielním plutí" Moravice hemží desítkami vodáků.Vybalili jsme Barakudu ,která prý je stabilnější než Pálava.
Jak jsem se přesvědčil je to tak.Zatím co loni jsme se s Pálavou převrátili letos mne nízko nad vodou ležící kmen jen srazil do 12stupňů studené vody.
Nášlapným nafukovadlem jsme napumpovali ani málo ani moc a zabalili všechny věci do nepromokavého sudu.Spojil jsem sud s lodí a pytlem,ve kterém byli věci ,které mohli zmoknout,lanem z Bolatic a spustili jsme člun do vody.Kolem nás se mezitím začaly hemžit dva páry neoprenových vodáku na malých lodičkách pro jednoho. Celou cestu jsme si vyměnovali místa a pozorovali je, jak dělají potápky a převracejí se pod vodu a zpět.


Barakuda vyrazila rychlostí ,kterou Moravice zažívá jen někdy.Voda byla krásně zelená ,což svědčilo o tom, že to není voda povodňová ale přehradní.
"Hele koukej čáp" řekl jsem kamarádce.Na pravém břehu stál na mělčině nádherný černý výtvor přírody.Klapl červeným zobákem a když jsme jej minuli ,odrazil se, natáhl své červené nohy a zkřížil naši stopu na hladině.Kousek nás předletl nad levým mokřadem a opět plavně přelétl řeku před našima očima a usedl na větev stromu.Jen kvůli tomu si musím koupit vodotěsné pouzdro na fotoaparát.Po chvíli vyskočil z vody barevný pstruh,ale toho bych nevyfotil ani vodotěsným fotoaparátem.Byl příliš rychlý.Sluníčko svítilo na plné pecky a my jsme se zastavili na malou svačinku na břehu řeky u dřevěného srubu.Nafotil jsem si zátiší na pařezu a spolykali jsme nějaké dobroty od maminky mé kamarádky.
U prvního splavu jsme sesedli z lodě a spustili ji na provaze do proudu pod splavem.Ve zdymadle byl klid a tak jsme sešplhali po žebříku a bokem vjeli do kotle pod splavem.
Kolem starého mlýna jsme pluli opatrně, protože loni jsme zajeli přídí člunu pod mlýnský kámen a při couvání jsme se převrhli.Naše opatrnost nebyla zapotřebí protože kámen byl hluboko pod vodou.
Blížili jsme se k Žimrovickému kotli v mezi jehož kameny se jelo nějaké mistrovství.Voda vřela jako při sto stupních a my jsme si oddechli,že jsme to projeli bez úhony.
"Tak jsme to zvládli"řekla Bobo a jen to dořekla, necelý kilometr před cílem zabrala veslem tak ,že se záď Barakudy stočila přímo pod nízko ležící strom.Nemohl jsem se pohnout ani tam ani zpět.Voda mne tlačila pod strom a jediné řešení bylo "vystoupit"což jsem učinil tím, že jsem se převrátil do vody.Veslo plavalo dvacet metru po proudu a já se smutně díval, jak mizí v dálce.
"Bobo beru si sud a jdu pěšky musím přelézt celý kopec."
Řekl jsem k Bobo ,která z přídí pozorovala celé to drama s vykulenýma očima.
"S jedním veslem si dva nedáme rady."
"Počkej mne u splavu v Hradci"
Hustý porost trávy a keřů mi znemožňoval orientaci a Bobo v Barakudě a s jedním veslem zmizela v zátočině.
Rozhlédl jsem se kolem sebe a povzdechl si...kam jít....do kopce rovně či po proudu...?
Snad vrozené štěstí, které mne neopustilo pod kmenem stromu zapříčinilo, že jsem asi po sto metrech narazil na cestičku a potom na můstek vedoucí na protější břeh.Převlékl jsem se v křoví do suchého prádla, dal sud na rameno a pokračoval dále pěšky po silnici.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama